۲ حادثه خونین برای دانش‌آموزان در شمال و جنوب کشور

طی دو حادثه رانندگی که در دو استان مختلف واقع در شمال و جنوب کشورمان اتفاق افتاد دو خودروی مخصوص سرویس مدرسه دانش‌آموزان تصادف کردند که در جمع بیست و یک نفر از سرنشینان این دو خودرو مجروح شدند و یکی از دانش‌آموزان هم جان سپرد. حال چند نفر از زخمی‌ها نیز وخیم گزارش شده است.

در نخستین حادثه که ظهر شنبه رخ داد یک وانت نیسان مخصوص حمل 18 دانش‌آموز دختر و پسر بشاگردی در جاده «بشاگرد» به «جاسک» واژگون شد.در این حادثه که در 80 کیلومتری شهرستان جاسک اتفاق افتاد همه 18 دانش‌‌آموز مجروح شدند که با سه دستگاه آمبولانس به بیمارستان انتقال یافتند.این دانش‌آموزان در مدارس جاسک مشغول تحصیل هستند و در این مسیر یک وانت نیسان به عنوان سرویس مدرسه برای رفت و آمد هر روزه‌شان در نظر گرفته شده بود که دانش‌آموزان با سوار شدن در قسمت بار این خودرو در راه مدرسه و خانه تردد می‌کردند.
به ناچار دانش‌آموزان را با نیسان می‌بریم
 مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان در توضیح واژگونی خودروی نیسان دانش آموزان در بشاگرد گفت: به دلیل نامناسب بودن راه‌های ارتباطی چاره‌ای جز استفاده از نیسان نداریم.
 
به گزارش جام جم آنلاین از مهر، در پی انتشار خبر واژگونی یک دستگاه خودرو وانت نیسان حامل دانش آموزان بشاگردی، مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان در توضیحاتی در مورد این حادثه گفت: توسعه نیافتگی راه های ارتباطی در مناطق صعب العبور کشور استفاده از خودروی نیسان را ضروری می کند.
دانش هاشمی پور گفت: استفاده از خودروهای غیرسواری برای سرویس دانش آموزان مورد تایید آموزش و پرورش نیست؛ اما به دلیل توسعه نیافتگی لازم در بخش راه های ارتباطی در برخی مناطق از جمله در شهرستان بشاگرد، چاره ای جز استفاده از خودروهایی که توانایی تردد در مناطق سخت گذر و خاکی را داشته باشند، نیست.
وی تاکید کرد: در این حادثه که در محور بشاگرد به جاسک رخ داده تعدادی از دانش آموزان مصدوم شده اند که با انتقال سریع به مراکز درمانی، خوشبختانه مصدومان به صورت سرپایی درمان و فقط یک نفربه جهت کنترل وضعیت جسمانی تحت نظر قرار گرفته است.
 
در دومین حادثه رانندگی هم که صبح یکشنبه در شهرستان قائمشهر اتفاق افتاد با برخورد یک خودروی وانت با خودروی مخصوص سرویس مدرسه‌ای در قائمشهر، یکی از دانش‌آموزان دبیرستانی جان سپرد و 3 دانش‌آموز دیگر هم مجروح شدند که حال دو نفر از آنان وخیم است.
+7
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.