سفارتخانه جعلی آمریکا در غنا ۱۰ سال ویزای تقلبی صادر می‌کرد

۱۵۰ پاسپورت در این سفارتخانه تقلبی کشف شده است وزارت خارجه آمریکا از کشف "سفارتخانه تقلبی" این کشور در پایتخت غنا خبر داده که به مدت ۱۰ سال ویزای تقلبی صادر می‌کرده است.
 
روزهای دوشنبه، سه‌شنبه و جمعه صبح، پرچم آمریکا بیرون ساختمان این سفارتخانه تقلبی در شهر آکرا نصب می‌شده و با گذاشتن عکس باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، در داخل ساختمان این‌طور وانمود می‌شده که مراجعان در محل سفارت رسمی آمریکا هستند.
 
گفته می‌شود ماموران این سفارتخانه شهروندان ترکیه بوده‌اند که انگلیسی و هلندی صحبت می‌کردند.
 
صدور ویزای تقلبی و مدارک تحصیلی، مدارک بانکی، ثبت احوال و ... از خدمات این سفارتخانه بوده و برای این خدمات تا ۶ هزار دلار از شهروندان غنا می‌گرفته است.
 
هنگام حمله پلیس به این سفارتخانه تقلبی ۱۵۰ پاسپورت و مقدار زیادی مدرک پیدا شده است.
ساختمان سفارتخانه تقلبی آمریکا در آکرا، پایتخت غنا وزارت خارجه آمریکا می‌گوید اعضای این گروه، با دادن رشوه به مقام‌های محلی فاسد، سال‌ها توانسته بودند به کار خود ادامه دهند.
 
تشکیلات این سفارتخانه تقلبی در جریان یک عملیات تحقیقاتی بزرگ‌تر کشف شد. در جریان آن عملیات، ماموران امنیتی دیپلماتیک آمریکا مشغول تحقیق درباره باند گسترده قاچاق انسان و کلاه‌برداری‌هایی بوده‌اند که سفارتخانه آمریکا در منطقه را به ستوه آورده است. در جریان این پرونده همچنین یک سفارتخانه تقلبی دیگر هم در آکرا کشف شده که به نام سفارتخانه هلند فعالیت می‌کرده است.
 
سایت سفارتخانه آمریکا در غنا پر از اطلاعیه‌هایی است که در آنها به شهروندان غنا درباره انواع مختلف کلاه‌برداری هشدار داده شده است.
 
اعضای باند سفارتخانه تقلبی آمریکا از طریق بیلبورد و کاغذهای تبلیغاتی درباره فعالیت‌های خود اطلاع‌رسانی می‌کردند و کارکنانشان را به شهرهای مختلف غنا می‌فرستادند.
 
تاکنون چند متهم بازداشت شده‌اند و پلیس غنا برای شماری دیگر حکم جلب صادر کرده است. اعضای ترکیه‌ای باند تحت تعقیب هستند.
ساختمان واقعی سفارت آمریکا در آکرا
+93
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  مرغ آمین - تهران، ایران

  اگر اینها ایرانی ، افغانی و کرد بودند !!! ترکها الان اینهارا به اریایی ها نسبت میدادند ! فقط برادران ترک خدا قوت . 😂مثل اینکه شما فقط در جعل تاریخ ، فرهنگ و ادبیات دست ندارید . در جعل اسناد نیز دست دارید .
  128
  171
  یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  iran2015 - وین، اتریش

  از این حیوانات اسلامی عثمانی ترک اشغالتر تاریخ بخود ندیده.همینطور که دزدی میکند نمازش هم بجا میآورد. عرقش برجا است ولی نماز هم میخواند فقط گوشت خوک نمیخورند. الان نوکران نجس طایر اردوغان شروع میکنند بهجت اندازی و گاز گرفتن...
  28
  50
  یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  Sepas - تهران، ایران
  اینها از ترکها هم بی‌ هویترند، غنا گامبیا هیچ کدومشون چشم دیدن ایرانی‌ را ندارند، ما باید ابر قدرت باشیم وگرنه در آینده اینا ما را میخورند ، باور کنید.
  18
  35
  یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۶
  ab shangooli - لندن، انگلستان

  اصلا امکان نداره که سفارت خانه آی‌ جعلی ۱۰ سال مشغول به کار باشه و ویزا صادر بکنه ، اون هم ویزای آمریکا!!! این خبر بیشتر شبیه به جوک میمونه
  8
  33
  یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  uk.ali - لیورپول، انگلستان

  [::مرغ آمین - تهران، ایران::]. شما یک نفر از مسولین ایران را چه در داخل و چه در خارج نام ببرید که جعلی نباشد ؟ هر چه از زیر زمین پیدا می کنند چه هزاران سال قبل و سه هزاران ساد بعد از کوروش هخامنشی که فقط 200 سال بزور حکومت کرده و حتی در کشورهای همسایه هم ادعا می کنند بقول ناصر پور پیرار که خودش فارس هم هست ، گفته بغیر از ساختمان نیمه کاره شیراز هیچ جای دنیا اثری از آثار کوروش نیست و آن ساختمان هم با تخریب اولین مسجد اعراب در منطقه و یادگار های ایلام، بابل، آشور ، یونان غیره سر هم کرده اند .
  60
  30
  یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  wasp763 - استکهلم، سوئد
  [::uk.ali - لیورپول، انگلستان::]. اگر تاریخ رو قبول نداری ، چرا مثالتو از خود تاریخ میزنی ؟؟؟ بلخره تاریخ وجود داره یا نه ؟؟؟؟ تعصب چیزی رو حل نمیکنه ...
  8
  26
  یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Unkn0wn - اصفهان، ایران
  فکر می کردم فقط ایران خر تو خر هست !
  5
  11
  یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.