ماجرای هلاکت سرکرده داعش در خاک ایران؛ ابو عایشه که بود؟

تابناک : وزیر اطلاعات ایران، روز گذشته یک بار دیگر به ماجرای هلاکت ابوعایشه، یکی از سرکردگان داعش داخل مرزهای کشورمان اشاره کرد.
 
آنطور که حجت الاسلام و المسلمین علوی گفت این فرد ابو عایشه نام دارد که قصد ورود به تهران را داشته اما با آمادگی سربازان گمنام امام زمان به هلاکت رسید.
 
این اتفاق تازه نیست و داستان به مدتی قبل برمی‌گردد. با هم داستان کامل اتفاق را به نقل از خبرگزاری تابناک مرور می‌کنیم:
 
اواخر مرداد ماه سال جاری یک عملیات مهم اطلاعاتی – عملیاتی توسط نیروهای امنیتی – نظامی ایران در غرب کشور انجام و در جریان آن، یکی از خطرناکترین تیم های تروریستی منهدم می شود.
 
ماجرا از این قرار بود که دو تیم تروریستی با هدفی مشخص و با عبور از مرزهای عراق از طریق کرمانشاه وارد کشور می شوند و خود را به نقطه ای در داخل مرزهای ایران در استان کرمانشاه می رسانند.
 
هدف اصلی این دو تیم، رساندن فرمانده جدید خود به داخل خاک ایران و استقرار دادن وی در نقطه ای امن بود، کسی که به احتمال بسیار زیاد “ابوعایشه” یکی از معاونین عملیات گروهک تروریستی داعش، نام داشت.
 
ابوعایشه یکی از فرماندهان اصلی و بنا بر برخی اطلاعات، معاون عملیات گروهک تکفیری – تروریستی داعش بوده که پس از ناکامی تیم های تروریستی اعزامی به ایران مخصوصا تیم هایی که وزارت اطلاعات ایران در تیر ماه خبر انهدام آنها را منتشر کرد، داعش تصمیم می گیرد که او را به ایران اعزام کند تا در سطح بالاتری انجام عملیات تروریستی در کشورمان را پیگیری کند.
 
در جریان فرآیند ورود یکی از تیم های تروریستی که ابوعایشه در آن تیم حضور نداشته، نیروهای قرارگاه نجف سپاه کرمانشاه با آن تیم درگیر شده و تمام اعضای تیم را در نقطه صفر مرزی به هلاکت می رساند.
 
اما در سوی دیگر، ابوعایشه به همراه یک تیم دیگر و از نقطه ای دیگر وارد کشور شده و بدون هیچ مشکلی در یک شهر مرزی در استان کرمانشاه، استقرار اولیه پیدا کرده و مخفی می شوند.
 
آنها برای اینکه ردی از خود به جای نگذارند، مجبور بودند که چند روزی در محل استقرار اولیه خود بمانند تا در یک فضای آرام، به مکان هدف برای استقرار نهایی برسند.
 
پس از استقرار اولیه ابوعایشه و نیروهایش در یکی از شهرها مرزی در استان کرمانشاه، آنها پی می برند که احتمالا محل استقرارشان لو رفته است و خانه تحت نظر نیروهای امنیتی است و اندکی بعد با مسجل شدن موضوع، همه چیز برای شان قطعی می شود که لو رفته اند.
 
آنها تصمیم به فرار می گیرند ولی خانه شان محاصره شده بود و به ناچار با توجه به اینکه سلاح و مهمات قابل توجهی با خود همراه داشتند، تصمیم به ایجاد درگیری می گیرند تا شاید بتوانند با این کار، راه فراری برای خود از مهلکه درست کنند. حتی در جریان درگیری، یکی از اعضای تیم تروریستی با جلیقه انفجاری، خود را منفجر می کند.
 
در جریان این درگیری تمام اعضای تیم تروریستی کشته شده و یکی از تک تیراندازان نیز موفق می شود که با شلیک گلوله فردی که احتمالا همان ابوعایشه یکی از معاونین عملیات گروهک تروریستی داعش بوده را به هلاکت برساند.
+137
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  kiyanzx1 - استکهلم، سوئد

  حالا این ابو عایشه بوده یا نبوده !!!؟ خود وزیر هم از کلمه احتمال استفاده میکنه !! در ضمن چه جورى اینهمه سلاح وارد کشور کردند که مقادیر زیاد ى سلاح با خود حمل مى کردند !!! ؟
  17
  80
  شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  ahora_nima - استکهلم، سوئد

  نبرد داعش با داعش به نفع داعش خاتمه یافت
  42
  121
  شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  آنتی خرافه - کلن، آلمان

  احیانا یکی از برادران لاریجانی نبوده؟ ببخشید لاری جانی ها.
  10
  61
  شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ - ۲۰:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۸
  تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک

  عمریها؛ مرزهای ولایت برای ورود شما کاملأ باز است. ولی با سرب داغ ازتون پذیرایی گرم میکنیم.
  79
  41
  شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  سخت کوش - کردستان، ایران

  درد بلا شما بخوره تو سر آخوندها و منافقین ایران که نمیزارین به امنیت ایران خدشه وارد بشه .ما اگه اصطلاحات خواستیم با امنیت خواستیم ایجاد بشه نه مثل سوریه که هرکی یه تیکه اش رو گرفته. اصلا تو برو تو بهشت زندگی کن اگه امینت نباشه یه انس هم نمی ارزه
  14
  42
  شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ab5534 - هلسینکی، فنلاند
  عایشه زن آن .... بود، می‌گویندوقتی‌ ازدواج‌ کرد ۹ سالش بود
  9
  17
  شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ - ۲۳:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  barish USA - هیوستون، ایالات متحده امریکا
  ای مردم باور نکنید اینها همش...کلک بازیه؛ اینها با داعش رفاقت دارند هر از گاهی یه چیزی از داعش میگن تا مردم به رابطه اینا شک نکنه.چطور شد که در کشورهای اروپایی و آمریکا که اونور دنیا هستند با سیستم اطلاعاتی و پلیس و تکنولوژی قوی؛ اکثرا نمیتونند جلوی حملات وحشیانه داعش رو بگیرند ولی در ایرانِ بی در و پیکر و با نیروهای وارفته اش هر بار اعلام میکنند که یک گروه داعش متلاشی شد قبل از اینکه کاری بکنند. به این زودیها خبر رابطه تون با داعش هم برملا میشه مثل القاعده که بر ملا شد.بلا نسبت....خودتون هستید و اون دجالتون.
  16
  20
  یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵ - ۰۶:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  فرهاد امیرپور - خارکوف، اوکراین
  با دورود به سربازان و مدافعان دلیرایرانزمین!آگاهی و دانشتان فزون.
  3
  15
  یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵ - ۰۶:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  agha_ehsan - تهران، ایران
  ابو عایشه که بود ؟؟ خب معلومه که بود . یک عربستانی کثیف انگل . به کوری چشم کاربر (سلطنت طلب و اونیکی از اردن) به درک واصل شد . حالا بیاید چشماتونو باز کنید ببینید داعش رو کی تشکیل داده و ساپورت میکنه.....
  6
  22
  یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵ - ۰۷:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  سخت کوش - کردستان، ایران
  [::barish USA - هیوستون، ایالات متحده امریکا::] حیفه دس نخورده بره زیر خاک
  2
  4
  یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵ - ۰۸:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  از ابو عایشه گنده ترش رهبر ایرانه چی میگی تو
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.