کارمند فروشگاهی در لندن رئیس‌جمهوری گامبیا شد

آداما بارو درگامبیا صاحب یک شرکت ساخت و ساز است یحیی جامع، رئیس جمهور خودکامه گامبیا بعد از ۲۲ سال در انتخابات سراسری این کشور شکست خورد. برنده این انتخابات آداما بارو، یک تاجر ساده و مالک یک شرکت ساخت و ساز است.
 
او پیش از آنکه به گامبیا برگردد در فروشگاه لوازم خانگی آرگوس در لندن کار می‌کرد.
 
آقای بارو به نمایندگی از سوی ائتلافی از هفت حزب مخالف در انتخابات شرکت کرد و تنها به دلیل بازداشت تقریبا تمام رهبران مخالف دولت به رقیب اصلی رئیس جمهوری تبدیل شد.
 
آلیو مومار نجیه، رئیس ستاد برگزاری انتخابات گامبیا گفت که آقای جامع نتیجه انتخابات را پذیرفته است.
 
گامبیا از سال ۱۹۶۵ که به استقلال دست یافت هیچگاه شاهد روند آرام انتقال قدرت نبوده است.
مردم با اعلام نتیجه انتخابات جشن و پایکوبی به راه انداختند بر اساس آماری که ستاد انتخابات منتشر کرده است آقای بارو ۴۵.۵ درصد آرا را به خود اختصاص داد. این در حالی است که آقای جامع ۳۶.۷ درصد آرا را کسب کرد.
 
ماما کنده، رقیب سوم انتخابات نیز تنها ۱۷.۸ درصد رای آورد.
 
آقای بارو در کارزار انتخاباتی خود وعده داده بود به وضعیت نابسامان اقتصادی کشور رسیدگی کند؛ اوضاعی که باعث شده تا هزاران گامبیایی با طی سفرهای پر خطر تلاش کنند خود را به اروپا برسانند.
 
طبق گزارش فرانس پرس، ائتلاف به رهبری آقای بارو، بزرگترین ائتلافی است که از زمان استقلال کشور، علیه دولت کنونی تشکیل شده است.
+31
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  Pezhman - وین، اتریش

  عجب اشتباهی من مرتکب شدم. اگر بجای وین رفته بودم لندن, حالا مثل حاج حسن خودمون, بدون دانستن زبان فرنگی, در حوزه علمیه لندن درس الهیات خونده و رییس جمهورایران یا دست کم یک کشور آفریقایی شده بودم.
  6
  46
  شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ - ۰۰:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.