زن و شوهر زرتشتی دوتابعیتی 'از مرداد در ایران بازداشت شده‌اند'

کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران می‌گوید یک زوج ایرانی زرتشتی به نام‌های کارن وفاداری و آفرین نیساری، از مرداد ماه در ایران بازداشت شده‌اند و در چهار ماه اخیر خانواده آنها تحت فشارهای امنیتی بوده است.
 
نزدیکان این دو می‌گویند اطلاعات سپاه پاسداران مسئول بازداشتشان است.
 
کاته وفاداری، خواهر آقای وفاداری، با انتشار نامه‌ای خطاب به آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، گفته است که خانواده آنها با "پاپوش دوزی برای اخاذی مالی، تصرف اموال، و تهدیدات امنیتی" مواجه بوده‌اند.
 
کارن وفاداری و آفرین نیساری اداره "گالری آن" در تهران را به عهده داشته‌اند.
 
خواهر آقای وفاداری به اتهام‌های مطرح شده از طرف دادستان اشاره کرده و گفته است که این اتهامات "نفی حقوق شهروندی، تعرض به منزل شخص و محل کسب است."
 
مرداد ماه امسال عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران، خبر داد خانه‌ای کشف شده که دیپلمات‌های کشورهای خارجی و شهروندان ایرانی از آن برای "برگزاری مجلس مختلط و برای فساد" استفاده می‌کردند و در این خانه "چهار هزار لیتر مشروب الکلی" کشف شد.
 
آقای دولت آبادی گفته بود دو ایرانی با تابعیت کشورهای دیگر هم در این رابطه بازداشت شدند.
 
مقام‌های قضایی و امنیتی ایران در سال‌های اخیر با چندین ایرانی دوتابعیتی برخورد کرده‌اند. گروهی از محافظه‌کاران و همچنین مقام‌هایی در سپاه به طور ویژه نسبت به دوتابعیتی‌ها و احتمال سوءاستفاده "دشمنان" از آنان برای "نفوذ" حساس هستند.
+34
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  Omide por jalal - لس‌انجلس، ایالات متحده امریکا

  نمیدانام چرا حکومت فکر می‌کند مردمِ ایران و جهانیان مثل خودشان احمق هستند . تمدیدِ ۱۰ ساله تحریم‌هایِ آمریکا بر علیه ایران به دلیلِ همین موارد است . یعنی‌ نقضِ حقوقِ بشر ، نقضِ حقوقِ شهروندی و اقلیت‌ها . حمایت از تروریسم و مداخله در امورِ سایرِ کشور‌ها . واگر نه هر احمقی میتواند بفهمد که تحریم‌هایی‌ که ۲۰ سالِ پیش به اجرا گذشته شده ربطی‌ به موضوعِ هسته‌ای که از ۱۰ سالِ پیش مطرح هست ندارد .
  3
  37
  جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ - ۲۳:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  زرتشتی نیستم گرچه نام خود را زردشت داده. اسم زرتشت آمد. یاد کتیبه تخت جمشید افتادم . سخن داریوش در بند سه‌ کتیبه تخت جمشید . اهورا مزدا این کشور از دشمن. خشگ سالی‌ و دروغ.محفوظ دار. آفتی که داریوش از آن‌ می‌‌ترسید. هر سه‌ دامان ایران گرفته. حال هی‌ گوهید داریوش و کورش خیالی بودند. طرف از ۲۵۰۰ سال پیش می‌‌دانست که چه آفتی به نام اسلام ایران را اسیر می‌‌کند. افسوس که گوش ندادیم
  7
  40
  جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ - ۲۳:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  گشتاسپ - شیراز، ایران
  خانه فساد .جالبه.سعید طوسی با بچه ده سال و بیشتر لواط میکنه این فساد نیست؟قالیباف زمین خواری میکنه لاریجانی ۶۳حساب داره اون وقت گیر میدن به این بیچاره ها.ننگ بر این اسلام اهریمنی و آخوند ها ی فاسد دزد.زرتشتی ها بیش از همه ما ایرانی هستند ولی توسط جماعت تازی و مغول و عربزدگان در این ۱۴۰۰سال انواع ظلم و تجاوز و ستم بر آنان روا دانسته شده.
  1
  10
  شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.