اوباما تمدید قانون تحریم‌های ایران را تایید می‌کند

کاخ سفید می‌گوید باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، مصوبه کنگره برای تمدید قانون تحریم‌های ایران را تایید خواهد کرد. مقام‌های مختلف ایران تمدید این تحریم‌ها را خلاف توافق هسته‌ای می‌دانند.
 
در واکنش به تمدید تحریم‌ها طرحی در مجلس ایران تهیه شده که مطابق آن نمایندگان می‌خواهند دولت را به ازسرگیری فعالیت‌های هسته‌ای ملزم کنند.
 
یک مقام کاخ سفید به بی بی سی فارسی گفت باراک اوباما تمدید قانون تحریم‌ها را وتو نخواهد کرد.
 
وتوی رئیس جمهوری آمریکا وقتی موثر است که طرح تصویب شده کمتر از دو سوم آرا را داشته باشد. دیروز ٩٩ نفر از ١٠٠ سناتور آمریکایی به تمدید قانون تحریم‌ها رای دادند.
 
کاخ سفید می‌گوید تمدید قانون تحریم‌های ایران را ضروری نمی‌دانسته، اما به هر حال تمدید این قانون را در چهارچوب تعهدات آمریکا در توافق هسته‌ای برای رفع تحریم‌ها می‌دانند. به گفته یک مقام کاخ سفید در عین تمدید قانون تحریم‌های ایران از سوی رئیس جمهور، وزارت خارجه آمریکا اجرای تحریم‌های هسته‌ای را مستثنا می‌کند.
 
یک مقام کاخ سفید گفته است مادامی که ایران به تعهدات خود پایبند باشد، تمدید قانون تحریم‌های ایران مانع از رفع تحریم‌های مورد توافق در برجام نیست.
 
آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، تمدید تحریم‌ها "نقض برجام" می‌داند و نسبت به "واکنش" ایران هشدار داده است. محمدجواد ظریف، وزیر خارجه هم گفته است که تمدید تحریم‌ها "مغایر برجام" است.
+42
رأی دهید
-33

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۸
  persik - کیف، اوکراین

  بسه دیگه این همه تحریم بیایید بزنید یه دفعه خیال مردم و راحت کنید ذجر کش نکنید ،هزارتا از این تحریمها یکیش هم به آخوند جماعت آسیب نمیزنه فقط مردم بدبخت که توی خواب گوسفندی بسر میبرن و ازشون بخار بلند نمیشه آسیب میبینن.
  2
  57
  جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  irbaboon - تهران، ایران
  خوب ۸ سال هویج با نازش حالا نوبت چماق و توسری . الان سوراخ مش قیمتش میکش بالا. هاهاها یاد صدام حسین بخیر
  2
  13
  جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  Big_Bang - دورتموند، آلمان
  خب، از رهبر تا دمه درب همه خط و نشون کشیدید که اگر قانون تحریم تمدید بشه ما هم واکنشی نشان میدهیم که آمریکا از کرده‌ خود پشیمان شود. حالا آنها این کار را کردند. شماها چی‌؟ جام زهر مینوشید یا اینکه مرگ بر آمریکا را بلندتر هوار میزنید؟! و یا هر دویش.
  4
  15
  جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.