فایننشال تایمز: تیم ترامپ به دنبال تحریم‌های غیراتمی جدید علیه ایران است

روزنامه بریتانیایی فایننشال تایمز روز جمعه به نقل از نمایندگان کنگره آمریکا گزارش داد که گروه منصوب دونالد ترامپ برای انتقال قدرت در این کشور درصدد راهی برای تحریم ایران به نحوی است که با توافق هسته‌ای منافاتی نداشته باشد.
 
این گزارش می‌گوید که تحریم‌های احتمالی می‌تواند شامل اقداماتی در رابطه با برنامه موشکی ایران یا ناظر به سوابق حقوق بشر در جمهوری اسلامی باشد.
 
فایننشال تایمز سپس از قول یک عضو کنگره که با اعضای تیم انتقالی ترامپ در ارتباط است، می‌نویسد: «آنها [تیم انتقالی] در حال بررسی گزینه‌ها هستند و این گزینه‌ها شامل تحریم‌های غیرهسته‌ای خواهد بود.»
 
گزارش این روزنامه یک روز پس از آن منتشر شده است که سنای آمریکا قانون تحریم‌های ایران را برای ۱۰ سال دیگر تصویب کرد، امری که واکنش شدید ایران را به دنبال داشت.
 
مقامات جمهوری اسلامی تاکید دارند که تمدید قانون تحریم‌های ایران به معنای نقض توافق هسته‌ای است، اما نمایندگان کنگره آمریکا این مسئله را رد می‌کنند و می‌گویند تمدید این قانون تنها ادامه تحریم‌هایی خواهد بود که سال‌هاست اجرا می‌شود.
 
در این حال مصوبه کنگره آمریکا نیاز به امضای باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، دارد که انتظار می‌رود آقای اوباما نیز آن را امضا کند.
 
دولت اوباما به خاطر توافق هسته‌ای با ایران هدف انتقاد شدید جمهوری‌خواهان بوده و حتی دونالد ترامپ طی مبارزات انتخاباتی خود وعده داده بود که این توافق را پاره خواهد کرد.
 
اکنون اما به دنبال پیروزی آقای ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گمانه‌زنی‌ها درباره سیاست آینده ایالات متحده در قبال ایران و توافق هسته‌ای بالا گرفته است.
 
فایننشال تایمز می‌نویسد، مقامات و کارشناسانی که با تیم انتقالی ترامپ ارتباط دارند، تازه در مراحل مقدماتی تدوین سیاست آینده آمریکا در رابطه با ایران قرار دارند.
+51
رأی دهید
-43

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  Sepas - تهران، ایران
  به‌‌‌ دامت گرم ترامپ نشون دادی واقعا سیاستمداری ، زدی تو دهن دشمنان ایرانیان، ایران اتمی‌ قدرتمند به دردت بیشتر میخوره برای مالیدن پوزه اطرافیان که فقط تروریست دارند ، هر چی‌ طالب ، داعش، سلف خلاف وهاب اینارو با هم از بین میبریم، ما باهمیم کجای بیا ببین.
  20
  5
  جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  مرغ آمین - تهران، ایران
  اولین اولویت ترامپ امریکاست !!! 😂😂😂 دو چیز در سیاست خارجی امریکا هرگز تغییر نمی کند : ١- ضدیت با ایران ٢-طرفداری بی چون وچرا از اسرائیل . وقتی سیاستمداران امریکا از ایران سخن می گویند گاهی اوقات شک می کنم نکند ما یکی از ایالت های امریکا هستیم و خودمان خبر نداریم ؟ که أُولیت اول و اخر امریکا در سیاست خارجی جلوگیری از نفوذ ایران در منطقه است . سیاستمدران امریکایی عقل ندارند . انها فکر می کنند هر چیزی که به ایران گرایش دارد شیطانی است . بخاطر همین همواره در خاورمیانه بازنده هستند . یک عده اوپوزیسیون خارجی سوخته ایرانی که با امدن ترامپ بوی کباب به مماغ انها خورده است و برای سلطنت شاه ، توده ، قوم گرا و مجاهد جای شیخ ثانیه شماری می کنند !. نثار بده اش به همین خیال باش !هرگاه غنی طالبان ، اردوغان پ ک ک و العبادی طرفداران سابق حزب بعث را شکست داد ! شما هم می توانید میراث دیکتاتوری شیخ را از سپاه و بسیج به إرث ببرید .
  15
  23
  جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.