روحانی: صبح تا شب می‌گویند همه چیز اشکال دارد و حرام است

حسن روحانی انتخاب : حسن روحانی گفت: "بعضی‌ها به جای اینکه باران رحمت باشند، ممانعت از زبان‌شان می‌بارد. از نظر آنان صبح تا شب همه چیز حرام است. چرا همه چیز را حرام می‌کنید."
 
رئیس جمهور با اشاره به اینکه با روحیه و نشاط بالا و نیز تلاش مضاعف باید کشور را پیش ببریم گفت: بعضی‌ها به جای اینکه باران رحمت باشند، ممانعت از زبانشان می‌بارد. از نظر آنان صبح تا شب همه چیز حرام است. چرا همه چیز را حرام می‌کنید. ما نباید مردم را آزار دهیم، ما باید کمک کنیم به مردم. مردم ما متدین هستند و می‌دانند ماه عزاداری و شادی باید چه کار کنند.
 
به گزارش انتخاب؛ حجت الاسلام حسن روحانی صبح امروز در مراسم بهره برداری از بزرگترین تصفیه خانه فاضلاب کشور در مشهد با اشاره به اینکه این شهر ۲۸ میلیون میهمان از سراسر کشور دارد گفت: حاشیه‌نشینی در این کشور برای ما بسیار سخت است، حرکت بسیار خوبی در دو سه سال اخیر در حاشیه شهر مشهد از جمله مدارس، مسکن، در زمینه برق، آب، فاضلاب و گاز و بهداشت و درمان انجام شده است.
 
وی با اشاره به اینکه طرح تحول سلامت یکی از خدمات ماندگار در کشور است افزود: این اقدام یکی از مهمترین اقدامات در شهرهای مختلف بود.
 
رئیس جمهور با بیان اینکه ۸۶ درصد مردم حاشیه‌نشین شهرها هیچ چیز نداشتند نه بیمه، نه پایگاه بهداشتی، نه درمانگاهی بود، ادامه داد: امروز یک حرکت بسیار خوبی آغاز شده برای توجه به مردم و بهداشت مردم، مداوای بیماران و توجه دادن به سلامت آنها که با این طرح انجام شد.
 
روحانی با اشاره به مشکلات محیط‌زیست و آب در کل کشور عنوان کرد: برای مشکل آب کارهای فراوانی انجام دادیم یکی از آنها چرخش درست آب بوده است، برای محیط‌زیست هم یکی از کارهایی که باید انجام دهیم که برای سلامت مردم بسیار مهم است حفاظت از منابع زیرزمینی آب و جلوگیری از آلوده شدن آن است.
 
وی گفت: با طرحی که امروز صبح افتتاح شد به حمدالله در هر ثانیه یک مترمکعب آب وارد شهر مشهد می کند. این اقدام برای روزهایی که فشار جمعیت در این شهر زیاد است، مشکلات کمبود آب را برطرف کرده و کمک بزرگی انجام خواهد بود.
 
رئیس جمهور با اشاره به اینکه لایحه بودجه سال ۹۶ انشاءالله یکشنبه آینده تقدیم مجلس شورای اسلامی می‌ شود گفت: در این بودجه چهار اولویت دیدیم برای سال ۹۶ که جزو برنامه دولت در برنامه پنج ساله است. اولویت در زمینه آب، اولویت در زمینه فاضلاب، اولویت در زمینه محیط‌زیست و اولویت در زمینه ریل.
 
روحانی گفت: ما این چهار اولویت را در بودجه سال ۹۶ در نظر گرفته ایم و برای این چهاراولویت ۱۰ هزار میلیارد تومان اختصاص دادیم.
 
وی با اشاره به افتتاح بزرگترین تصفیه خانه کشور گفت: این طرح در شرایط سخت ساخته شد، همه دست به دست هم دادند تا با استفاه از منابع صندوق توسعه ملی بزرگترین تصفیه خانه کشور به بهره برداری برسد که در این بین وزارت اقتصاد، وزارت نیرو و مقامات محلی استاندار و مدیران کل استان تلاش فراوانی انجام دادند.
 
روحانی با اشاره به آغاز ماه ربیع‌الاول و افتتاح این طرح در نخستین روز از این ماه مبارک عنوان کرد: این دو طرح برای انتقال آب سد اراک به شهر مشهد و هم برای افتتاح فاضلابی که در اینجا افتتاح شد که می‌تواند برای سلامت مردم و آب کشاورزی مفید و مؤثر باشد.
 
وی با اشاره به اینکه با روحیه و نشاط بالا و نیز تلاش مضاعف باید کشور را پیش ببریم عنوان کرد: باید به فاضلاب، آب، بهداشت، آموزش و پرورش و زندگی مردم توجه کنیم. مردم باید به اشتغال خود امیدوار باشند.
 
رئیس جمهور ادامه داد: بعضی‌ها به جای اینکه باران رحمت باشند، ممانعت از زبانشان می‌بارد. از نظر آنان صبح تا شب همه چیز حرام است. چرا همه چیز را حرام می‌کنید. ما نباید مردم را آزار دهیم، ما باید کمک کنیم به مردم. مردم ما متدین هستند و می‌دانند ماه عزاداری و شادی باید چه کار کنند.
 
وی گفت: ببینید مردم از اربعین امام حسین، رحلت پیامبر (ص) و امام هشتم(ع) و امام حسن مجتبی (ع) چه تجلیلی کردند. در این ماه هم ببینید چه تجلیلی از امام صادق می‌کنند. باید همه دست به دست هم دهیم و مشکلات زندگی مردم را حل کنیم. اگر همه تلاش کنیم این کار شدنی است.
 
روحانی به اشاره به اجلاس روز گذشته اوپک گفت: با تلاش‌هایی که ماهها با کشورهای مختلف صورت گرفت، دیروز در بخش قیمت نفت یک تعامل مثبتی را شاهد بودیم.
 
وی افزود: توطئه بزرگی علیه ما درست کردند و فکر می‌کردند ما را دچار مشکل می‌کنند، البته در این ایام مشکل ما از همه کمتر بود، فقط این جمله در ذهن‌تان در تاریخ ایران بماند که برای دولت یازدهم در دو سالی که گذشت قیمت نفت پایین‌ترین قیمت نسبت به سال‌های پیش در طول تاریخ ایران بود، یعنی در طول تاریخ ایران هیچ‌گاه قیمت نفت به یک سوم و یک چهارم در عرض چند ماه تقلیل پیدا نکرده بود.
 
رئیس جمهور ادامه داد: قیمت نفت از ۱۲۰ دلار به ۳۰ دلار رسید. همه کشورهای نفت خیز و تولیدکنندگان نفت دچار مشکل شدند. پولدارترین این کشورها عربستان سعودی که ۱۰.۵ بشکه نفت در روز تولید می‌کند در سالی که گذشت نزدیک به ۱۰۰ میلیارد دلار از ذخایر ارزی خود برای ادار کشور برداشت کرد.
 
رئیس قوه مجریه عنوان کرد: اما ما سال گذشته، امسال و نیز در بودجه سال آینده ۲۰ درصد درآمد خود از پول نفت را به صندوق توسعه ملی می‌ریزیم.
 
روحانی گفت: هیچ کشوری نتوانست این کار را انجام دهد همه کشورهای تولیدکننده از ذخایر خود استفاده کردند، فقط در ایران با پایین آمدن کاهش قیمت نفت، ما پولی را هم به صندوق ذخیره ارزی ریخته‌ایم، این نشان‌دهنده قدرت ملت و دولت ما است که هیچ‌وقت در رادیو و تلویزیون گفته نمی‌شود.
 
وی تصریح کرد: انشاءالله خداوند راه گشایش را برای ما فراهم کند. ان مع العسر یسری انشاءالله همیشه پیشرفت خواهد بود و انشاءالله خداوند توفیق بیشتری به مردم و کشور عزیز ایران می‌دهد.
+83
رأی دهید
-13

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۳
  روبرتو - میدلرزبرو، انگلستان

  این جنای حسن آقای کلید ساز هم به نعل میزنه و هم به میخ! این جور آدمها خطرناکند که کسی نمی تواند ماهیت اصلی آنها را بفهمد و موضعشان را مشخص کند. این هم از همون دار و دسته امثال عنتری نژادها است که بدون اجازه آب نمی خورد و مردم را فریب می دهد. اگر نامه اعمال او را در این سه سال و چند ماه بررسی کنیم متوجه پیشرفت (یا بهتر بگویم "پسرفت") مملکت خواهیم شد. اینها با بازی شطرنج 37 سال است که ملت را مات و مبهوت کرده اند!
  5
  39
  جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  hossein+87+ - ایران، ایران

  همه چیز حرام اندر حرام است! خداییش حرف حق میزنه گرچه خوشم نمیاد ازش. بخدا ایران افتاده دست یه مشت خائن . خائن به خاک کشورشون . مردم هم بخاطر خیانت مسئولین این حق رو به خودشون دارن میدن که در هر جایگاهی که هستن خیانت کنن. و فاجعه اونجاست که دون پایه ترین کارمند اداره جات به فکر دزدی و سو استفاده هستن که نتیجه ش میشه شرایط الان ایران . متاسفانه تا ماها از خودمون شروع نکنیم ، هیچ اتفاقی نمیفته . برای ساختن یه خونه خوب ، اگر معمار و مهندس و. خوب داشته باشی ، مصالح خوب هم میخوای! متاسفانه مهندس و معمار دزد از آب در اومدن و خیانتکار. مصالح هم نصف به نصف آشغاله!
  0
  24
  جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران
  آقای روحانی عزیز، حضرتعالی برای کتمان ناکارآمدی در تحقق وعده های داده شده به دنبال جنگ سیاسی هستی ..دنبال دعوا و مرافه هستی تا ضعفهای بسیار زیاد دولتت را پوشش دهی . آقا یه سوال. شما نبودی که گفت : تحریم ها برداشته شود تا حتی مشکل آب خوردن مردم نیز حل شود؟ من گیرم وزیر راه شما بی غیرت و عوضی ، آیا سما خودت اینقدر غیرت نداشتی که عزلش کنی؟ یعنی تا این حد نسبت فامیلی یک وزیر با فلان آقا برات مهمه؟ به احتمال بسیار زیاد حضرتعالی اولین رییس جمهور تک دوره ای ایران خواهی بود
  19
  6
  جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  آبجو تگری - مانتوری، ایالات متحده امریکا

  دوباره نزدیک به انتخابات شد و یهو طرف مردم در آمدید؟؟ بابا این کلک مال چندین دهه پیش بود
  3
  33
  جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۵
  Gharibeh-Ashena - هانوفر، آلمان

  موجودی خزانه را که مدتهاست بالا کشیده اند و خالیست. آقای روحانی حنای شما روحانیان دیگر رنگی ندارد.
  0
  27
  جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  mabahamim - منچستر، انگلستان

  تو هم یک سگ از بیت خامنه ایی هستی فقط نقاب گوسفند بر چهره داری ..........
  0
  32
  جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  شاهنشاه روحت شاد - تهران، ایران

  حالا خودت مردتیکه تافته جدا بافته ایى مگه !! خودت هم یه مهره انگلیس مثل اونا هستی!
  0
  32
  جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  AЯMAN 2000 - نصف جهان، ایران
  افتضاحات نزدیکه، روباه بنفش هم مجددا ماهیت خودش و سیاه بازی مخصوص نظام رو دم انتصابات داره نشون میده!. گول "دعواهای زرگری رژیم" رو نخورید، البته منظورم با "مردم فهیم ایران" بود نه اون ملت همیشه خ.. که حتی برای تفریح هم که شده یک روز راهپیمایی و یک روز میرن پای صندوق های دورغ، کثیف و سیاه رژیم را شلوغ میکنند.
  0
  8
  جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ - ۲۳:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.