پلیس بریتانیا اتهام‌ آزار جنسی کودکان در فوتبال را بررسی می‌کند

پلیس در بریتانیا مشغول بررسی اتهامات مربوط به آزار جنسی کودکان در باشگاه‌های فوتبال بریتانیا هستند خط تلفن ویژه‌ای که سازمان ان‌اس‌پس‌سی‌سی ( NSPCC/National Society for the Prevention of Cruelty to Children)، یک سازمان خیریه دفاع از کودکان، برای گزارش آزار جنسی کودکان در باشگاه‌های فوتبال انگلستان راه‌اندازی کرده، در هفته اول فعالیت خود نزدیک به ۸۶۰ بار تماس گرفته شده.
 
هفته گذشته، پس از اینکه چند بازیکن سابق فوتبال درباره اینکه در دوران کودکی مورد آزار جنسی مربیان قرار گرفته بودند حرف زدند، این سازمان خیریه با همکاری فدراسیون فوتبال انگلستان خط ویژه‌ای برای گزارش و رسیدگی به موارد مشابه اختصاص داد.
 
پیتر ونلس، رئیس موسسه ان‌اس‌پی‌سی‌سی، گفت که "افزایش شدید" تعداد کسانی که برای گزارش آزار جنسی تماس گرفته‌اند نشان‌دهنده "وسعت نگران‌کننده آزار کودکان در ورزش است."
 
همچنین، سازمان یو.کی اسپورت ( UK Sport) که مسئول تقسیم بودجه دولت به نهادهای مختلف ورزشی است، اعلام کرده در صورتی که در سایر رشته‌های ورزشی، قدم‌های لازم برای مقابله با آزار جنسی کودکان برداشته نشود، ممکن است کمک‌های مالی این سازمان به آنها لغو شوند.
 
در حال حاضر ۱۵ پلیس بریتانیا مشغول به بررسی اتهامات آزار جنسی کودکان در نهادهای ورزشی هستند. البته، معلوم نیست که چه تعداد از این پرونده‌ها مربوط به اتهام‌های قدیمی است، و چه مقدار از آن‌ها با پرونده‌های فعلی ارتباط دارد.
 
پیتر ونلس، رئیس موسسه ان‌اس‌پی‌سی‌سی، گفت که "ساده‌لوحانه که فکر کنیم همه نگرانی‌ها مربوط به گذشته است."
 
پلیس بریتانیا امروز اعلام کرد که ۳۵۰ نفر با نیروهای پلیس این کشور تماس گرفته و موارد مربوط به آزار جنسی در باشگاه‌های فوتبال را گزارش داده‌‌اند.
 
سایمون بیلی، رئیس بخش محافظت از کودکان در سازمان ان‌اس‌پی‌سی‌سی، گفت: "ما در حال همکاری با فدراسیون فوتبال هستیم، و می‌خواهیم مطمئن شویم که واکنش‌مان به آزار جنسی کودکان - در سطحی از فوتبال - موثر و جواب‌گو باشد."
 
او ادامه داد: "ما از همه کسانی که مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند می‌خواهیم که آن را گزارش کنند. مهم نیست که چقدر از زمان آن گذشته باشد."
دیوید ایتوک، بازیکن سابق نیوکاسل، گفته قصد داشت مربی‌ که او را مورد آزار جنسی قرار داده را به قتل برساند
مارک ویلیامز یکی از بازیکن‌هایی است که اعلام کرده در دوران بچگی مورد آزار جنسی قرار گرفته
+11
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  Unkn0wn - اصفهان، ایران
  توی ایران هم امسال طوسی رو خیلی راحت تبرعه می کنند.
  1
  4
  جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ - ۰۶:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.