مجلس جمهوری آذربایجان اهانت به الهام علی‌اف در شبکه‎های اجتماعی را ممنوع کرد

دولت الهام علی‌اف برای اختیارات روزافزون مورد انتقاد قرار دارد مجلس جمهوری آذربایجان قانونی را به تصویب رسانده است که بر اساس آن توهین به الهام علی‎اف، رئیس جمهور این کشور در شبکه‎های اجتماعی جرم محسوب می‌شود.
 
افرادی که از این قانون تخطی کنند با جریمه ای برابر ۱۵۰۰ منات (۸۵۵ دلار) و سه سال حبس در زندان روبرو خواهند شد.
 
قانون ممنوعیت توهین و افترا در اینترنت از سه سال پیش در جمهوری آذربایجان وضع شد، اما هیچگاه نامی از شخص رئیس جمهور برده نشده بود.
 
بیشتر رسانه‎ها در جمهوری آذربایجان تحت کنترل شدید دولت هستند و به همین دلیل مردم عموما انتقادها و ناامیدی‎های خود از دولت و وضع نابسامان اقتصادی را در شبکه‎های اجتماعی منعکس می‌کنند.
 
ریحانه دمیتری، خبرنگار بی‌بی‌سی در قفقار می‌گوید الفاظی که دولت از آن به عنوان "توهین" نام می‌برد در دادگاه‌هایی بررسی ‌می‌شوند که به گفته سازمان‌های حقوق بشری، مستقل نیستند.
 
در طی سال‌های اخیر مقام‎های جمهوری آذربایجان تقریبا همه صداهای منتقد را زندانی کرده‌اند، از جمله فعالان دانشجویی هوادار دموکراسی، روزنامه نگاران، فعالان جامعه مدنی، و وکلای حقوق بشر.
 
الهام علی‌اف، در سال ۲۰۰۳ پس از پدرش، حیدر علی‌اف به ریاست جمهوری رسید و از آن زمان قدرت را در این کشور در دست داشته است.
+12
رأی دهید
-18

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Hooloo7 - گوتنبرگ، سوئد
  اینم یه دیونه دیکتاتور دیگه! .
  6
  24
  ‌پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۲۲:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه
  یاد یک قسمت از سریال ساختمان پزشکان افتادم که منشی دیوانه دکتر بجای این که دکتر دیگری را بگیرد اشتباهی شماره بن لادن را گرفت و وقتی بن لادن گوشی را برداشت پرسید تو کی هستی و بن لادن گفت من بن لادن هستم منشی هم گفت لادن که اسم دختره : احتمالا الهام علی اف هم به او زنگ میزد می گفت الهام که اسم دختره بعد هم به جرم توهین بازداشتش می کردند
  3
  11
  جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ - ۰۲:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.