سنای آمریکا تمدید ۱۰ ساله قانون تحریم‌های ایران را تصویب کرد

کنگره آمریکا در واشینگتن دی‌سی  سنا آمریکا روز پنج‌شنبه با اکثریت قاطع به تمدید ۱۰ ساله قانون تحریم‌های ایران رای مثبت داد و این طرح اکنون برای امضا رئیس جمهور ایالات متحده به کاخ سفید ارسال می‌شود.
 
شمار موافقان این طرح در سنای آمریکا ۹۹ نفر بوده در حالی که هیچ یک از سناتورها با آن مخالفت نکرده‌اند.
 
طرح تمدید قانون تحریم‌های ایران اواخر آبان ماه در مجلس نمایندگان آمریکا نیز به تصویب رسیده بود که در آنجا نیز اکثریت قاطع ۴۱۹ نفر از نمایندگان در برابر یک نماینده مخالف به آن رای مثبت دادند.
 
این طرح اکنون تنها به امضای رئیس جمهور آمریکا نیاز دارد تا به قانون تبدیل شود در حالی که کاخ سفید تنها یک روز قبل از اقدام سنا اعلام کرده بود که باراک اوباما باید آن را مورد مطالعه قرار دهد و سپس درباره امضای آن تصمیم خواهد گرفت.
 
با این حال خبرگزاری رویترز به نقل از دستیاران نمایندگان کنگره آمریکا نوشته است که انتظار می‌رود آقای اوباما این طرح را امضا کند.
 
پیش از این علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، نسبت به تمدید تحریم‌های ایران واکنش داده بود و آن را «نقض» توافق هسته‌ای دانسته بود.
 
رویترز اما می‌نویسد که اعضای کنگره و مقامات دولت آمریکا می‌گویند که اعتقاد دارند تمدید قانون تحریم‌های ایران نقض توافق هسته‌ای نیست.
 
به نوشته این خبرگزاری، کاخ سفید اگرچه اصراری بر تمدید این قانون نداشته است، اما در عین حال مخالفت چندانی نیز با آن نداشته است به‌طوری که یکی از مقامات ارشد دولت آمریکا می‌گوید: «در عین حال که ما فکر می‌کنیم تمدید قانون تحریم‌های ایران ضرورتی ندارد، اما اعتقاد هم نداریم که این اقدام برخلاف توافق هسته‌ای باشد.»
 
اعتبار قانون تحریم‌های ایران روز ۳۱ دسامبر (۱۱ دی) به پایان می‌رسد. این قانون که در ارتباط با برنامه هسته‌ای و آزمایش موشک‌های بالستیک ایران است، محدودیت‌هایی را در زمینه‌های تجاری، انرژی، دفاعی و صنایع بانکی برای تهران ایجاد می‌کند.
+40
رأی دهید
-28

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Sepas - تهران، ایران
  ایران هم غنی‌ سازی ۲۰% را از فردا صبح شروع کرد، چیزی که عوض داره گل نداره.
  33
  21
  ‌پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  Sepas - تهران، ایران
  ایران هم غنی‌ سازی ۲۰% را از فردا صبح شروع کرد، چیزی که عوض داره گل نداره.
  29
  15
  ‌پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  Masterweb - تهران، ایران
  رهبر تا دیروز توافق رو قبول نداشت حالا الان میگه چرا نقض شده ؟ هارت و پورت الکی و حرف مفت ، حالا فردا که ترامپ بشه رئیس جمهور دوست دارم ببینم قایق موتوری های سپاه جرات دارن برن دم ناو آمریکایی انگولک کنن یا نه
  9
  24
  ‌پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  armin parsi - منچستر، انگلستان

  با انتخاب جیمس ماتیس بعنوان وزیر دفاع واین رویدادها نهایت رژیم نزدیک است.
  12
  34
  ‌پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  لعنت بر ذات پلید - ملبورن، استرالیا

  امیدوارم باعث نابودی رژیم منحوس ایران بشود
  13
  41
  ‌پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  armin parsi - منچستر، انگلستان
  [::Sepas - تهران، ایران::]....ایران که مسؤل اشتباهات رژیم حاکم بر آن نیست .خواهشا اشتباه حاکمان بر آن را گردن ایران نیاندازید.ولی با خریت یکی از نیروهای سپاه در منطقه خلیج فارس بساط این رژیم جمع میشود،آنموقع میتوان گفت ایران؟؟؟!!!.
  7
  22
  ‌پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  *بی همتا* - برلین، آلمان
  این اولین اقدام . امیدوارم دارائی های خامنه ای که کنگره امریکا میخواست اعلام کند و حاج اوباما انرا وتو کرد .انهم توسط سنا دستور انتشار انرادهد..
  9
  17
  ‌پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  Sepas - تهران، ایران
  armin parsi - منچستر، انگلستان آره به همین راحتی‌ بساط جم میشه، موضوع خاور میان خیلی‌ پیچیده شده خبر نداری، در ضمن از دولت گذشته با پیشرفت ایرانیان مخالفت نکنید خواهشا.
  10
  2
  جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ - ۰۱:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه
  باز این تندروها شروع به شلوغ بازی می کنند داماتو مسئله مهمی نیست در دوران کلینتون و بوش هم اجرا میشد ولی دوران اوباما چون در شورای امنیت قطعنامه علیه ایران صادر شد برای ایران دردسر ساز شد ولی داماتو بدون همراهی اروپا خطری نداره بنابراین ایران به هیچ عنوان نباید از برجام خارج بشه و باید به همکاریش با اروپاییها ادامه بده
  3
  3
  جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ - ۰۲:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  yaknafar - استکهلم، سوئد
  حالا ما مردم عادی چی‌ کار کنیم ، بار همه چیز رو ما باید به دوش بکشم ، شدیم چوب دو سر طلا :(
  1
  10
  جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ - ۰۳:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  mabahamim - منچستر، انگلستان
  [::Sepas - تهران، ایران::]. روسیه ابرقدرت بود آمریکا تکه تکش کرد ایران که در برابر امریکا یقل دوقل بازی کردن ایران فقط به موشکهاش مینازه !!! در این قرن زدن همزمان ۲۰۰/۳۰۰ موشک ازیک سامانه کاره عادی ضمنا ایران تمام تسلیحاتش مال ۴۰سال پیش و از رده خارج ..خدای نکرده امریکا فقط یک بمب فقط یک بمب هیدروزنی در ایران انداخته بشه جنگ خاتمه پیدا میکنه قدرت تخریب یک بمب تا۱۰۰کیلومتریعنی در عرض۱۰ دقیقه ایران شکست میخوره ...بمب اتم منسوخ شده ۷۰ سال گذشته از ساخت بمب اتم انتظار داری با کلاش و الله اکبر گفتن میتازید و پیروز میشید بقول احمدی نزاد اون ممرو لولو برد خیلی از زمان عقبی .. ابدیت کن مغزفندقی
  2
  4
  جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  Sepas - تهران، ایران
  mabahamim - منچستر، انگلستان تو و امثال تو تو این سایت زیادن، بارها هم گفتم یک سری میان تو سایت ایرانیها و موج سواری‌ می‌کنن از خوداتونه ایران تیکه پاره بشه یه تیکه هم تو ور داری، زهی خیال باطل ، اینهم نمیدونی‌ که بعضی‌ سیاست چیه زمان نشون میده که اون کشور فسقلیت هم میاد زیر پوشش ، حالا افتاد کی‌ مغز فندقیه؟؟؟؟؟؟ اینا همش بازی با تو ......می‌باشد ‌ها ها‌ها ها
  0
  1
  جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.