دو شهروند ایرانی در نایروبی با 'اتهام‌های تروریستی' دستگیر شدند

مقام‌های قضایی کنیا دو شهروند ایرانی به نام‌های نصرالله ابراهیم و عبدالحسین قلی صفایی را متهم کرده‌اند که برای انجام عملیات تروریستی از سفارت اسرائیل در نایروبی تصویربرداری کرده‌اند.
 
این دو نفر به همراه یک راننده کنیایی در خودرویی متعلق به سفارت ایران بوده‌اند و مطابق دادنامه‌ای که در دادگاه قرائت شد آنها را "در حالی گرفتند که از سفارت اسرائیل فیلمبرداری می‌کردند تا فیلم‌ها در ماموریت تروریستی استفاده شود."
 
هنوز مقام‌های ایرانی در این مورد اظهارنظری نکرده‌اند.
 
خبرگزاری رویترز می‌گوید آقایان ابراهیم و قلی صفایی کارمند سفارت ایران در نایروبی، پایتخت کنیا بوده‌اند. به گزارش آسوشیتدپرس دادستان دادگاه گفت "این نفر از ملاقات دو ایرانی زندانی شده با جرایم تروریستی بازمی‌گشتند و با تلفن همراهشان از سفارت اسرائیل فیلم گرفتند."
 
احمد ابوالفتحی و منصور موسوی شهروندانی ایرانی هستند که سه سال پیش در کنیا به جرم انبار مواد منفجره به ۱۵ سال حبس محکوم شده‌اند.
 
وکیل نصرالله ابراهیم و عبدالحسین قلی صفایی، که امروز در دادگاه حاضر شده‌اند، گفت موکلانش اظهار بی گناهی کرده‌اند.
 
سه سال پیش مقام‌های کنیایی دو ایرانی دیگر را هم که قصد داشتند با گذرنامه جعلی اسرائیلی وارد این کشور شوند بازداشت کردند. سال گذشته نیز پلیس این کشور خبر از کشف یک حلقه جاسوسی مرتبط با ایران داد.
+61
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  shahab46 - هانوفر، آلمان
  امیدوارم، ترامپ یک کاری انجام بده، آبروی ما ایرانیها در تمام دنیا رفت. یک مشت مسلمان وحشی
  4
  21
  ‌پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  لعنت بر ذات پلید - ملبورن، استرالیا
  رژیم منحوس ودیکتاتور ایران هنری جز تروریست پروری وحمایت از تروریستها نداره . کلااا در این دوره سی واندی سال حکومت منحوسشان فقططط وفقططط کارشان نابود کردن بود وبس.
  2
  21
  ‌پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.