عبدالکریم سروش: آخوندها زندگی در جهان معاصر را نمیدانند - مثال از روحانی و خامنه ای

+291
رأی دهید
-16

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  آخوندها زندگی در جهان معاصر را هیچ نمیدانند اصلا" هیچی هم سرشان نمیشود . اخوندها از دوران طلبگیشان یاد میگیرند مردم را با خطبه های بی فایده اشان مردم را فریب دهند تاکلاشی کنند.
  30
  165
  ‌چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  kasra persia - لندن، انگلستان

  این یک حقیقته و میتونه شامل هر کسی بشه ، ولی اگه شامل عوامل حکومتی یه کشور باشه میشه مصیبت عظما.
  3
  127
  ‌چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  negeen - کلن، آلمان

  حالا به این نتیجه رسیدی ؟؟؟؟؟ اون وقت که دانشگاها را پاکسازی میکردی و عبد و عبید امسال خمینی دجال بودی یادت رفته . اگر تو شرافت داری و مدعی هستی بیا یک بار برای همیشه پرده از اون جنایتها بردار و لاعقل از مردم طلب بخشش کن . !!!!
  32
  156
  ‌چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  sikan - موناکو، فرانسه

  لاشخور همه میدونن چه کاره ای
  16
  99
  ‌چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  Azadi199 - پاریس، فرانسه

  عجب تحلیل درستی‌. از سروش بعید بود ! همانطور که دوستان خوب دیگه نوشتند، وقتش رسیده که از مردم و از تاریخ کشورمان عذر خواهی کنه به خاطر اشتباهاتش در اوایل انقلاب که در خدمت ارتجاع, بدترین ضربه‌ها رو به جامعه فرهنگی‌ و علمی‌ ایران زد، گر چه تلویحاً خودش هم اذعان کرد که در آن زمان و با آن داشته‌های عقیدتی‌، چیز بهتری ازمغزش تراوش نمیکرد !!
  7
  85
  ‌چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  Azadi199 - پاریس، فرانسه

  در زمانی‌ که علما و فلاسفه ( !؟) اسلامی، اون مطالب رو در مورد علم و فلسفه در ایران و کشور‌های اسلامی مینوشتند، یک ‌ایرانی روشنفکر، زندانی امپراتوری عثمانی، در سال ۱۸۷۳ میلادی و در ۳۱ سالگی کتابی نوشت به اسم " رساله مدنیه "، که عوامل پیشرفت و یا عدم پیشرفت کشور ما رو به شاه قاجار توضیح داد. این کتاب را رو اینترنت دنلود کنید و فرق ماه ما و ماه گردون رو ببینید. با توضیح اینکه نثر، و روش نگارش کتاب با فارسی امروز کمی‌ تفاوت دارد و در واقع فارسی قرن ۱۹ ایران است.
  6
  40
  ‌چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۲۲:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک

  اقای دباغ ( مثلآ سروش!!!) شما تریبون داری و حرفی که هر ازاده و انسان ازادی رو که 40 سال پیش میگفت و خود تو از دانشگاه پاکسازیش میکردی و اسمشو به کمیته و سپاه میدادی تا اعدامش کنن ، الان داری قرقره میکنی و اسمشو گذاشتی «ازاد اندیشی!!!؟» برای یک انسان خرافات زده و معتقد به الاغ پرنده این حرفها یعنی ماله کشی . مرد باش و بیا بگو اشتباه میکردم و این بازیهای اخوندهای شیعه و ثنی همه برای قدرت و ثروت و حشمته . بیا و بگو که نه الاغ پرنده ای بود و نه جبرءیل و نه الله و نه رسولی ، همه کشک بود و باد قدرت در شکم یک عرب جاه طلب و خونخوار. مرد باش و حقیقتو بگو با کلمات 40 ساله بازی میکنی. بس نیست ؟
  5
  60
  ‌چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  Azadi199 - پاریس، فرانسه

  پوزش بابت اشتباه در تایپ، کتاب رسله مدنیه در ساله ۱۸۷۵ میلادی نوشته شد و بدون اسم و امضا نویسنده برای حاکمان ایران آن روز ارسال شد.
  3
  38
  ‌پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ - ۰۷:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  دوستان از سروش ایراد گرفتن که 30 سال پیش اون کارو کردی فلان کردی خیلی خورده گیری بچه گانه است زیرا انسانها رشد میکنند به لحاظ فکری وعقلی پیشرفت میکنند شما باید خیلی از سروش ممنون باشید که به لحاظ درک عقلی رشد کرده وهیچ انسانی را ما حق نداریم چون رشد کرده محکوم کنیم مگر خود شما این درکی که از جمهوری اسلامی داشتید از شکم مادران به ارث برده بودید شما هم بر اساس درک ناقد جمهوری اسلامی شدید چه بسا که شاید هم شما یکی از همون افرادی بودید که خمینی را در ماه دیده بودید ولی امروز منکرش میشوید زمانی خمینی در بهشت زهرا می گفت آب وبرق را مجانی میکنیم شما مگر هورا نمی کشیدید حالا این سورش بیچاره هم در یک زمان خواص گرفتار افکار انقلابی یک کاری کرده تا اخر عمر که نباید به او اخ وتف کرد اجازه بدهیم همه ادمها تغییر کنند تغییر حق تمام آدمهاست در عین حال گذشته را هم نباید فراموش کرد
  21
  30
  ‌پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  negeen - کلن، آلمان

  [::حسین سلطانزاده - برلین، آلمان::]. دوست عزیز ایا خونی که بر دستانش است هم پاک شد ؟؟؟؟؟؟!!!!
  4
  45
  ‌پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان

  [::negeen - کلن، آلمان::]. اگر روزی شما تونستید ایران را آزاد کنید اگر مدرکی از آدم کشی ایشان دارید میتوانید به دادستانی حکومتان مراجعه کنید واگر توانایی ایجاد دادگاهی عادل داشتید واگر مدارکی دال بر آدم کشی ایشان بود چرا که نه ایشان باید بخاطر آدم کشی مجازات شود
  7
  31
  جمعه ۱۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  سلطنت طلب - ابوظبی، امارات متحده عربی

  بعضی وقتها با دیدن دوران شاهنشاهی اریا مهر به خاطر سقوط این پادشاهی باشکوه نمیتونم بغضم رو فرو ببرم ولی به حکمت خدا ایمان دارم و مطمئنم یکی از حکمتهای این انقلاب این بود که مردم چهره واقعی اخوندا رو بشناسن. بر تمام مردم میهنم سلام و سلامتی باد ولی ای بزرگواران بخدا قسم اخوندها بنام اسلام دارن سر شما رو شیره میمالن در حالی که این اسلام واقعی نیست . اسلام راه راستی و پاکی است راه صداقت و اخلاص هست بدون اینکه کسی رو به پذیرش دینش ملزم کند . پس از خواب بیدار شوید و این دین انگلیسی رو از میهن اریاییتان بیرون کنید
  7
  37
  ‌چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  scandal - برلین، آلمان

  فقط کافیست که یکروز بیل به دستشان دهید تا از زندگی واقعی آشنا شونند! این است نتیجه مفتخوری از روز اول آنان در مکتبهای قرآن تا دم مرگ و بهمراه آموزگار قرآنی چون طوسی که آنانرا زن ستیز پرورش میدهد!
  0
  21
  ‌چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  باباجان - لندن، انگلستان
  خوب می دانند ولی فقط برای خودمی خواهند !
  2
  21
  ‌چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  باباجان - لندن، انگلستان

  اگر اخوندا نمی دانستند مثلا چرا خودشان برای معالجه به امریکا و اروپا می روند ولی مردم فقیر را به مشهد می فرستند تا انجا خود را زنجیر شده ، جیبش را به حرم خالی کرده و دعا شفا کند ! اکثر بچه های اخوند ها در خارج تحصیل می کنند ولی به مردم می گویند از کشور خارج نشوید و حتی به کشورهای همسایه نروید ، عرب ها پان عرب و ترک ها پان ترک هستند ولی شما فرزند مقدس امام زمان هستید !
  3
  24
  ‌چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  chemistry - سیدنی، استرالیا
  جسارتاً شما چطور! ما حافظه تاریخی‌ کوتاهی‌ داریم اما نه تا این حد استاد!!! ;)
  2
  15
  ‌چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Dara20 - تهران، ایران
  زباله مگر تو نظریه پرداز حکومت فاشیستی اسلامی نبودی؟ مگر تو را بلبل نوحه سرای طویله ولایت نمی نامیدند؟ پس چه شد که گند حکومت اسلامی که خودت را برای آن جر می‌دادی در آمد؟ تو و آن آخوند بی‌ شرف کدیور مزدور و گماشته رژیم هستید. ایران فردا جایی‌ برای بی‌ شرف‌هایی‌ همانند شما ندارد. افکار اهریمنی شما در اثنای ۴۰ سال عمر منحوس رژیم فاسد اسلامی تان جان هزاران ‌ایرانی را گرفت، میلیون ‌ایرانی را راهی غربت نمود و ایران را ویران کرد. شماها چرا سر بر زمین سرد نمیگذارید و از شرم نمیمیرید؟
  4
  10
  ‌چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  fair 50 - رنتون، ایالات متحده امریکا
  میگن کشتی وقتی داره غرق میشه موشها خیلی سریع این رو حس میکنن و شروع به ترک کشتی و نجات خودشون میکنن! راست میگن آقای سروش؟
  0
  2
  ‌پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۲:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.