مقابله با خستگی پاییزی با این مواد غذایی

در فصل سرد سال افراد زیادی احساس خستگی بیشتری می کنند. عواملی مانند سرما، کوتاه شدن روزها، کمبود کم شدن نور خورشید و غیره باعث خستگی، کسالت، سردرد، دردهای عضلانی، اختلال در تمرکز و غیره می شود. حتی ممکن است لنفوسیت های خون نیز کاهش یابد. اما می توانید با روش های طبیعی و موثر با خستگی این فصل مقابله کنید. آجیل ها
آجیل هایی مانند فندق، بادام، پسته و همچنین شکلات سیاه و حتی چای سبز باعث برطرف شدن خستگی و ایجاد انرژی می شوند.
شیوه پخت مواد غذایی را تغییر دهید
بهتر است آشپزی با روغن زیاد را کنار بگذارید و شیوه هایی مانند کباب کردن، بخارپز و فر را برای طبخ غذاها استفاده کنید. غذاهای چرب و سرخ شده باعث سنگین شدن دستگاه گوارش و بدن می شوند.
زنجبیل
 برخی گیاهان انرژی بخش هستند و مصرف آن ها به صورت دمنوش خستگی را از بین می برد. زنجبیل یکی از گیاهان ضدخستگی است. یک تکه زنجبیل تازه را پوست بگیرید و حلقه حلقه کنید و با مقداری آب داغ به مدت 10 دقیقه بجوشانید. این نوشیدنی انرژی زا را صبح مصرف کنید.
گوشت های کم چرب
زیاده روی در مصرف گوشت توصیه نمی شود. اما می توانید از گوشت های کم چرب و سفید برای افزایش انرژی خود استفاده کنید. توصیه می شود مصرف گوشت را به سه تا چهار نوبت در هفته محدود کنید. مصرف ماهی به دلیل دارا بودن آهن و اسیدهای آمینه بیشتر توصیه می شود.

جینسینگ
جینسینگ یک گیاه ضدخستگی است که هزاران سال است استفاده می شود و سازمان جهانی بهداشت استفاده از آن را برای مقابله با خستگی توصیه کرده است. جینسینگ های پیرتر یعنی بالای 6 سال خواص بیشتری دارند. می توانید این گیاه را از عطاری ها یا داروخانه ها تهیه کنید.
رزماری اگر خستگی شما همراه مشکلات گوارشی است جوشانده رزماری توصیه می شود.
 
این گیاه در مناطق مدیترانه ای یافت می شود و حاوی ترکیب مهمی است که باعث بهبود قدرت حافظه و همچنین برطرف کردن خستگی می شود.
مرزنگوش
البته خستگی نیز انواع مختلفی دارد. در صورت خستگی روحی و عصبی، گیاه مرزنگوش مفید است. می توانید برگ تازه مرزنگوش را در یک لیوان شیر ریخته و داغ کنید. اجازه دهید شیر بجوشد و در نهایت یک قاشق عسل به آن اضافه و میل کنید.
مرزنگوش
 
در نهایت این که
مصرف دخانیات را ترک کنید. اگر نمی توانید حداقل مصرف سیگار را کاهش دهید.
و لازم به توضیح نیست که نوشیدنی های الکلی انرژی کاذبی ایجاد کرده و به زودی آن را از بین می برند و خستگی به جا می گذارند.
+7
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.