پاسخ معصومه ابتکار به این پرسش را که «چرا امریکا فقط برای مردم عادی بد است و برای مقامات و فرزندان‌شان بد نیست»

معصومه ابتکار، "رییس سازمان حفاظت محیط زیست" در دولت حسن روحانی، روز یکشنبه (۷ آذر-۲۷ نوامبر) در برنامه‌ی بامدادی "حالا خورشید" که با اجرای "رضا رشیدپور" از شبکه سه تلویزیون دولتی ایران پخش می‌شود، یک بار دیگر با پرسشی در خصوص اقامت و تحصیل فرزند خود در کشور امریکا روبه‌رو شد.
"عیسی هاشمی"، پسر خانم ابتکار در حالی به همراه همسرش در ایالت کالیفرنیای امریکا زندگی می‌کند که خود او ۳۷ سال قبل، یکی از دانشجویان اشغال‌کننده سفارت ایالات متحده در تهران بود و سخنگوی گروگان‌گیران در مواجهه با خبرنگاران خارجی محسوب می‌شد.
پاسخ معصومه ابتکار به این پرسش را که «چرا امریکا فقط برای مردم عادی بد است و برای مقامات و فرزندان‌شان بد نیست» در ویدئو ببینید.
+24
رأی دهید
-186

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  حکایتی - تهران ، ایران

  تو و امثال تو اگر الان به مقامی رسیدین ودارین غارت و چپاول و عشق دنیا رو می‌کنین از صدقه سری همین آمریکا هست ،و تا میتونی‌ رو مسائل ماله بکش ،فاطی کماندو بوگندو کریه منظر .
  18
  308
  ‌چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ - ۰۷:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  shirzan - برلین، آلمان

  به این میگن سفسطه ، مسئله بر سر این هست که بعد از اون گندی که امثال شماها زدند و مثل وحشی ها ریختند تو سفارت از اون سالها آمریکا به جوانان ایرانی که مثل دوردونه جناب عالی علاقه به تحصیل در امریکا داشتند به راحتی ویزا نمیداد . اما امثال شماها با پارتی بازی ویزا میگیرید و از این خدمات بهره مند میشید. این یا تو کله این زنک نمیره یا خودش رو میزنه به کوچه علی چپ ، اما نمیدونه که ما همه ساکن همون کوچه علی چپ هستیم .
  14
  247
  ‌چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ - ۰۸:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  m4hiar - لندن، انگلستان

  هرچی به نفع این جماعت شیپیشو باشه برای مردم هم خود به خود ضرری نداره و اصلا اشکالی توش نیس ...نه شرعی نه دنیوی نه اخروی !!!چون دوستان تایید کردن !!
  14
  201
  ‌چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Dara20 - تهران، ایران

  خفه شو زنیکه بد کاره
  22
  237
  ‌چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  روبرتو - میدلرزبرو، انگلستان

  حقه بازان و فرصت طلبانی که بنحوی کارهای خودشان را توجیه می کنند و فکر می کنند مردم هم دلایل بی منطق آنها را می پذیرند.
  1
  154
  ‌چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۵
  Gharibeh-Ashena - هانوفر، آلمان

  نمونه کامل یک آدم فطرتا پست و بی شرم و فرومایه.
  1
  171
  ‌چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  پسر لر - دانکستر، انگلستان

  با دورد:اولا خانم نامحترم جواب سوال بده دوما بزرگتر شما مهرهای امریکاوانگلیس هستندوسوما ماموریت همگی شما نابودی وزوال ایران وایرانی است،تو هم مثل همه راست میگی چون دروغ استخون خورده که نداره اگلا داشته باشد با ویسکی میدی پایین،چرا ازش نمی پرسی هزینه های سر سام اور تحصیل رأ ازکجا می اوری خانم نانجیب محجبه.اصلا می دونی با اینکه حالم از همتون بهم میخوره ولی ازتون متشکرم اخرش فهمیدم دین و مذبتون چی؟همین است که احساس میکنم دیگه احمق نیستم
  3
  111
  ‌چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  armin parsi - منچستر، انگلستان

  این یعنی ملت ایران .....وهر نسخه را پیچیده بخورد شما دادیم.
  1
  120
  ‌چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  آزاد اندیش۳۳۲۲ - یورک، انگلستان

  خانم دکتر کلی هم سختی کشیدند برای هزینه های دانشگاه آقازاده در آمریکا. کاش می شد شماره حسابی تعیین کنند تا ما هم کمکی بکنیم به این دوستمون.
  2
  142
  ‌چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  free world - لندن، اتریش

  به جای بد و بیراه گفتن که شده کار ما ایرانی ها بییاییم عاقلانه فکر کنیم که اینها چه کسانی هستند..وقتی مردمان عادی چه بازرگان و چه هنر مند و چه ورزشکار و چه عاشق آمریکا و چه هر کسی دیگری که می تواند برای آن کشور مفید باشد برای گرفتن ویزا اینهمه درد سر و مشکلات در سر راهش می بیند و خنده دار از همه وقتی شما به سفارت آمریکا برای ویزا گرفتن می روید چند ماهی فقط برای FBI چک صرف میشود تا ببینند کارت پایان خدمت شما برای سپاه است یا ارتش و هزاران تست و چک دیگر و آنوقت دولت آمریکا به کسی که یکی از گروکانگیران بوده و از کسانی که خواهان اعدام کارمندان سفارت بوده به این راحتی ویزا می دهد چه بخ خودشو چه به خانوادهاش...فکر نمی کنید اینها همه نماینده آمریکا در ایران هستند.فکر نمی کنید چرا آمریکا به سعید امامی قاتل و چمران و بهشتی و امثال آنها به راحتی ویزا و اقامت می دهد و من و شما باید اینجا به این گمشته های آمریکا دشنمام بدهیم.....
  1
  81
  ‌چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  فرهاد امیرپور - خارکوف، اوکراین

  از قدیم میگن:مرگ خوبه اما برای همسایه!
  1
  93
  ‌چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  winnie1987 - بيرمنگهام، انگلستان

  زنیکه لجاره چطور بچه تو حق انتخاب داره، ولی‌ بچه‌های ایرانی‌ حق انتخاب در مورد هیچ چیز ندارند؟ تو و امثال تو حق انتخاب رو از مردم ایران گرفتی‌ همون اوائل انقلاب. از دیوار سفارت بالا رفتن و بعد هم هزینه‌های آنچنانی‌ در همون کشوری که شهروندانشان رو گروگان گرفتی‌. مرگ خوبه، آره، ولی‌ برا همسایه. اگه آمریکا یه جوو شرف داشت، بچه این رو می‌کشید دادگاه به جرم آعمال تروریستی مادرش، دقیقا به همون دلیلی‌ که مردم ایران رو تحریم میکنند.
  0
  101
  ‌چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  آزاد اندیش۳۳۲۲ - یورک، انگلستان

  ایشون که اولش گفت من خودم هم در آمکریکا تحصیل کردم ولی آخرش گفت از دبستان تا فارغ التحصیلی توی دانشگاه تربیت مدرس.
  0
  77
  ‌چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  kasra persia - لندن، انگلستان

  آمریکا شهرهای هیروشیما و ناکازاکی ژاپن رو در جنگ دوم جهانی مورد هدف قرار داد و صدها هزار کشته بر جای گذاشت ملت ژاپن بعد از چندین سال این دو شهر و بقیه تخریبیهای به جا مانده از جنگ را ترمیم کردند به صورت بسیار زیبا ، اگر آمریکا در سال 57 به جای علم کردن و حمایت از خمینی ایران را بمباران اتمی کرده بود تخریبش به مراتب کمتر بود ، آمریکا با حمایت از ملایان ایران را شخم زد. اینها مامورین ویران کردن ایران هستند و نیروهای ،مسلح و بسیج هم بازوان مزدور، خائن و قدرتمند برای سرکوبی هر گونه اعتراض
  1
  75
  ‌چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  winnie1987 - بيرمنگهام، انگلستان

  [::free world - لندن، اتریش::]. کاملا موافقم. همیشه هم گفتم، آمریکا با رژیم ایران دشمن نیست، با مردم ایران دشمنی میکنه. همه سیاستهای آمریکا از قبل از انقلاب تا به الان فقط به نفع و سود ملاها تمام شده و به ضرر مردم ایران. چرا که نه؟ تمام نخبه‌های ما رو میبرند، مجبورمون میکنند تا نفت بفروشیم و پیشرفت صنایع نداشته باشیم و پول مملکت رو بدیم روسیه تا نیروگاه از رده خارج برامون بسازه‌. اوج خیانت آمریکا زمانی‌ بود که رسانهای آمریکایی‌ تا چند روز از پوشش اخبار حوادث بعد از انتخابات سال 88 خودداری کردند.
  2
  43
  ‌چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  اى بر پدر بى شرم تو لعنت که با بورسیه حکومت پهلوى به آمریکا رفت و تو نکبت لچک به سر را تحویل جامعه داد. اگر فرزندت در آمریکا به تو افتخار میکند، من به صورتش تف میکنم.
  0
  65
  ‌چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  kawir - فرانکفورت، آلمان

  اخه عجوزه از چرندیات پیداست که کل خانوادت کجا منتاژ شدن،ولی از دخالت امریکا در ایران راست میگی،اگر ژنرال هایتزر امریکایی ، و سولیوان( تمامی افراد موجود در سفارت امریکا در ایران از افسران ارشد سیا و و مسول کودتاها در امریکای جنوبی بودن،سایروس ونس بعد از سولیوان بیشترین سهم در رویکار امدن خمینی را داشت) ارتش را به خیانت تشویق نکرده بودند خصوصا همافرها، خمینی هر گز پاش به مرزهای ایران نمیرسید!،اگر ماموران سیا کودتاهای ارتش(ارتش بعد از امدن خمینی تازه متوجه شده بود چه کلاهی سرش رفته و میخواست جبران مافات کنه)را کشف و به اخوندها لو نداده بودند و حتی ماموران سیا فعالانه در سرکوب کودتاهای ارتش شرکت نداشتن، هرکز بو گندو های مثل بهشتی و رفسنجانی و خلخالی هیچوقت عقلشون از بند تنبان بالاتر قد نمیداد.اخه عجوزه چرا نمیگی که شماها منتاژ شده بودید که از تبدیل شدن ایران به قدرت منطقه و از تبدیل شکن به لنگر ثبات منطقه جلوگیری کنید!.
  0
  42
  ‌چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  تیتو تیتو - تهران، ایران

  این فردا حکومت عوض شه کراوات میزنه بندری میرقصه اسمشم میذاره فتانه !
  1
  24
  ‌چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  amir-amir - تورنتو، کانادا
  حتى به اندازه یک دیپلمه متوسطه دوران قدیم نیز سواد ندارد فقط اینگونه مى توان او را تعریف نمود: یک عجوزه فرصت طلب است و با جهت باد در هر سمتى که بوزد به رقص در خواهد آمد.
  0
  9
  ‌پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۰۱:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  siavashomaha - ماربیا، اسپانیا
  هرزگی و بی‌ چشو رویی به این میگن ،اخه کثافت اگه امثال تو نمیرفتین سفارت آمریکا و غلطه زیادی نمی‌کردید مردم ایران که قبلش به راحتی‌ ویزا میگرفتن و میتونستن برن ،کثافت بگو دردونچه با پول ملت ایران داره درس می‌خونه و امیدوارم خیرش را تو یکی‌ نبینی
  0
  12
  ‌پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۰۳:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  ازنظرمن مسئله این نیست که چرا فرزندان سرکرده های رژیم بآمریکا فرستاده میشوند, دلیل رویش دو عدد شاخ بر بالای پیشانی ام اینست که چرا آمریکا ویزا برایشان صادر میکنه!!!!!
  0
  15
  ‌پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۰۳:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  دیگه بد تر زنیکه عوضی طوری با خنده این موضوع را میگه که انگار مسیله ای نیست اگر میگید مرگ بر امریکا چطور تحصیل در امریکا بد نیست
  0
  0
  یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.