وزیر راه ایران درخصوص حادثه تصادف دو قطار از مردم عذرخواهی کرد

عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی ایران، در پیامی به مردم آذربایجان، درخصوص حادثه تصادف دو قطار اظهار تاسف و از مردم ایران عذرخواهی کرده است.
 
آقای آخوندی در پیام خود که در رسانه‌های ایران منتشر شده است گفته است: "از آن روی که این اتفاق در حوزه مدیریت تحت نظارت اینجانب واقع شده است از خانواده‌های داغدار، آسیب‌دیدگان به‌ویژه مردم بزرگوار تبریز، اسکو، آذرشهر، مرند، مراغه و خوی که مستقیما عزیز از دست داده‌اند و یا آسیب دیده‌اند و هم‌چنین تمام مردم ایران که از این حادثه متاثر شده‌اند، پوزش می‌خواهم."
 
به دنبال این حادثه آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر ایران ضمن اظهار تاسف، از"بی‌تدبیری" و "قصور" مسئولان در رابطه با این حادثه، سخن گفت.
 
همزمان با این اظهارات و واکنشهای ایجاد شده، محسن پورسیدآقایی، مدیر عامل راه آهن ایران، در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرد که استعفا می‌کند.
 
همزمان در یکی دو روز گذشته شماری از نمایندگان مجلس اصرار کرده اند که وزیر راه و شهرسازی هم باید درهمین خصوص استیضاح شود. در همین رابطه روز گذشته (یکشنبه ۷ آذر) خبرگزاری‌های مختلف به نقل از نمایندگان تعداد امضاهای جمع شده برای استیضاح آقای آخوندی، را بیش از ۷۰ امضا گزارش کردند. خبرگزاری تسنیم به نقل از طراح این استیضاح گزارش کرد که درخواست استیضاح به هیئت رئیسه مجلس ایران تقدیم شده است.
 
برخورد دو قطار مسافری در نزدیکی سمنان در روز جمعه ( ۲۵ نوامبر/ ۵ آذر)، به کشته شدن بیش از ۴۵ نفر و زخمی شدن بیش از ۹۰ نفر انجامید و واکنش های گسترده‌ای را در پی‌داشت.
 
در این رابطه تاکنون گفته شده که دستکم ۴ نفر از جمله راننده یکی از دو قطار این حادثه بازداشت شده اند. سه نفر دیگر از کارمندان راه آهن از جمله مأمور مرکز کنترل هستند.
 
روزگذشته (یکشنبه ۷ آذر) همچنین روابط عمومی راه‌آهن ایران در اطلاعیه‌ای جزییات گزارش سانحه برخورد قطارهای مسافری در منطقه گرداب ـ‌ هفت‌خوان را منتشر کرد.
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم در این اطلاعیه مقامات راه‌آهن توالی رخدادها از ساعت ۶ و ۱۴ دقیقه صبح تا ساعت ۷ و ۲۲ دقیقه که برخورد دو قطار صورت گرفت را منتشر کرد.
 
در انتهای این اطلاعیه آمده است که "براساس مستندات موجود مأمورین کنترل ترافیک شاهرود، مامورین اپراتور سی تی سی مامورین قطار ۴۸۰۲ تبریز -مشهد و مامورین قطار ۳۲۴۲ سمنان-مشهد ازجمله افراد درگیر در این حادثه بوده‌اند."
 
پیشترمدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران خطای انسانی و ناهماهنگی را عامل حادثه برخورد دو قطار مسافربری در ایستگاه هفت‌خوان استان سمنان اعلام کرده بود.
+2
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  هرگز از مرگ نهراسیدم ترسم مردن در سرزمین است که مزد گور کن از جان آدمی افزون باشد
  0
  6
  ‌سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  لعنت بر ذات پلید - ملبورن، استرالیا
  مرتیکه شارلاتان عذر خواهی عزیزان مردم رو از اون دنیا بر نخواهد گرداند . حداقل استعفا بده واز جلوی چشماشون برای همیشه گمشو وبرو به درک واصل بشو تا بیش از این با دیدنت عذاب نبرند
  0
  6
  ‌سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.