هشدار وزارت بهداشت درباره افزایش عفونت‌های شدید تنفسی: خوددرمانی نکنید

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ضمن اشاره به افزایش عفونت‌های شدید تنفسی طی دو هفته گذشته، در عین حال گفت: در کل، موارد ابتلا به بیماری آنفلوآنزا نسبت به سال گذشته کاهش نشان می‌دهد.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت؛ دکتر محمدمهدی گویا گفت: به طور طبیعی همزمان با فرارسیدن فصل سرما موارد ابتلا به بیماری‌های واگیر تنفسی افزایش می‌یابد. افزایش این موارد به آلودگی هوا ارتباطی ندارد، ولی آلودگی هوا باعث می‌شود در برخی از مبتلایان به خصوص کسانی که بیماری‌های زمینه‌ای دارند، بیماری تشدید شود.
 
وی افزود: این افراد لازم است مراقبت‌های بیشتری از خود به عمل آورند. یعنی هم مراقب باشند بیمار نشوند و هم اگر دچار بیماری شدند مراقب باشند به انواع شدید بیماری مبتلا نشوند. افراد در صورت ابتلا به این بیماری از خود درمانی پرهیز کرده و حتما به پزشک مراجعه کنند تا اقدامات لازم صورت گیرد.
 
گویا گفت: طی دو هفته گذشته بویژه ۱۰ روز گذشته موارد عفونت‌های شدید تنفسی بیشتر شده که امری کاملا قابل انتظار است اما در کل، موارد ابتلا نسبت به سال قبل کاهش نشان می‌دهد.
 
رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: در برخی استان‌ها مثل تهران، اصفهان و کرمان موارد عفونت های شدید تنفسی به نسبت جمعیت شان بیشتر از جاهای دیگر بوده است. در برخی استان ها همچون قم، قزوین و گلستان نیز این موارد افزایش یافته است.
 
رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت افزود: خوشبختانه نوع ویروسی آنفلوآنزا که الان غالب است، ویروس H3N2 است. این ویروس نسبت به سایر ویروس‌های آنفلوآنزای فصلی از شدت کمتری برخوردار است. ولی لازم است مردم از خود مراقبت بیشتری به عمل آورند.
+4
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.