علی‌فر: مردم بیشتری به خاطر گزارش‌های من فوتبال می‌بینند

 خبر آنلانی : سرهنگ علی‌فر می‌گوید با گزارش‌هایش تعداد بینندگان بازی‌های لیگ برتر را بیشتر از قبل کرده‌است!
 
سرهنگ علیرضا علیفر بار دیگر حسابی سر و صدا به پا کرد. گفته های او در بازی استقلال و صبا باعث شده تا دوباره نامش سر زبان ها بیفتد. او می گوید مردم دیگر گزارش هایش را دوست دارند و با تغییراتی که در سبک گزارشگری اش ایجاد کرده ، توانسته مخاطبان فوتبال ها را زیاد کند. آنچه در ادامه می خوانید ، جدیدترین گفته های این گزارشگر درباره گزارش هایش و البته جنجال هایی است که این گزارش ها در پی داشته اند.
 
خب به سلامتی تصمیم گرفتید با منصوریان همکاری کنید! نه بابا همکار شما از من پرسید و هی تکرار کرد که اگر منصوریان کمک به خواهد ، به او کمک می کنید ، من هم گفتم بله کمک می کنم!
 
اتفاقا شاید بد هم نباشد چون می گویند منصوریان تصمیم گرفته تیمش را 2-5-3 به زمین بفرستد. او هیچ وقت این کار را نمی کند ، من بعید می دانم چنین کاری بکند!
 
ولی خودش گفته ابزار لازم برای این سیستم را دارد و تصمیم گرفته که با 3 دفاع میانی بازی کند!اگر این را گفته باشد که اشتباه است . چون یک مربی برای بازی با 3 دفاع نیاز به ابزار ندارد. آن بازی 4 دفاعی خطی است که نیاز به دو دفاع وسط میانی باهوش ، با سرعت بالا و قدرت سرزنی دارد که خیلی با هم هماهنگ باشند. وگرنه برای بازی با سه دفاع که با یک دفاع با کمترین ضریب هوشی هم می توان بازی را در آورد چون یک نفر پشت سر دفاع وسط ها هست که به آنها عمق می دهد و اشتباهات شان را می پوشاند. پس یک تیم نمی تواند بگوید ابزار لازم برای دفاع 3 نفره را دارد. می تواند بگوید ابزار لازم برای دفاع 4 نفره را ندارد.
 
خب برسیم به گزارش بازی تان. دیگر انگار فقط برای دابس مش سازها گزارش می کنید! نه به قرآن. این طور نیست. من سعی می کنم جذاب گزارش کنم. طوری که مردم دوست داشته باشند.
 
چرا دیگر ، این قدر توی دروازه های تان را می کشید ، یا سر گل گفتن ها یا واژه های دیگر! ببینید این طور نیست که برای دابسمش سازها این کار را بکنم. من فقط سعی کردم مردم پسند گزارش کنم. ببین از عصر سلطان گزارشگری ایران یعنی استاد بهمنش تا حالا رسم بوده که همه یک جور گزارش می کردند. یعنی از خود استاد تا روشن زاده ، وارث ، شفیع و بقیه فقط می گفتند حسن توپ را داد به حسین ، حسین داد به نقی. خب این سبک گزارش برای مردم خسته کننده شده است. نیاز به تغییر بوده که از تغییرات من استقبال کردند.
 
برای همین است که می گوییم برای دابسمش سازها گزارش می کنید. ببین من برای رضایت عموم مردم گزارش می کنم. قدیم ها که خشک معمولی گزارش می کردم ، میزان انتقادها از کارم خیلی زیاد بود. من بیشتر از دو دهه است که دارم این کار را می کنم. تا قبل از این وقتی گزارشی انجام می دادم ، اتفاقا بحث فنی هم می کردم اما برآیند واکنش مردم منفی بود اما از وقتی تغییرات در سبکم داشتم ، شرایط عوض شده . الان به جایی رسیده ام که فکر می کنم غیر از طرفداران تیمی که بازی دارد ، طرفداران تیم های رقیب و یکسری که کلا فوتبال نمی دیدند هم می آیند و گزارش های مرا تماشا می کنند و خوش شان می آید.
 
یعنی آماری دارید که نشان می دهد گزارش های تان باعث شده تعداد مخاطبان بازی های فوتبال با گزارش های شما بیشتر شده؟
چنین آماری را به صورت عددی ندارم اما واکنش های فضای مجازی و بحث هایی که ایجاد می شود و کامنت ها و نظرها نشان می دهد این اتفاق افتاده و مردم گزارش های مرا دوست دارند و به آن واکنش نشان می دهند. معمولا آدم ها برای انتقاد در فضای مجازی پستی می گذارند اما برآیند گزارش های من مثبت شده. به همین دلیل هم می گویم حسم این است گروهی مخاطب جدید برای تماشای گزارش های من پای تلویزیون می نشینند. ببین من اعتقاد دارم یک گزارشگر باید یک شومن هم باشد. باید بتواند گاهی با طنازی ، نگذارد حوصله مخاطبش سر برود.
 
ولی این تفاوت دیدگاه تان درست از بعد همین دابس مش سازی ها در شما ایجاد شد! ببین من به اینکه این اتفاق ها بیفتد خیلی فکر نکردم ولی فکر می کنم که بتوانم کمی روانتر گزارش کنم. البته باید گزارشگر در زمان اجرا دستش باز باشد و بتواند حرف بزند و چیزی بگوید.
 
پس شما به این طعنه هایی که می زنید ، از قبل فکر می کنید. نه بابا ! من از کجا می دانستم قرار است بازیکنان روی پای شان پتو بیاندازند که مثل بگویم جای منقل و کرسی خالی است؟ من بداهه این ها را می گویم و سعی می کنم خیلی خشک گزارش نکنم. ولی واقعا هدفم دابس مش سازها نیستند. هدفم جذب مخاطب بیشتر است و شکر خدا الان استقبال از گزارش هایم خیلی بهتر هم شده.
 
راستی محسن بروفر می گفت سر ماجرای آردا توران از او دلخور شدید؟ من این آقای بروفر را فقط یکبار در برنامه علی ضیا دیدم و خیلی هم از او تعریف کردم و حمایت کردم. ولی بعد از آن ماجرای آردا توران خیلی از مردم برایم پیام فرستادند و خواستند که با ایشان برخورد کنم. من حتی شماره اش را هم از همین پیام ها پیدا کردم و برای همین در تلگرام برایش یک پیغام نوشتم و گفتم محسن جان در کارهایی که می سازی ، کمی هم رعایت کن. همین. اصلا حتی لحن بدی هم نداشتم. من وقتی می گویم فلان بازیکن ، بازیکن اخلاقمندی است ، منظورم این است که درون زمین کار غیر اخلاقی انجام نمی دهد ، خشن نیست و پرخاش نمی کند. دیگر به زندگی شخصی اش که کار ندارم!
 
اتفاقا برای زلاتان هم گفته بودید نمره اخلاقی اش کم است اما از نظر فنی ،20 است و برایش دابسمش تو خودت نمره بیستی را ساختند!
بله دیدم! ولی خب این جمله را روی آنتن گفتم و واقعا زلاتان از نظر فنی 20 است. یک بازیکن کامل.
 
راستی احساس می کنیم دیگر مثل گذشته اطلاعات ریسکی در گزارش های تان نمی دهید ، مثل اسم سازنده ورزشگاه و این طور مسائل... اتفاقا چند باری بعد از آن ماجرا ، در گزارش هایم این را گفتم. اگر چیزی را مطمئن باشم ، می گویم و اگر هم نباشم ، چند باری همان شوخی عادل فردوسی پور را تکرار کردم که گفته بود اصلا چه کاریه اسم سازنده ورزشگاه را بگویم! عادل است دیگر ، نمی شود روی حرفش چیزی گفت(می خندد)
+6
رأی دهید
-12

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.