انتقاد رهبر جمهوری اسلامی ایران از مذاکرات هسته‌ای: عجله کردیم

رهبر جمهوری اسلامی در دیدار با فرماندهان نیروی دریایی، امکان تمدید تحریم‌های ده ساله ایران از سوی آمریکا را نتیجه عجله مذاکره کنندگان در به نتیجه رساندن مذاکرات هسته‌ای دانست.
 
آیت الله علی خامنه‌ای روز یکشنبه هفتم آذر در دیدار با مسئولان نیروی دریایی ارتش، با بیان اینکه عجله در کارها مشکل ایجاد می‌کند و در این زمینه نمونه‌هایی نیز وجود دارد، گفت: «بحثهای فراوانی راجع به تحریمها شد اما اکنون در کنگره آمریکا، مسئله تمدید تحریمها را مطرح می‌کنند و مدعی هستند که اینها، تحریم نیست، بلکه تمدید است.»
 
رهبر جمهوری اسلامی گفت که شروع کردن یک تحریم با دوباره شروع کردن آن پس از زمان پایان دوره، فرقی نمی کند و دومی هم مانند اولی نقض تعهدات طرف مقابل محسوب می‌شود.
 
او این مساله را ناشی از عجله در انجام کار دانست و گفت: «وقتی عجله داریم که کار را زودتر تمام کنیم و به جایی برسانیم، از جزئیات غفلت می‌کنیم و گاهی غفلت از یک امر جزیی، موجب ایجاد رخنه و نقطه سلبی در آن کار می‌شود.»
 
اشاره رهبر جمهوری اسلامی به تمدید قانون تحریم‌های ده ساله ایران در مجلس نمایندگان است که برای اجرایی شدن به تصویب در سنا و امضای رئیس جمهوری آمریکا نیاز دارد.
 
در پی تلاش کنگره آمریکا برای تمدید این قانون، کاخ سفید اعلام کرد که هر مصوبه کنگره که توافق هسته‌ای با ایران را نقض کند از سوی باراک اوباما وتو خواهد شد. با این حال مقام‌های ایران نگران این هستند که با پایان دوره ریاست جمهوری آقای اوباما و آغاز به کار دولت دونالد ترامپ، تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی تشدید شود.
 
آیت الله خامنه‌ای هفته گذشته گفته بود که تمدید تحریم‌ها نقض برجام است و قطعا با واکنش ایران مواجه خواهد شد. او با بیان اینکه درباره دولت جدید آمریکا هنوز قضاوتی ندارد، دولت کنونی آمریکا را متهم کرد که به قول‌ها و تعهدات خود در قبال برجام عمل نکرده و یا ناقص عمل کرده است.
 
رهبر جمهوری اسلامی در جریان دستیابی به توافق هسته‌ای، هرگونه وضع تحریم را نقض برجام دانسته بود.
 
در این سو، کارشناسان در ایالات متحده معتقدند که جمهوری اسلامی باید خود را برای تعامل با دولت جدید آمریکا آمده کند.
 
کنت واینستین، از اعضای هیات رئیسه رسانه‌های دولتی آمریکا و مدیر عامل اندیشکده هادسن در گفت و گو با ستاره درخشش، رئیس بخش فارسی صدای آمریکا به رویکرد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکا در قبال ایران پرداخت و تاکید کرد که ایران باید خود را برای تعامل با رئیس جمهوری جدید آمریکا آماده کند.
 
او گفت که دولت آقای ترامپ توافق هسته ای را لغو نمی‌کند اما آن را با سخت گیری بیشتری اجرا خواهد کرد.
+13
رأی دهید
-90

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  همه چیز ایران بر باد رفت - برلین، آلمان

  بیکاری بد چیزیه! خرفت شپشو از فرط مفتخوری مدام داره هذیون میگه! پس این پروستات سرانجامش به کجا ختم شد!؟ننگ بر تو ابله!
  4
  83
  یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  ما هم 37 سال پیش خیلی عجله کردیم .
  2
  103
  یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  اقا بع بع - شهرکرد، ایران

  اقا شما که عالم عاقل هستید . ولی خودمونیم بد جور تو پاچه ات کردند . ای که درد داره
  4
  79
  یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۲۰:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  لندهور - کلن، آلمان

  جفتک نزن یابوی عمامه‌ بسر !! از علائم پیری یه آخوند یکیش خرفتیه که تو اسم دومته !! تفکر بزن زنگو !!
  2
  44
  یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۲۲:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  وقتی داشتید 400 ملیون پول نقد از اربابتون اوباما میگرفتید اعتراضی نداشتی .. راستی پولا چی شد. نکنه سهم تو را حسن کلیدی بالا کشید داری پارس میکنی . جقفکتر اسلامی نظرت چیه؟؟؟؟؟
  0
  14
  دوشنبه ۸ آذر ۱۳۹۵ - ۰۰:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  paksan - ایران، ایران
  یا فکر میکنه خیلی زرنگه یا ملت رو گوسفند تصور میکنه یا واقعا خودشم نمی فهمه چی میگه. آخه گوسفند وقتی تو میگی تولیدات آمریکایی حق ورود به ایران رو ندارند و عملا گمرک ها مثلا اجازه ورود خودروی آمریکایی رو نمیدن این خود تحریمی تولیدات آمریکایی نیست؟؟؟ حالا خود آمریکایی ها که طبق قانون داخلیشون اجازه نمیدن شرکتی اجناس حساس به ایران بفروشند میشه تحریم ؟؟؟ عمو مشخص کن چیکار میخوای بکنی . اگر میخوای روابط گرم اقتصادی با آمریکا داشته باشی باید مقدماتش رو درست کنی . اگر میخوای فحش بدی و هر روز بگی آمریکا دژمن دژمن دژمن خوب دیگه چه نیازی به تولیدات و اقتصاد آمریکا داری؟ بزار تحریم کنند...از چی میترسی. عجب دم خروسی زده بیرون از این آدم سرتا پا دروغ و ریا .
  1
  13
  دوشنبه ۸ آذر ۱۳۹۵ - ۰۴:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  barish USA - هیوستون، ایالات متحده امریکا
  آآغا انتظار داره واسه جمع کردنِ چند تا سانتریفیوژ ،همه تحریمهای مالی و سیاسی و اقتصادی و فرهنگی و حقوق بشر و......همش ماسمالی بشه بره و حتی نصف آمریکا رو هم شریک بشه!!!!
  1
  12
  دوشنبه ۸ آذر ۱۳۹۵ - ۰۴:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.