احمد منتظری به زندان و خلع لباس محکوم شد

احمد منتظری بعد از انتشار فایل صوتی پدرش درباره اعدام‌های سال ۱۳۶۷ به دادگاه احضار شد
 
احمد منتظری، فرزند آیت‌الله حسینعلی منتظری به دلیل انتشار یک فایل صوتی از پدرش، به اتهام اقدام علیه امنیت ملی، انتشار اسناد سری و تبلیغ علیه نظام به ۲۱ سال حبس تعزیری و خلع لباس محکوم شده است.
 
به نوشته سایت رسمی آیت‌الله منتظری، بر اساس حکم دادگاه ویژه روحانیت شش سال از زمان این حبس اجرا خواهد شد.
 
در این حکم آقای منتظری دلیل این کاهش زمان حبس "ارزش و حرمت خون برادر شهیدش" و "سن و سال و وضعیت خاص وى و فقد سابقه محکومیت کیفرى" عنوان شده است.
 
همچنین به دلیل آن که "مجموع اقدامات متهم خلاف شأن روحانیت تشخیص داده شده" او به خلع لباس روحانیت هم محکوم شده ولی "با توجه به "انتساب به خانواده شهید" خلع لباس او به مدت ٣ سال تعلیق شده است.
 
این حکم در دادگاه ویژه روحانیت قابل تجدیدنظر است.
 
اواسط تابستان امسال سایت رسمی آیت‌الله منتظری فایلی صوتی را از جلسه او با حسینعلی نیری، مرتضی اشراقی، مصطفی پورمحمدی و ابراهیم رئیسی منتشر کردند که در آن شنیده می‌شود آقای منتظری اعدام دسته‌جمعی زندانیان سیاسی در سال ۱۳۶۷ را "بزرگترین جنایت" در تاریخ جمهوری اسلامی می‌خواند و خطاب به حاضران می‌گوید که در آینده از آنها به عنوان "جنایتکار" نام برده می‌شود.
 
این فایل صوتی یک روز پس از انتشار به درخواست وزارت اطلاعات ایران از سایت آیت‌الله منتظری حذف شد.
 
چند روز بعد احمد منتظری به دلیل انتشار این فایل صوتی به دادگاه ویژه روحانیت احضار شد.
 
او پس از پنج جلسه بازجویی به اقدام علیه امنیت ملی متهم شد اما گفت که این اتهام را قبول ندارد.
+67
رأی دهید
-13

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  سوسیالیسم راه رهاییست - واشنگتن، ایالات متحده امریکا

  هرچند عقاید من با عقاید تو هیچگونه سنخیتی ندارند ولی مرام و مسلکت را تحسین میکنم. خوش آمدی به جمع مبارزین.
  7
  121
  یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  ایران سرفرازم آرزوست - ورشو، لهستان

  هر کس یه جور مجازات میشه تو این دنیا.
  4
  33
  یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  iran2015 - وین، اتریش

  [::سوسیالیسم راه رهاییست - واشنگتن، ایالات متحده امریکا::] این آقا تحت نام پدر خیلی قبل از من و شما مبارز بوده.منهم البته مثل شما دین جنایت و خون اسلام را قبول ندارم ولی معتقدم ارزش آقا منتظری که در اوج قدرت و توانایی علیه بی عدالتی سخن گفت با کار ما که در اروپا به نوشتن در یک سایت مشغولیم قابل مقایسه نیست.اینکار ما دوست عزیز مبارزه نیست مخالفت است.مبارزه یعنی کاری که این پیرمرد بزرگ کرد و راستی و شرافت را به قدرت نفروخت .علیرغم لباس شیطان که احمد آقا و پدر بزرگوار داشت اینها خون اصیل ایرانی در رهایش دارد.خون سیاوش و خون پیروز نهاوندی.
  7
  66
  یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  این احمد خمینی روزی بزرگترین خدمت به شغل اخوندی میکند. اگر اخوندها از حکمیت دور شوند انگاه بیشترملت ایران از اخوندها رو گردن میشوند و کسی ارزشی برای اخوند جماعت نمیگذارد ولی اگر در بین اخوندها کسانی مثل اخوند احمد منتظری باشند و از محبوبیتهای برخوردار باشند حتما" جایگاهی در بین ملت برایشان باقی خواهد ماند. اینکه احمد خمینی از شر اخوندی و اخوندشدن خلع شده باید خیلی خوشحال باشد.
  6
  33
  یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  سوسیالیسم راه رهاییست - واشنگتن، ایالات متحده امریکا
  [::iran2015 - وین، اتریش::]. البته حرف شما را تا حدودی قبول دارم. ولی ایشان تا قبل از این شمشیر را از رو نبسته بود بر خلاف پدرش. ولی از امروز به بعد به جرگه مبارزان پیوسته است. هر کسی به سهم خود مبارزه میکند، یکی با اسلحه یکی با کنش سیاسی و دیگری با قلم. من و شما هم مبارزه میکنیم به شرطی که با منطق همه موضوعات را نقد کنیم تا در آینده پشتوانه تئوریک برای حرکات سیاسی بسازیم. همان چیزی که در سال 57 فاقد آن بودیم. انقلاب شد ولی نقشه راهی برای بعد از انقلاب نبود.
  3
  17
  یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  akhoond shepeshoo - ورونا، ایتالیا

  واقعا چقدر خنده دار است. میگویند به خاطر برادر شهیدش در مجازاتش تخفیف داده شده است. این در حالی است اگر برادر این اقا یعنی محمد منتظری که در انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی کشته شد زنده بود با توجه به روحیاتی که داشت خیلی زودتر از اینها اعدام شده بود.
  4
  30
  یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  روبرتو - میدلرزبرو، انگلستان
  مگر تا حالا می توانست با لباس آخوندی مثل آخوندهای دیگر بالای منبر برود و موعظه کند، که حالا خلع لباس شده؟! در این لباس چه معجزه ای نهفته است که توانسته 37 سال ملت را از خواب خرگوشی به خواب عمیقی فرو برده و قدرت برخاستن را از آنها صلب کرده!!
  2
  16
  یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  لعنت بر ذات پلید - ملبورن، استرالیا
  دولت بی مغز ومستبد گمان میکنند دنیا تا ابد بر وفق مرادشان خواهد چرخید . به جان الهام چرخنده صد چهره قسم که این طور نخواهد بود .
  3
  14
  یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sama128 - شیراز، ایران
  از اسلام تمام زیر ناف زیر ناف و زیر ناف محمدی این اقایان بیشتر از این هم انتظاری نیست در این اسلام یک بت اعظم نیاز بیست سی تا بت کوچیکتر چندین حرمسرای مخفی بهترین لول تریاک دوست بازی اشنابازی فامیل بازی باند بازی در حد فضا اختلاس و ضد و بند و بخور بخور که دیگه نپرس و نگو امت همیشه پشت صحنه هم نباید .... کنند فقط باید مثل اسب در راهپیمایی ۲۲ بهمن روز قدس مراسمات تخمی تخیلی کمیل و ندبه و بخصوص نماز پرفیض از جمعه شرکت رای گیری های خیالی حضور چشم گیر داشته و کلا خفه قان دائم بگیرند‌ این یعنی یه مردم خوب حرف گوش کن و سر براه ‌ احسن و تبارک الله زیر ناف الخالقین
  0
  1
  دوشنبه ۸ آذر ۱۳۹۵ - ۰۶:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.