شادی کوبایی تبارهای ساکن آمریکا از مرگ فیدل کاسترو

جشن مردم محله «هاوانای کوچک» در شهر میامی ایالت فلوریدا پس از اعلام خبر درگذشت فیدل کاسترو ساعاتی پس از اعلام خبر درگذشت فیدل کاسترو رهبر پیشین انقلاب کوبا، هزاران نفر از ساکنان محله موسوم به «هاوانای کوچک» در ایالت فلوریدای آمریکا، صبح روز شنبه ششم آذر ماه و در حالی که پرچم های کوبا را در دست داشتند، به خیابان ها ریختند و با رقص و موسیقی ابراز شادمانی کردند.
 
به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، بسیاری از ساکنان کوبایی میامی، بویژه در محله هاوانای کوچک، موضعی ضد کاسترو دارند. یکی از شرکت کنندگان در مراسم امروز در این محله مردی ۷۲ ساله است و پلاکارتی در دست داشت با پیام «ای شیطان، فیدل حالا در دست توست. بلایی سرش بیاور که لیاقت اوست. اجازه نده در آرامش باشد.»
 
فضای حاکم بر محله هاوانای کوچک به جای عزاداری، از جشن و سرور پر شده است، امری که چندان هم در این منطقه غیرمنتظره نبود. حضور فیدل کاسترو در کوبا، جزیره ای که تنها ۵۳۰ کیلومتربا میامی فاصله دارد، در این محله بی تأثیر نبوده است.
 
قدرت و سیاست های فیدل کاسترو در شکلگیری این محله و ساکنان آن نقشی عمده داشته است. هنگامی که آقای کاسترو در سال ۱۹۵۹ در کوبا به قدرت رسید، بسیاری از کوبایی ها کشورشان را به مقصد شهرهای میامی و تمپا در ایالت فلوریدا، ایالت نیوجرسی، و ایالات دیگر آمریکا ترک کردند.
 
سناتور جمهوریخواه مارکو روبیو از ایالت فلوریدا که خود نیز کوبایی تبار است، روز شنبه در بیانیه‌ای، فیدل کاسترو را «شیطان و یک دیکتاتور جانی» خواند که «زندگی شوم و مشقت‌باری» را برای مردم خود به ارمغان آورد.
 
به گزارش روزنامه واشنگتن پست، او که خود می‌گوید پدر و مادرش در سال ۱۹۵۹ و زمانی که فیدل کاسترو به نخست وزیری رسید کوبا را به مقصد ایالات متحده ترک کردند، گفت «دیکتاتور مرده است، اما دیکتاتوری نه.»
 
بسیاری از این مهاجران قصد داشتند پس از سرنگونی فیدل کاسترو به وطنشان باز گردند، ولی او برای دهه ها همچنان در آن کشور کوچک آمریکایی مرکزی بر قدرت تکیه زد.
 
بسیاری از مهاجران کوبایی ساکن ایالات متحده مخالف عادی سازی روابط بین واشنگتن و هاوانا بودند و ایلینا راس لتینن، نماینده کوبایی‌تبار میامی در کنگره، ابراز امیدواری کرد که مرگ فیدل کاسترو «آغاز افول آخرین پایگاه کمونیسم در نیمکره غربی» باشد.
+64
رأی دهید
-25

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  Unkn0wn - اصفهان، ایران

  به زودی ایرانی های مقیم امریکا هم باید چنین شادی کنند.
  28
  128
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  smart292 - ونکوور، کانادا

  نوبت ایران هم خیلی زود خواهد شد ،آن روز که آخوند کشی و بسیجی کشی شروع شود و امام رضا و معصومه و بقیه امام زاده‌ها را به عراق و عرعرستان باز پس بفرستیم .
  25
  74
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  حکایتی - تهران ، ایران

  ببین وقتی‌ علی‌ چلاق سقط بشه چه شود.جشن و رقص پایکوبی ۷ شبانه‌ روز ،از الان تو اون روح کثیفش .
  18
  66
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۲
  نازک بین - شفیلد، انگلستان

  دیکتاتور همیشه در همه جا و نزد همه جهانیان و در تاریخ منفور بوده و خواهد بود . چه در حیات باشد و چه جسم اش زیر خروارها خاک رفته باشد . اما چقدر زیبا و دلنشین است وقتی از یکنفر بخصوص رجل سیاسی یا زمامدار به نیکی یاد شود. مانند کوروش کبیر و امثالهم.
  0
  54
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۲۳:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  kourosh84 - واشنگتن دی سی، ایالات متحده امریکا

  [::Unkn0wn - اصفهان، ایران::]. اگر منظورتون مرگ آقای خامنه ای هست !؟ یک شخص دیگه جایگزین ایشون میشه حالا یا بهتر یا بدتر !!! امیدوارم ایرانیان مقیم امریکا جشن أزادی و دمکراسی رو بزودی بگیرند !!! البته اگر أین اتفاق بیفته فکر کنم اکثر ا برمیگردید ایران در یک جشن ملی با هم باشیم
  1
  56
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۲۳:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  آزاد اندیش۳۳۲۲ - یورک، انگلستان

  امیدوارم هرچه زودتر ما هم چنین جشنی رو برگزار کنیم.
  2
  55
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  کیانپور - تهران، ایران
  smart292 - ونکوور، کانادا. آخوند ها و بسیجیها رو بله. چون خود اینها دشمن اصلی دین و اعتقادات مردم (همان امام رضا و حضرت معصومه که گفتید) هستند.
  2
  10
  یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۰۲:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  simairani - کاشان، ایران
  ای خدا نوبتِ ما هم بشه ، منو حاج حمید و مترلینگ دعوتِ پژمان در وین هستیم ، (یادت باشه قول دادی) از بقیه عزیزان هم خواهش مندم اگر مایل به شرکت در این جشن ملی‌ . ( اول در وین بعد در وطن) هستند اطلاع بدن.
  8
  11
  یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۰۵:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  گذشته میرزا - ایران، ایران
  دمشون گرم . دیکتاتوری که رهبری را در خانواده خودش موروثی کرد فیدل کاسترو اول موسس سلسله کاسترو و دیکتاتور کوبا مرد.
  13
  11
  یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۰۶:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  CanIR1393 - کانادا، کانادا
  یه مدت بعد هم آمریکا بازماندگان داعش رو پناه خواهد داد. کوبا هم اشتباه ایران رو کرده و گذاشته خانواده منافق ها و ساواکی هاو بهایی ها و مجاهد هاو اختلاس گرها راحت از کشور فرار کنند و علیه کشورشون تبلیغ کنند. اگه ایران از این کار جلوگیری می کرد. الان ایران تو کل دنیا بی خودی بد نام نمی شد. این بهایی ها و مجاهدها تو کانادا و جاهای دیگه یه عالمه دروغ راجب ایران می گن. و این کشورهای جانی روسفید کردن. کانادا برای آزار و عزیت ایرانی ها یه سیستم کاملا گسترده طراحی کرده واول ایرانی ها رو گول می زنند تا بیان کانادا بعد از همون فرودگاه شروع می کنند به تحقیر کردن افراد. هر آدم بی سرته به خودش جرات میده راجب ایران چرت و پرت بگه. کشورهای پیشرفه نمی زارن این جور افراد از کشورشون برن و اون ها رو به آموزشگاه های اجباری می فرستن تا آدم بشن.
  14
  11
  یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۰۷:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  بعد از مرگ خامنه ای یعنی ایرانیها هم جرعت میکنند اینطوری برقصند
  5
  12
  یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  smart292 - ونکوور، کانادا
  [::CanIR1393 - کانادا، کانادا::]. معلومه که از جیره خو‌های بسیجی هستی‌ و با اسم قلابی‌ از ایران هستی‌ ، و تو اصلان در کانادا زندگی‌ نکردی تا بفهمی معنی‌ آزادی و آزادی بیان یعنی‌ چی‌؟ آخر کلام آقای عزیز اسلام یعنی‌ خون و خون ریزی برای اینکه همه کافر هستند و باید کشته شوند .
  8
  12
  یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  CanIR1393 - کانادا، کانادا
  [::smart292 - ونکوور، کانادا::]. تو کانادا بیشتر از تو زندگی کردم اینو مطمعن باش. با چشم های خودم دیدم بهایی ها و مجاهد های کثیف چه دروغ هایی رو در مورد ایران می گن. و باعث شدن این نژاد های وحشی کلاسشون از ما بالا بره . تو خودت از جیره خورهای انگلیس هستی که کشورتو فروختی با پول های دزدی اومدی کانادا. از حرف زدنت معلوم که کار درست حسابی نداری و واسه اینا حمالی و دیش واشری کردی. این بهایی ها نمونش خاوری پول ایران رو می دزدن و میارن اینجا و همشون هم واسه یهودی ها جاسوسی می کنند. بهایی ها تروریست های نرم هستند.
  4
  0
  دوشنبه ۸ آذر ۱۳۹۵ - ۰۶:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.