تهدید دوباره دادستان تهران به پیگرد نشردهندگان اخبار «حساب‌های شخصی» دستگاه قضایی

دادستان تهران با تهدید دوباره به پیگرد نشردهندگان اخبار حساب‌های شخصی دستگاه قضایی، اعلام کرد که موضوع این حساب‌ها اولین بار در زمان محاکمه غلامحسین کرباسچی، شهردار وقت تهران، در سال ۱۳۷۷ مطرح شده و طرح دوباره آن «قابل تأمل است».
 
بر اساس گزارش خبرگزاری فارس در روز شنبه ششم آذر، عباس جعفری دولت آبادی گفت که حساب‌های مورد نظر برای نخستین بار در سال ۷۳ و در زمان ریاست علی رازینی بر دادگستری استان تهران «با رعایت موازین شرعی و قانونی و اخذ مجوزهای لازم به نام قوه قضاییه» افتتاح شده است.
 
او تأکید کرد که مدیران و مسئولان ارشد نظام از موضوع این حساب‌ها «به خوبی آگاه بوده و می‌دانند اصل سپرده‌ها در بانک محفوظ بوده و قابل تصرف نمی‌باشد».
 
دادستان تهران تأکید کرد که موضوع این حساب‌ها در زمان محاکمه کرباسچی، شهردار تهران، علیه برخی مسئولان قوه قضاییه مطرح شد و طرح دوباره آن «قابل تأمل است».
 
غلامحسین کرباسچی، شهردار تهران که در سال ۷۶ با اتهاماتی مالی روبه‌رو در فروردین ۷۷ بازداشت شد، و جلسات رسیدگی به پرونده او در فاصله ۱۷ خرداد تا ۲۰ تیر ۷۷ به ریاست غلامحسین محسنی اژه‌ای، معاون اول کنونی دستگاه قضایی برگزار شد، اما فضای عمومی کشور برای هفته‌ها تحت تأثیر این دادگاه و حکم صادره برای آقای کرباسچی بود.
 
از جمله اتهام‌های مطرح شده در این پرونده، انتقال مبالغی از حساب شهرداری به حساب شخصی برای استفاده در تبلیغات انتخابات مجلس پنجم، و انتخابات ریاست جمهوری بود.
 
۲۴ مرداد ماه همان سال، تنها چند روز پس از ارائه درخواست تجدید نظر برای حکم بدوی در این پرونده، رسانه‌های متن نامه محسن نوربخش، رئیس وقت بانک مرکزی، را انتشار دادند، که در آن فاش شده بود، مبلغ سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از پول‌های قوه قضائیه به حساب شخصی علی رازینی، رئیس دادگستری استان تهران، واریز شده است.
 
نامه‌ای که در تاریخ پنجم مرداد، به محمد خاتمی، رئیس‌جمهور وقت، ارسال شده بود.
وعده برخورد قضایی
دادستان تهران روز شنبه همچنین تهدید کرد که مصاحبه برخی افراد در داخل کشور با یک تلویزیون اینترنتی که به گفته او «مورد حمایت برخی گروهک‌ها و افراد مسئله‌دار» است، و نیز حمایت از نشردهندگان «اخبار کذب» به ویژه پس از مصاحبه وزیر اقتصاد در این زمینه، «قابل تعقیب قضایی است».
 
آقای جعفری دولت‌آبادی پیش از این نیز تهدید کرده بود که با رسانه‌هایی که اخبار «کذب» درباره موضوع حساب‌های قوه قضائیه را حتی به نقل از مقام‌های رسمی منتشر کنند، برخورد خواهد شد.
 
در سخنان روز شنبه، دادستان تهران اشاره‌ای به نام شبکه تلویزیونی و افرادی که به گفته او از داخل ایران با این شبکه مصاحبه کرده‌اند، نکرده است، اما این اشاره می‌تواند به مصاحبه فائزه هاشمی، با تلویزیون اینترنتی «در تی وی» باشد.
 
همزمان خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضاییه، نیز در گزارشی از مصاحبه فائزه هاشمی با این شبکه و حمایت او از انتشار گزارش‌ها درباره واریز پول‌های قوه قضائیه به حساب«شخصی» رئیس این قوه انتقاد کرده است.
 
فائزه هاشمی در روزهای گذشته در مصاحبه با تلویزیون اینترنتی «درتی وی» تهدید دادستان تهران مبنی برخورد با منتشرکنندگان گزارش‌ها درباره واریز پول‌های قوه قضائیه به حساب «شخصی» را «غیرقانونی» خوانده بود.
 
او تأکید کرده بود که سخن گفتن درباره این موضوع ایرادی ندارد، چرا که رئیس قوه قضائیه می‌تواند درباره این حساب‌ها توضیح دهد و اگر مشکلی در این حساب‌ها نبوده، موضوع خاتمه پیدا می‌کند و اگر مشکلی نیز وجود دارد، باید به آن رسیدگی شود.
 
فائزه هاشمی همچنین از سخنان محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس، و درخواست او برای توضیح رئیس قوه قضائیه درباره این حساب‌ها دفاع کرده بود.
 
محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس، روز دوشنبه ۲۵ آبان، در سخنانی که با واکنش تند رئیس قوه قضائیه، روبه‌رو شد، از او در خواست کرده بود که درباره گزارش‌های منتشرشده مبنی بر واریز پول‌های این قوه به «حساب شخصی»، توضیح دهد.
 
پس از واکنش صادق لاریجانی به این موضوع، آقای صادقی در نامه‌ای به او ضمن ابراز نگرانی از «شیوع فساد اداری و مالی در همه دستگاه‌ها»، تأکید کرده بود که این مسئله به دلیل «پاره‌ای غفلت‌ها، سوء‌مدیریت‌ها و مصلحت‌اندیشی‌ها و عدم اهتمام کافی به شفافیت در خرج و دخل‌ها» رخ داده است.
 
این نماینده مجلس روز شنبه خبر داده که به دادسرا احضار شده اما دلیل احضارش «شکایت دادستانی» به خاطر اظهاراتش «درباره یاشار سلطانی» است.
+21
رأی دهید
-39

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  kapta - دوسلدرف، آلمان

  مردک سبک مغز این کارشما خودش نشانه اختلاس هست اگر ریگی تو کفشتون نیست از چی میترسین بی شرفها
  0
  91
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  smart292 - ونکوور، کانادا

  اسلامی بودن زوری یک جامعه فاجعه هست که موجب سقوط و پاره پاره شدن آن کشور خواهد شد .، و دزد بودن و استبداد اسلامی رهبران آن هم از نشانه‌های پاره پاره شدن آن کشور میباشد،که همگی به رهبری خامنه‌ای دزد و اقوام انجام میشود.
  1
  77
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۲۲:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  pooochooo - کلن، آلمان

  چقدر به شما میرسه آقای دادستان. شما همتون مثل عربها از یک سینی میخورید . اونهم نه با قاشق بلکه قلوپ قلوپ. همونجوری هم از حلقتون بیرون بیاد. جاسوسهای عرب لعنتی ها.
  0
  78
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  romano - تهران، ایران

  بیشرف پول ملت رو بدین بیاد اینا پول مردم بدبخته که از دیه و هزار کوفت و زهرمار دیگه میدزدین میکنین تو خیکتون. پول و بده و خفه شو.
  0
  39
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۲۲:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  انگوری انگوری - لندن، انگلستان

  هر دم از این باغ بری می‌رسد ، گور خر و توله‌سگی می‌رسد !
  0
  40
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  دژمن الله - روسیه، روسیه

  [::pooochooo - کلن، آلمان::]. خانومی به نکته ی خیلی ظریفی اشاره کردی آفرین!!!
  0
  24
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  نازک بین - شفیلد، انگلستان

  اگر در این استفسار کار خلاف قانون و مقررات انجام نشده . چرا تا باین اندازه ناراحت و عصبانی هستید! یک سئوال منطقی نیازش یک جواب منطقی میباشد. نه اینکه تهدید و شاخ و شانه کشیدن آنهم از جانب دستگاهی که قاعدتا" باید حافظ جان و مال و ناموس و شرف و عزت یک ملت باشد.!!! و همینطور مقابله با سود جوئی و دزدی و اختلاص بیت الله.
  0
  26
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۲۳:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران

  این دم خروس چیه زده بیرون ...خخخ. ماهی 22 میلیارد تومان سود از ودیعه های مردم میگیرن حلاله دیگه هرکی بگه جرمه باید بره زندان .جرمش چیه؟افشای اختلاس برادران قوه فسادیه.اختلاس فقط برای رعیت و بقیه جرم هستش و برای دزدهای کله گنده که هم قدرت دارند و سلاح و هم عمامه به سر جرم نیست تازه هرکسی هم حرفی درباره این پولها حرف بزنه و سوال کنه مجرم هستش ...خخخ دقیقا مثل داستان زمینهایی که به مفت و خارج از عرف توسط قالیباف به قضات و حراستها و خودی های قوه فسادیه دادند و جالبه خودشون واسه اینکه طبیعی کنند یه بخشهایش رو گفتن جرم بوده ولی هیچ حرفی درباره خودشون که این زمینها رو گرفته بودند نزدند. و تازه افشا کننده این بزل و بخشش رو هم به جرم افشای اخبار محرمانه زندان کردند..خخخ محرمانه . دزدی های آقایان قوه قضائیه در درجه محرمانه طبقه بندی شده ...
  0
  28
  یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۰۱:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  برجعلی - کلن، آلمان
  تا زمانیکه بخور بخور با اذن و اطلاع رهبر باشه هیچ اتفاقی نمی افته.
  0
  8
  یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۰۲:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  برجعلی - کلن، آلمان
  جالب اینجاست که تند و تند اعلام میشه اصل پولها سر جاشه. از اول هم کسی که این داستان رو افشا کرد، راجع به اصل پولها جیزی نگفت. اختلاس در مورد سود بانکی این سپرده هاست که دادستان نامحترم استادانه فرار به جلو میکنه. مردک کاری با اصل پول نداریم، سود ماهیانه ۲۵۰ میلیارد تومنش کو ؟
  0
  9
  یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۰۲:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  salmand - گنت ، بلژیک
  چند روز دیگر آقای خامنه‌ای می‌گوید کشش را کم کنید یعنی‌ بی‌خیال
  0
  9
  یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۰۳:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  barbodm - تهران، ایران
  سلام ایرانیان خوب بخوابید. هنوز صبح نشده. (گنجشک لالا، سنجاب لالا، آمد دوباره مهتاب بالا، لالا لالایی لالا لالایی لالا لالایی، لالا لالایی لالا لالایی لالا لالایی، لالا لالایی لالا لالایی، گل زود خوابید مثل همیشه، قورباغه ساکت، خوابیده بیشه، گل زود خوابید مثل همیشه، قورباغه ساکت، خوابیده بیشه، لالا لالایی لالا لالایی)
  0
  12
  یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۰۵:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  agha_ehsan - تهران، ایران
  یعنی همه شاه دزدها با گذاشتن ریش و ته ریش و بستن یقه آخوندی جمع شدن تو این قوه قضایی !! البته خودم بالشخصه قاضی عادل و منصف هم دیدم ولی اونها هم تو خیل عظیم این دزدها گم اند . یکی مثل نادر شاه یا تیمور لنگ می خواد که بگیره از بالا پاکسازی کنه و بیاد پایین این هرم فساد و باند بازی
  0
  9
  یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.