عذرخواهی و استعفای مدیرعامل راه آهن ایران در پی سانحه قطار

مدیرعامل راه آهن ایران گفت که وزیر راه "پس از بررسی و مشورت‌های لازم" استعفای او را پذیرفته است محسن پورسیدآقایی، مدیرعامل راه‌آهن ایران و معاون وزیر راه، در یک برنامه‌های تلویزیونی از مردم عذرخواهی کرد و از سمت خود استعفا داد.
 
وی با ذکراینکه تقصیر مشکلات به وجود آمده به عهده "عوامل انسانی بوده که در این حادثه تصمیماتی اشتباه گرفته بودند" گفت با این وجود، "مدیران باید مسئولیت خود را در قبال این اتفاقات بر عهده بگیرند".
 
آقای پورسیدآقایی شامگاه شنبه ۶ آذر اعلام کرد که عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی ایران "پس از بررسی و مشورت‌های لازم" استعفای او را پذیرفته است.
 
برخورد دو قطار مسافری در نزدیکی سمنان در روز جمعه، به کشته شدن بیش از ۴۵ نفر و زخمی شدن بیش از ۹۰ نفر انجامیده و واکنش های گسترده ای را در پی داشته است.
 
در یکی از جدیدترین واکنش ها، آیت الله خامنه ای رهبر ایران، شنبه صبح از "بی‌تدبیری" و "قصور مسئولان" در این حادثه سخن گفته است.
 
همچنین، شماری از نمایندگان مجلس خواهان استیضاح وزیر راه و شهرسازی شده و سه مامور راه آهن هم بازداشت شده‌اند.
 
عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی، گفته در جلسه‌ای با اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهوری ایران، قرار شده که گزارش کامل حادثه تا هفته آینده تهیه شود.
 
رضا شیران، نماینده مشهد، گفته آقای آخوندی نه تنها باید عذرخواهی کند، که لازم است استعفا دهد. او افزوده که دست‌کم ۲۵ نفر از نمایندگان حاضر هستند طرح استیضاح این وزیر را به مجلس بدهند.
 
انتقاد دیگر این نماینده مجلس از این است که کارگران خط راه آهن مشهد سه ماه حقوق نگرفته‌اند.
 
آیت الله خامنه‌ای، امروز با انتشار پیام، مرگ شماری از ایرانیان در دو حادثه انفجار بمب در نزدیکی کربلا و برخورد دو قطار در مسیر مشهد را تاسف بار خواند.
 
او درباره حادثه بر خورد دو قطار گفت که "قصور یا تقصیر و بی‌تدبیری دست اندرکاران خانواده‌هایی را داغدار کرد."
 
محسن پورسیدآقایی که امروز استعفا کرده، از ابتدای دولت یازدهم با حکم عباس آخوندی به عنوان مدیرعامل شرکت راه‌آهن فعالیت می‌کرد.
+61
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  Unkn0wn - اصفهان، ایران
  فردا یه پست بهتر بهش میدن
  10
  28
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  dbsh3000 - يوتبوري، سوئد
  از اونجا که این رژیم خونخوار بسیار تبلیغ برای روز اربعین کرده بود هیچ بعید نیست که این صانجه ساختگی باشه تا انفجار و کشته شدن بیش از ۱۰
  13
  10
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  ahura95 - توکیو، ژاپن
  استعفا ؟ همین ؟ 45 نفر کشته شدن ، اینهمه خسارت به اموال عمومی وارد شده ، . اینهمه احساسات مردم جریحه دار شده و خونواده ها داغدار شدن ، مسئولیت اشتباه انسانی و عوامل راه آهن رو هم که قبول کردن ، پس رسیدگی به تخلفات و روند قضایی چی میشه ؟ یعنی انقدر خرتوخر شده که دزدهای هزار میلیاردی ، قاتلین بالفطره ، لواط کارها و متجاوزین به مال و ناموس و تاریخ و فرهنگ ایران راست راست دارن میگردن و گلاب به روتون ، کار ما مردم فرهیخته هم چارتا اعلامیه تسلیت دادن و چارتا جوک ساختن واسه این دزدای بیشرف شده . قول میدم با این رویه ، آخوندا ، طولانی ترین دوران حکومت توی ایران رو خواهند داشت .
  5
  10
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۲۳:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  shahab46 - هانوفر، آلمان
  بابا بیخیال خودشو ناراحت نکن, مرتیکه خمینی پفیوز یک کشور را داغون کرد به رو خودش هم نیاورد... شما با یکی دوتا قطار جا زدی
  6
  14
  یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۰۰:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  نازک بین - شفیلد، انگلستان
  کار اصولی و درست همین است . که مسئول احساس مسولیت کند . و بدون فشار از سمت خود کنار رود . ای کاش این عمل در مورد همه و درکلیه رده های شغلی و سازمانی صورت گیرد . آنموقع است که میتوان باور کرد که بین معمم و افراد عادی و شخصی تبعیضی قائل نیستید.
  1
  18
  یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۰۰:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  freedom of the press - تهران، ایران
  شیوه هاى جدید براى فریب بیشتر مردم . کدام مسئول در رژیم منفور اسلامى ایران بابت اشتباهاتش استعفا داده !!!! این بابا تا تاریخ انقضاء ش تمام شده بود یا براى نشون دادن به مردم که ما جدى پیگیر این مسئله هستیم چون سید على گدا گفته بود این مسئله با جدیت پیگیرى شود ، این بابا را مجبور به استعفا دادن از سمتش کردند به قول اینکه سمت بهتر دیگرى بهش بدهند ، شاید خارج از ایران !!! اگه روزى دیدید این بابا شده کنسول دوم سفارت ایران تو کوبا اصلا تعجب نکنید شاید هم زیمباوبو
  8
  22
  یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۰۰:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  freedom of the press - تهران، ایران
  واااااى خدا پوکیدم از خنده ، عبوس آخوندک معاونش را مجبور کرده استعفا بده نه خودش را. پس مسئولى دیگر بر سر جاش نشسته فقط یه جابجا یى معاونتى اتفاق افتاده. چه کشور مدرن و دموکراسى داریم ما. دلتون بسوزه خارجیهاى مستضعف و دربند با حکومت دیکتاتور یتون.
  4
  13
  یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۰۰:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  salmand - گنت ، بلژیک
  درود خوب بد نیست این حد عقل استعفا داده و پوزش هم خواست است برادران لاریجانی همه گندی میزنند و در مقابل چشم مردم دروغ میگویند دزدی کرد برادرش مسول تحقیق پرونده را مشخص می‌کند و در نهایت خودش قاضی خودش است lol
  0
  4
  یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۰۲:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.