آب ۱۰۰ روستای ارومیه شور شده است.

+47
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۹۳
  mountainman - استکهلم، سوئد

  تو سوئد به این پر بارانی از ابیاری قطره ایی استفاده میکنن بعد تو تهران خشک ابی که برای صد سال کشاوری لازم هست رو یک هفته ایی ول میکنن رو زمین بعدم میگن خشک سالی.
  2
  32
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  همه چیز ایران بر باد رفت - برلین، آلمان
  عجیب اینه که اگه سمی هم بشه باز لبخند مردم رو لباشون هست، شب نشینی ها سرجاش! نونوا نونشو میپزه و بقالم ماستشو میفروشه! ۳۸ساله هم ادامه داره! از صبر ععیوب هم صبورتر !اینه که گفتن مه و بادو خورشید و فلک در کارند!
  2
  19
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک
  [::mountainman - استکهلم، سوئد::]. برو تو فکر اینکه افغانستان رو چجوری آباد کنید (البته منظورم تریاک نیست؛ تو اون درجه یک دنیا هستید)؛ لازم نکرده واسه ما نسخه بپیچی .....
  20
  9
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  uk.ali - لیورپول، انگلستان
  البته مدیرت ضعیف و خائنانه حکومت هم بی سبب نیست، دریاچه آرال هم اوخر تجزیه شوروی همان حال را داشت که بعد از استقلال ازبکستان با همت مردم و دولت فقط یک میلیارد خرج کردند و منطقه خود را آباد کردند .حالا سالیانه هزاران تن طلا و مس که در خاورمیانه مقام دوم را دارد از ازربایجان به اصفهان می برند ولی سود ش به جیب آنها و دودش به چشم ما می رود. اختلاف چکسلواکی هم از همین مسایل شروع شد که سرمایه، کارخانه و تولیدات از شمال به جنوب رفت و اسلواکی ها هم گفتند اینجا مرز ماست و دیگر این طرف ها پیدایتان نشود و جمهوری خود را تشکیل دادند.
  9
  10
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  خود کرده را تدبیر نیست...وقتی دزدها بعد از انقلاب خودشون شدند نماینده و شهردار و ده دار و قاضی ..انتظار دارید چی بشه؟ وقتی هرکی هرکی شد و ملت هرکسی تو حیاط خونه اش یک چاه زد و زمینها رو تکه تکه میکردن و اینطوری با آب بعنوان باغ میفروختن باید این فکرا رو میکردن.
  0
  8
  یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۰۱:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  از اینکه این دریاچه زیبا در حال محو شدن است دل آدم میسوزه ولی ما ایرانیها خیلی وقتها برای نشان دادن یک حقیقت خیلی اقراق هم میکنیم دوست عزیز کدام بندر کدام کشتی یک جوری نویسنده از بندر رحمانلو وکشتی هایش نوشته اگر کسی این بندر را ندیده باشه فکر میکنه مثلن اونجا مثل بندر هامبورگ بوده همش اونجا یک دونه قایق موتوری درب داقون داشت که مردم را اینور اونور میبرد حالا درسته که دریاچه داره خشگ میشه ویک واجعه زیست محیطی در حال اتفاق است ولی دیگه حاشیه را اینقدر در موردش الکی اقراق نکنید اگر به واقعیت نگاه کنیم خود مردم ارومیه واطراف بیشترین تقصیر را دارند قدم به قدم باغ درست کردن وچاه زدن وآب رودخانه ها را مصرف سیب وگلابی کردن نتیجه اش این میشه البته بی کفایتی سیستم در مدریت آب در منطقه را هم باید افزود
  1
  4
  یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.