رخنه در اطلاعات پرسنل نیروی دریایی آمریکا

نیروی دریایی آمریکا در حال تحقیق روی رخنه‌ای اطلاعاتی است که به اطلاعات ۱۳۰ هزار نفر از پرسنلش دسترسی یافته است.
 
رخنه مزبور پس از آن صورت گرفت که لپتاپ یکی از کارکنان "هیولت پاکارد انترپرایس" (اچ‌پی‌سی) که پیمانکار نیروی دریایی است، هدف حمله قرار گرفت.
 
به دنبال آن حمله، افرادی ناشناس به اطلاعات حساس پرسنل فعلی و سابق این نیرو - از جمله نام و شماره تامین اجتماعی آنان - دسترسی پیدا کردند. البته در حال حاضر، از نظر نیروی دریایی سوءاستفاده از این اطلاعات انجام نشده است.
 
دریاسالار رابرت برک، فرمانده پرسنلی این نیرو گفت: "نیروی دریایی این واقعه را که موجب خدشه‌دار شدن اعتماد پرسنل ما می‌شود، شدیدا جدی می‌گیرد. ما در مراحل اولیه تحقیق در این باره هستیم و در تلاشیم به سرعت ابعادش را شناسایی کنیم و آنانی را که متاثر از این رخنه شده‌اند، مورد محافظت قرار دهیم."
رخنه از طریق لپتاپ
 
نیروی دریایی آمریکا حدود ۴۳۰هزار نفر در اختیار دارد که یا در حال خدمتند یا پرسنل ذخیره هستند.
 
هیولت پاکارد انترپرایس که سال گذشته از اچ‌پی، تولیدکننده آمریکایی کامپیوتر جدا شد، نیروی دریایی را در تاریخ ۲۷ اکتبر از ماجرای لپتاپ آگاه کرد.
 
پس از تحقیقی که توسط سرویس تحقیقات جنایی نیروی دریایی ( NCIS) صورت گرفت، معلوم شد که اطلاعات ۱۳۴هزار و ۳۸۶ نفر از پرسنل این نیرو، در دسترسی رخنه‌گران قرار گرفته بود.
 
یک سخنگوی هیولت پاکارد انترپرایس گفت: "این واقعه به نیروی دریایی گزارش شده است و چون تحقیقات در این باره در جریان است، اچ‌پی‌سی به منظور محافظت از اسرار شخصی کارکنان نیروی دریایی کشورمان، اظهار نظر بیشتری نخواهد کرد."
+16
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.