فیدل کاسترو رهبر انقلاب کوبا درگذشت.

+85
رأی دهید
-17

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  آخی بالاخره مرد اینو ولش کنید جنتی کی میمیره
  45
  53
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  دژمن الله - روسیه، روسیه

  عامل یک قرن بدبختی و عقب ماندگی و فقر اقتصادی و ارتجاع سرخ در کوبا به درک رفت و سقط شد!
  80
  100
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  لشگر ششم ورماخت - هامبورگ، آلمان

  به درک یه کومونیست و یه دیکتاتور کثیف کمتر .
  56
  83
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  سوسیالیسم راه رهاییست - واشنگتن، ایالات متحده امریکا
  آسوده بخواب فرمانده! تاریخ در مورد بزرگانی همچون کاسترو، چگوارا، بلیوار و دیگر رفقا قضاوت خواهد کرد. کاسترو با بیرون راندن دولت جنایتکار ایالات متحده از کوبا استقلالی نسبی را برای مردم کشورش به ارمغان آورد ولی بعد از فروپاشی شوروی متاسفانه تک و تنها ماند و فشارهای دولت آمریکا از نو شروع شد و استخوانهای مردم و دولت مردمی کوبا زیر این فشار خورد شد. جالبه خیلیها به این خبر مثبت دادند. همانطوری که غربیها برای عراق، افغانستان، لیبی، یمن، سوریه و کشورهای آشفته آفریقایی دموکراسی و آسایش به ارمغان آوردند برای ما ایرانیها هم به ارمغان خواهند آورد. در دو واقعه 28 مرداد 1332 و انقلاب 1357 دولتهای ایالات متحده و بریتانیا ضربات بزرگی به پیکره جریان آزادیخواهی به ایران زدند. در 28 مرداد دولت قانونی و دموکرات زنده یاد مصدق را این دو دولت جنایتکار سرنگون کردند و شاه بزدل به ایران بازگشت. در سال 57 هم ژنرال هایزر در بهبه انقلاب در ایران مستقر شد تا مانع از حرکات ژنرالهای پفیوز و بزدل دربار شاهنشاهی بر علیه خمینی شود. و حالا یه مشت بی سواد میان اینجا و تقصیرات را گردن کمونیستها و توده ایها میندازن.
  107
  96
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  Azadi199 - پاریس، فرانسه

  کاسترو از نظر تامین بهداشت، و آموزش و پرورش خیلی‌ خوب کار کرد، ولی‌ آزادی رو در کشورش کشت، و هیچ وقت نخواست بفهمه که آزادی انسان از هر مقوله دیگری مهمتر هست. یک انسان باید آزادانه بتونه زندگی‌ کنه و تصمیم بگیره، حتی اگه تصمیمش اشتباه باشه، چون در این صورت هم خودش وقتی‌ که به واقعیت اشتباهش پی‌ برد، میتونه تصحیحش کنه، آزادانه !
  12
  66
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  خامنه ای را بگوید کی بدرک واصل میشود. راستی میدانید مدتی است از فسیل معروف جنتی خبری نیست نکند به لقاالله پیوسته و برای اینکه موجب شادی عام نشود خبرش را پخش نمیکنند ! خدا رحمتش کند فیدال کاسترو را دیکتاتوری بود که همچون خمینی و خامنه ای ابرو هرچه انقلاب را برد !
  17
  37
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک

  [::سوسیالیسم راه رهاییست - واشنگتن، ایالات متحده امریکا::]. آسوده بخواب فرمانده! از نظر دید شما ماتریالستهای از خدا بی‌خبر کسی که مرد؛ مرده. دیگه آسوده و غیر آسوده نداره. تو هنوز از مکتب خودت هیچی نفهمیدی! شنیدم کسایی که شوهر یا زن گیرشون نمیاد؛ کمونیست میشن. چرا اینجوریه؟ خوب حالا آدم زشت و بدترکیبم که باشه؛ شاید از درون آدم خوبی باشه. راجب این مقاله‌ای؛ تزی؛ چیزی نداری؟
  52
  31
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  Azadi199 - پاریس، فرانسه

  [::سوسیالیسم راه رهاییست - واشنگتن، ایالات متحده امریکا::]. عزیز برادر، اولا که رژیم فعلی ایران تحت حمایت روسیه و چین و با مشارکت فعال تودهای‌ها و کمونیست‌ها اداره میشه. دوم که شما انگار هیچ وقت پاتو تو کوبا نگذشتی تا از به اصطلاح بهشتی‌ که این مردک برای کشورش قول داده بود بازدید کنی‌ ! یکی از بستگان من با یک دختر کوبایی ازدواج کرد، و حیرت زده بود از میزان فقر و نکبت در این کشور، با اینکه بهداشت مجانی‌ بود و اکثریت مردم با سواد ! شما پیدا کنید پرتقال فروش را ! .
  23
  43
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  سوسیالیسم راه رهاییست - واشنگتن، ایالات متحده امریکا
  [::تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک::]. باز چی مصرف کردی اول صبحی اومدی گوهر خرج میکنی؟ اولا یک کمونیست خدا بیخبر ....شرف داره به اون خدا پرستی که به نام اون خدای خونخوارش مردم رو به شکنجه میبنده و میکشه اعدام میکنه تجاوز میکنه و این حرکت رو ثواب میدونه(بنا به فتوی .....پیر قم). دوما یک کمونیست خداناباور ....شرف داره به کسی که پیرو یک مکتبه که پیغمبرش راهزن، زنباره، بچه باز و بیرحم بوده.
  3
  14
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  آزاد اندیش۳۳۲۲ - یورک، انگلستان
  اگر روزی بخوان فیلم زندگی فیدل کاسترو رو بسازند قطعا بهترین هنرپیشه برای این نقش لیام نیسون خواهد بود.
  6
  11
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه

  تا دنیا دنیا است جهان کوبا را با سیگار برگ و فیدل کاسترو خواهد شناخت مردی که جزیره ای کوچک و ناشناخته را به بزرگترین مکان ضد امپریالیسم تبدیل کرد و 10 رئیس جمهور آمریکا را در سرنگونی حکومتش ناکام گذاشت چون که مردم را در کنار خود داشت
  55
  21
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  Mammal - لندن، انگلستان

  مشکل کمونیستها این هست که نه بلد هستید که کار و ثروت برای جامعه درست کنید و نه اهل کار و زحمت کشیدن هستید و فقط میتوانید از دیگران ایراد بگیرید که چرا ثروت یک کشور از دیگری بیشتر هست و نتیجه که میگیرند این هست که آن کشور‌های پول دار حق دیگران را ضایع میکنند. ۸۰ سال کمونیست در روسیه و چین جز فقر و فلاکت نسیب مردم نکرد، و الان اینها دست بوس دنیا سرمایه داری هستند و خودشان هم تا آنجا که میتوانند از این مدل به شدت سود میبرند. ولی‌ مردم دنیا نه کور هستند و نه بیسواد که کسی برای آنها نسخه بپیچه. یک کشور کمونیستی در طول تاریخ وجود ندارد که وضع مردم را بهتر کرده، در ویتنام مردم حتی از فقر آدم می‌خوردند ولی‌ همین سیستم کپیتالیسم سطح زندگی آنها را بالا برده و دیگر نمیخواهند که حتی به آن دوران فکر کنند. آن وقت امثال شما در مهد کپیتالیسم چه کار می‌کنید، منتظر هستید که دیگران پست رئیسی را تحویلتان بدهند و دیگران را به بردگی بکشید؟
  14
  37
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک
  [::Azadi199 - پاریس، فرانسه::]. یه چیزی رو از قلم انداختید جانم. بغیر از بهداشت، و آموزش و پرورش. در صنعت پتروشیمی هم فعالیت داشته. از جمله سازنده یکی از بهترین روغنهای در جهان برای موتورهای بنزینی و گازوییلی بنام «کاسترول» حالا اون «لام» آخرش رو به این خاطر اضافه کردند که تو مجالس سر به سرش نزارن و بهش بگن فیدل روغن لیتری چند!
  28
  16
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  در مورد فیدل کاسترو باید قضاوت تاریخی داشت. انگیزه مبارزاتی فیدل و چه گوارا مبارزه با فقر و ستم و سواستفاده شرم آور امپریالیسم از آمریکای جنوبی بود. کوبا فاحشه خانه رسمی پولدار های آمریکایی بود.ملتی بیسواد بدون امکانات پزشکی و در فقر مطلق. فیدل و چه سمبل اعتراض یک قاره فقیر به بی عدالتی هستند. به همین علت آمریکا نیم قرن تلاش کرد که انقلاب این کشور را خفه کند. چه بسی اگه این فشار نبود دیکتاتوری از نوع سوسیالیستی در کوبا رشد نمیکردو آزادی سیاسی قربانی نمیشد. مردم کوبا باسواد ترین مردم کل قاره آمریکا هستند و مدارس دانشگاه ها بیمارستان و دارو و. همچنان مجانی هست. مقایسه کنید با کشورهای همسایه .
  28
  21
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  گذشته میرزا - ایران، ایران
  [::سوسیالیسم راه رهاییست - واشنگتن، ایالات متحده امریکا::]. خوب لامصب تو که اینهمه ادعات میشه توی واشنگتن ایالات متحده آمریکا چه میکنی؟ میرفتی کوبا بهشت کمونیست ها! همش ادعا همش مالیخولیا دارن این کمونیستها
  35
  44
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  رضا پالونی - چرات آلاشت-قاهره، مصر
  [::تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک::]. عزیز دل برادر کمی فکر کن بابا اون روغن کاسترول که میگی اصلا اسم کاسترول همون اسم روغن کرچکه اگه همین اسم رو کاستور اویل جستجو کنی میفهمی روغن کاسترول یا کرچک در صنایع شیمیایی و صنعتی برای چرخ ها و تسمه نقاله ها و بلبرینگ ها و پزشکی منجمله برای تولید ملین ها و رفع یبوست بکار میره
  3
  13
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  استالین - ولادی وستوک، روسیه

  یک عمر خار چشم جنایتکاران آمریکایی و سمبل مقاومت در برابر استثمار و استعمار برای عدالت خواهان جهان بود. درود بر فیدل کاستروی بزرگ.
  50
  25
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  آزاد اندیش۳۳۲۲ - یورک، انگلستان
  فیدل کاسترو یک انقلابی بود مثل همه‌ انقلابی های دیگه که بعد از فارغ شدن از انقلاب رسما یک دیکتاتوری دیگه راه انداخت. بلافاصله بعد از انقلاب شروع کرد به دستگیر کردن تمام روزنامه‌نگاران و نویسندگان منتقد حکومت. شدت این دستگیری ها انقدر بود که شخص ژان پل سارتر پاشد رفت کوبا که باهاشون در مورد آزادی زندانیا صحبت کنه. که خب موفق نشد و خیلی ها تبعید شدند و خیلی‌ها زندانی شدند.
  2
  12
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  Mammal - لندن، انگلستان
  [::تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک::]. حاج آقا روغن کاسترول ساخت انگلیس هست این جامعه سوسیالیست کارشان فقط چاپیدن، بردگی مردم و دروغ و تمهت زدن هست و اصلا اهل کار و زحمت کشیدن نیستند مثل یک زالو فقط سیستم را مک میزنند، چیزی که نظام اسلامی هم به آن به خوبی‌ اشنا هست و مهارت دارد ;) ;)
  5
  17
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  amir-amir - تورنتو، کانادا
  اصولا حکومت فردى و گذاشتن محدویت هاى مختلف براى مردم چه در امور مطبوعات یا اقتصادى و یا ارتباط با سایر ملت ها نمى تواند نتیجه خوبى داشته باشد. تجربه دهه هاى گذشته چراغ راه بعضى از کشورها گشته و تا حدودى توانسته اند ثبات سیاسى و اقتصادى براى مردم خود به ارمغان بیاورند.
  0
  4
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Pezhman - وین، اتریش
  روحش شادانسان راستگو و بزرگی بود.برای فقرا و محرومین تلاش کرد و قصد ونیتش خدمت به طبقه محروم بود وهرگز از از این هدف منحرف نشد.
  14
  10
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  Lolitaa - دلفت، هلند
  [::سوسیالیسم راه رهاییست - واشنگتن، ایالات متحده امریکا::]. گرچه همین چند روز قبل با هم بحث کردیم ولی اینجا با بیشتر حرفهای شما موافقم ! اما شما نمیدونی که تا حرف از (شاه) میاد انگاری اینجا کک به تنبون یه عده انداختی !چه برسه بگی (شاه بزدل) !اینها مخ شون تاب داره و نمی دونن که جنگهای دنیا رو همین غربی های کراواتی راه میندازن و خودشون اسلحه میفروشن!ولی چه کنیم که مخی که تاب برداشت دیگه به این اسونی درست شدنی نیست اونهم مخی که تو چهل سال قبل گیر کرده باشه !
  21
  12
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  سوسیالیسم راه رهاییست - واشنگتن، ایالات متحده امریکا
  [::Lolitaa - دلفت، هلند::]. قربون آدم معقول و چیز فهم. و یه مشکل دیگه ای که عزیزان این سایت دارن اینه که بیشتر از 90 درصدشون خط فکری ندارن. فقط میان اینجا و عقده هاشونو خالی میکنن. اون یارو تفکر اسلامی هم کلا بالاخونش اجارس. بقیه دوستان هم تا به خر شاه میگی یابو سریع غیرتشون رگ به رگ میشه. پدر این ملت و مملکت رو آمریکا و انگلیس درآورده و در میاره اینا همچنان زیر علمشون سینه میزنن. آقاجون عزیزان من، من میگم بیایید همه چیز رو نقد کنیم. من بارها گفتم حتی مارکس رو هم باید نقد کرد چه برسد به چگوارا کاسترو و غیره و ذالک. مصبتونو شکر اگر این شاه خوب بود چرا سریع فلنگو بست و در رفت. چرا مثل پدرش رضا شاه یه کم جرات نداشت. تا میخواست بره دست به آب یا باید از واشنگتن اجازه میگرفت یا لندن. حالا بیاو قصه هزار و یک شب تعریف کن.
  14
  12
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  سوسیالیسم راه رهاییست - واشنگتن، ایالات متحده امریکا
  [::گذشته میرزا - ایران، ایران::]. داداژ منم عضو جزو همون 99 درصدیهای آمریکا هستم. منتها بقیشون چون به زبان شیرین فارسی آشنایی ندارن من به نمایندگی میام اینجا و حرف دل اون جمع رو میگم. حالا شما همش این جمله کلیشه ای رو تکرار کن که چرا نمیری کوبا یا چ میدونم کره شمالی.
  10
  10
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  سوسیالیسم راه رهاییست - واشنگتن، ایالات متحده امریکا
  [::Mammal - لندن، انگلستان::]. اینارو که گفتی ، چشم بسته گفتی یا از غیب بهت نازل شد؟ کلا از یمین زدی به یسار از یار زدی به شمال و برعکس. در ضمن 80 سال نبود و کلهم 73 سال. برو مطالعه بکن و سطح آگاهیتو ببر بالا و بعد بیا اینجا. دوست عزیز اگر واقعا لندن باشی خودت بهتر از کسایی که در ایران هستند میدونی که سیستم سرمایه داری چقدر به مردم فشار آورده. موفق باشی.
  11
  9
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  سوسیالیسم راه رهاییست - واشنگتن، ایالات متحده امریکا
  [::تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک::]. جون ....بگو چی مصرف میکنی؟ کلا ساقیت کیه؟ فازت چیه؟ کلا بعضی وقتا بهت حسودیم میشه.
  9
  12
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  داد از این بیداد - ایران، ایران
  [::تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک::] پر مدعیا از خصائص مزدوران ساندیس خور هست، تو که بیسوادی..... تفسیر سیاسی میکنی اول صبر کن ببین اغات چی میگه بعد مثل ....انجامش بده،اون روغن رو هم بریز تو حلق امامت که کمتر یبس بشه،،.
  5
  12
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  داد از این بیداد - ایران، ایران
  اینهمه ناسزا و توهین از طرف ملت غیر شریف ایرانی تازگی نداره، انسانی از جهان رفته که سه برابر سن شما تجربه مبارزاتی داشته ،و حتا قابل احترام برای روسای کشور مخالفش یعنی امریکا بود، اونوقت یه عده کم اطلاع و کم تجربه وفاقد هر گونه اطلاعات اقتصادی و سیاسی از پای کامپیوتر فقط ناسزا نوشتن ، از بزرگی این مرد همان بس که در تمام سالهای خدمتش بقول شما دیکتاتوری هرگز اختلاس نکرد، دزدی نکرد ،کأخ ها نساخت،
  7
  4
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::Mammal - لندن، انگلستان::]. مملی عزیز. انگلیسی ها یا به گذشته امپریالیستی و غارت کلونی ها افتخار میکنند و یا شرمسار هستند اما هرگز انکار نمیکنند. ، شما کأسه داغتر از آش شدی ، خلاصه برو کمی مطالعه کن و از این حرف ها تو پاپ ها نزن که کسی مسخره ات نکنند.
  4
  9
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  سوسیالیسم راه رهاییست - واشنگتن، ایالات متحده امریکا
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. [::داد از این بیداد - ایران، ایران::]. دوستان عزیزم از هر مکتب و مسلکی که هستید من شما را تحسین میکنم و به شما درود میفرستم. چون حرف حق را زدید. موفق باشید.
  6
  4
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  Mammal - لندن، انگلستان
  [::سوسیالیسم راه رهاییست - واشنگتن، ایالات متحده امریکا::]. نگفتی رفیق مبارز که کدام کشور سوسیالیستی هست که مردم آن را الگو قرار بدهند تا مشکلاتشان را حل کند؟ به قول خودت ۷۴ سال حکومت کمونیست روسیه و فعلا هم چند تا دیگر که هنوز وجود دارند، ولی‌ کدامشان موفق بودند؟ فکر کردی که مردم دنیا را نمی‌بینند و نمی‌فهمند و عقل کل شما هستید که خوب و بد را تشخیص میدی؟ یک سری به کشور‌های سابق کمونیست بزن آنوقت میفهمی که رفیقای سوسیالیست تو چه کاری کردند که مردم آنجا به هیچ عنوان دیگر کمونیست را نمیخواهند، در همین انگلیس افرادی از همان کشور‌ها آمده‌اند و دیگر حاضر نیستند که به آنجا برگردند. حرف زدن مفت هست ولی‌ عمل کردن هم خرج دارد و هم احتیاج به کار سخت این معنی‌ زندگی هست، چیزی که در شما سوسیالیست‌ها نیست، چرا که برایتان راحت تر هست که ضعف‌هایتان را به گردن دیگران بیاندازید و از کنار آنها زندگی‌ کنید.
  7
  7
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  Lolitaa - دلفت، هلند
  [::سوسیالیسم راه رهاییست - واشنگتن، ایالات متحده امریکا::]. حرفت حقه و منظورتونو خوب میفهمم ! والا منم همینو میگم! اون رضاشاه رو خارجی ها گذاشتن خودشونم برش داشتن ! تازه یه استوار هندی بهش دستور داد که حرکت خطایی ازش سر نزنه و بار و بندیل رو ببنده بره به سمت بندر تا راه بیفتن ! خود رضا شاه هم قبل از مرگش میگه : پسرم آلت دست انگلیس شد واز من حرف شنوی نمیکرد!
  12
  8
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۲۳:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  Lolitaa - دلفت، هلند
  (این در کتابهای تاریخی هم ااومده لااقل نمیان نسخه انلاین اون کتابو بخونن کتابهای #یرواند آبراهامیان #رو که سعی کرده در قضایای خیلی پیچیده بیطرف بمونه) حالا دیگه این جماعت چی میگن ؟ من نمی فهمم ! در مقام مقایسه بین محمدرضا شاه و خمینی, والا خمینی جراتش خیلی بیشتر بود ! هردوشونم آدم بودن و هر دوشونم خطاهایی (به عنوان مقام اول کشور) داشتن !به هر حال شاه درسته چهره مهربونی داشت و خمینی همیشه اخم کرده به نظر می رسید ولی تاریخ نشون داده که عامه مردم(و نه افراد بالادست جامعه) از ادم مهربون سو استفاده میکنن اما از ادم قلدر بیشتر حرف شنوی دارن!
  11
  5
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۲۳:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  Lolitaa - دلفت، هلند
  [::سوسیالیسم راه رهاییست - واشنگتن، ایالات متحده امریکا::]. (این در کتابهای تاریخی هم ااومده لااقل نمیان نسخه انلاین اون کتابو بخونن کتابهای #یرواند آبراهامیان #رو که سعی کرده در قضایای خیلی پیچیده بیطرف بمونه) حالا دیگه این جماعت چی میگن ؟ من نمی فهمم ! در مقام مقایسه بین محمدرضا شاه و خمینی, والا خمینی جراتش خیلی بیشتر بود ! هردوشونم آدم بودن و هر دوشونم خطاهایی (به عنوان مقام اول کشور) داشتن !به هر حال شاه درسته چهره مهربونی داشت و خمینی همیشه اخم کرده به نظر می رسید ولی تاریخ نشون داده که عامه مردم(و نه افراد بالادست جامعه) از ادم مهربون سو استفاده میکنن اما از ادم قلدر بیشتر حرف شنوی دارن!
  11
  6
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  Lolitaa - دلفت، هلند
  [::سوسیالیسم راه رهاییست - واشنگتن، ایالات متحده امریکا::]. یه مثال روانشناسی-جامعه شناسی می زنم که برای همه روشن باشه ! در یک اطاق اگر دو نفر بخوان با هم کار کنن که هردوشون در یک سطح کاری باشن وکسی رئیس اون یکی نباشه بعد از مدتی تنش بوجود میاد چرا که قطعا یکی از اون دو به فکر سو استفاده از نفر دیگه می افته اگه اون نفر اول مور ظلم قرار بگیره یا مهربون باشه همیشه مظلوم واقع میشه و در اصل نفری که زور میگه عملا میشه رئیس اون یکی ! حالا شما اینو در جامعه بیار پیاده کن ببین چی از اب درمیاد !(اینو از کتابهای روانشناسی درآوردم از خود م ننوشتم)
  9
  8
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  استالین - ولادی وستوک، روسیه
  [::Mammal - لندن، انگلستان::]. بیجاست، وضعیت زندگی مردم آن گونه که دزدان غربی در گوش شماها خوانده و شماها را در مکاتب شستشوی مغزی داده بد نبود. تازه کشورهای شوروی سابق آرزو میکنند که همان استاندارد زندگی، رفاه و امنیت را که در اتحاد جماهیر شوروی داشتند را دوباره داشته باشند. طوری میگوید که انگار مردم از گرسنگی آدم میخوردند. تازه رفاه و آسایش کشورهای غربی به قیمت تباهی مردم دنیا به دست آمده. قرنها اینها مانند خون آشام خون مردم جهان را مکیده اند. مردم در آفریقا و هند کار میکردند انگلیس ها و فرانسوی های و دیگر جنایت کاران غربی مفت میخوردند. فکر نکن که رفاه و آسایش کشورهای غربی فقط بخاطر سیستم درست به دست آمده ، این رفاه و آسایش کنونی حاصل سالها جنایت، استعمار و استثمار و نسل کشی مردم جهان است.
  9
  6
  یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۰۲:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  گذشته میرزا - ایران، ایران
  به روباه گفتن شاهدت کیه گفت دمبم! حالا قصه "سوسیالیسم راه رهاییست"و تائیدیه "Lolitaa" است. این لولیتا هر وقت سر وکله اش پیدا میشه منفی های ما هم 10 برابر میشه خسته نباشی دلاور!
  9
  6
  یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۰۶:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  سوسیالیسم راه رهاییست - واشنگتن، ایالات متحده امریکا
  [::Lolitaa - دلفت، هلند::]. مثالت زیبا بود. سپاس
  6
  8
  یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  سوسیالیسم راه رهاییست - واشنگتن، ایالات متحده امریکا
  [::گذشته میرزا - ایران، ایران::]. من حرف حق رو قبول میکنم حتی اگر یک بسیجی یا یک سلطنت طلب این حرف رو بزنه
  3
  9
  یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  سوسیالیسم راه رهاییست - واشنگتن، ایالات متحده امریکا
  [::Mammal - لندن، انگلستان::]. همون دوستانت که انگلیس هستند و نمیخوان برگردن که نمیشه معیار. اونها اگر سواد داشته باشن میفهمن همون انگلیس پدرشونو درآورد. لنین گفت سرمایه دارها راه خودشان را بروند ما هم راه خودمان را میرویم ولی اینطور نبود و همه کشورهای سرمایه داری با تمام توانی که داشتند سعی در نابود کردن نظام نوپای کمونیستی داشتند. کمونیسم روسی با همه ایراداتی که داشت بسیار بسیار بهتر از سرمایه داری فریبنده و پر زرق و برق است. اینو میتونی از دوستانت که اونجان بپرسی. اونها از روسیه پوتین فرار کردن. روسیه پوتین یک فتوکپی مسخره از نظام سرمایه داری است. در ضمن کشورهای اسکاندیناوی مثال بسیار خوبی از اقتصادهای سوسیالیستی هستند. یه لطفی کنید و نظری به سطح رفاه و آموزش و روحیه این مردمان بندازید. حالا حساب کنید که این سوسیالیسم که به حق راه درست را پیموده است به سوی کمونیسم(البته نه کمونیسم روسی) پیش برود آن وقت ما بد بیراه نگفته ایم.
  4
  6
  یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  Mammal - لندن، انگلستان
  [::استالین - ولادی وستوک، روسیه::]. تعجب می‌کنم چرا آن رفاهی که عنوان میکنی‌ والدین نسل فعلی به آنها نگفتند که آن را نگاه دارند و دوباره بسازند ولی‌ در حال حاضر میلیونها نفر از آن سیستم به سمت غرب کوچ کرده‌اند برای مثال فقط از لهستان بیش از دو میلیون نفر در بریتانیا هست. در ضمن آن سیستم کمونیستی را خود همان افراد از بین بردند و نه دیگران. آن تعداد نسل قدیم که هنوز خاطره رفاه را دارند برای این هست که در آن زمان کار اجباری از سوی دولت معرفی‌ میشد و بعضی‌ شغل‌ها فقط رو سندلی‌ نشستن بود چون نظام می‌خواست که چهره‌ رفاه سازی داشته باشه. خاطراتی که این نسل جدید از گذشته‌ها می‌گوید بسیار متفاوت با آن چیزی هست که شما‌ها از لای کتاب‌ها و حرف‌های بی‌اساس از دیگران می‌شنوید چون اینها واقعیت را تجربه کردند نه ایده‌آلیسم را. مکتب کمونیستی ایده‌آلیست هست که فقط در کتاب‌ها خودش را خوب نشان میده و با واقعیت بسیار فاصله داره. نگاهی‌ به ونزوئلا سوسیالیست بینداز که بعد از بیش از بیست سال در فساد و نکبت غلط میخوره و هیچ راه حل سوسیالیستی را پیدا نمیکنه.
  4
  6
  یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  Mammal - لندن، انگلستان
  [::سوسیالیسم راه رهاییست - واشنگتن، ایالات متحده امریکا::]. همین لنین که میگویی به دیگران میگفت به ما کاری نداشته باشی‌ چطور وقتی‌ که انقلاب بلشویک در سال ۱۹۱۷ پیروز شد کماکان جنگ با ایران را ادامه داد و در سال ۱۹۱۹ با گرفتن مساحت بزرگی‌ از ایران آرام شد ولی‌ کماکان زور گویی‌هایش را ادامه میداد مانند جدائی آذربایجان ایران؟؟ چطور برای دیگران می‌توانست لالای بخواند ولی‌ خودش خوابش نمی‌گرفت؟؟.
  6
  5
  یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  سوسیالیسم راه رهاییست - واشنگتن، ایالات متحده امریکا
  [::Mammal - لندن، انگلستان::]. میگم سواد نداری قبول نمیکنی. قارداش نیروهای روسیه تزاری(و نه کمونیستی) در سال 1914 همزمان با شروع جنگ جهانی اول شمال ایران را اشغال کردند.ولی با روی کارآمدن دولت کمونیستی قوای روسیه به دستور لنین از قسمتهای شمالی ایران خارج شدند(دقیقا برعکس فرمایش شما). جدایی آذربایجان هم در زمان استالین(که من نظر مثبتی در مورد او ندارم) بود نه لنین.
  3
  5
  یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  natasha1 - نیویورک، ایالات متحده امریکا
  [::Mammal - لندن، انگلستان::]. :Mammal - لندن، انگلستان::]عزیزم خودت رادر گیرتوده ای ها کمونیست ها استالینیستی ها نکن. انسان طبیعتش اینه بت بسازه تو ذهنش و از ادمهای عادی افسانه ها بسازه و ارمانگرایی کنه مهم عمل هست و بس. کاسترو و بقیه کمونیستها مردم کشورشان در فقر و فاقه و بدبختی نگه داشتندو کسانی که از کشورهای کمونیستی به غرب هجوم اوردند پس از فروپاشی شوری ملعون و سایر کشورهای کمونیستی شاهد های زنده وگواه ان هستند که کاسترو هاو کمونیست ها با کشورشان چه کردند. اینها به مردم کشورشان خیانت کردند.خود کاسترو راه افتاد رفت دیدن پاپ مسیحیت. خود پوتین شده خدای سرمایه گذاری و سرمایه اندوزی. خوشبختانه ما زنده ایم و در عصر ما اتفاق افتاد و فیلمهاش هست و مردم به چشمشان عمق فقر کشورهای کمونیستی جدا افتاده رادیدند. دیگه نمیشه افسانه های خیالی ساخت و بافت و به خورد مردم داد. کاسترو دوام اورد چون امریکا نزدیکترین همسایه اش به مرزهای این کشور احترام گذاشت ولی روسیه ایران را یک جا قورت داد. برا امریکا قورت دادن کوبا کاری نداشت صبر کرد تا مردم کوبا خودشان انتخاب کنند.
  6
  6
  یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  Lolitaa - دلفت، هلند
  [::گذشته میرزا - ایران، ایران::]. عبدالگذشته میرزای لنکرانی !کسی که به یاد گذشته زندگی میکند بزودی در بستر مرگ خواهد بود حتی اگر جوان باشد و کسی که به اینده امید دارد سرپا و پایدار خواهد بود حتی اگر نود سالش باشد!خودت انتخاب کردی که این باشی!مخور غم گذشته گذشته ها گذشته هرگز به غصه خوردن گذشته برنگشته (معین) !
  3
  4
  یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.