اسرار و ناگفته های قتلهای زنجیره ای از زبان مهدی خزعلی

دُر تی وی - مهدی خزعلی در چهاردهمین تحلیل هفتگی خود از شبکه جهانی «دُر تی وی» که در ۲۸مین سالگرد ترور «دکترکاظم سامی» منتشر شد، به ناگفته های قتلهای زنجیره ای پرداخت، و در ابتدا ترور دکتر کاظم سامی را مورد بررسی قرار داد و گفت، دکتر کاظم سامی که آیت الله منتظری را از اعدامها و جنایاتی که در زندانها صورت می گرفت آگاه میکرد و در نتیجه سبب اعتراض آیت الله منتظری به آن جنایات شد، توسط فردی که خود را «غلام همتی» معرفی کرد با ضربات چاقو کشته شد.
 
نام این فرد در حقیقت «محمود جلیلیان» بود که چند روز بعد جسدش را در گرمابه برلیان اهواز پیدا کردند که خود کشی کرده است، ولی مشخص شد که قبل از حلق آویز شدن، کشته شده است و همسر او گفت ساعاتی قبل از کشته شدن کاظم سامی از دفتر «حسین شریعتمداری» به شوهرم تلفن زدند و رفت با شخصی با نام احمدی نژاد ملاقات کرد و با ۲۰۰ هزار تومان پول به خانه برگشت و پس از آن رفت و دکتر کاظم سامی را به قتل رساند.
 
دکترمهدی خزعلی در ادامه به قتلهای کشیشان مسیحی، سعیدی سیرجانی ، خانم فاطمه قائم مقامی، داریوش فروهر، پروانه فروهر، محمد مختاری و ... پرداخت و گفت در آن زمان هم سعی میشد که این قتلها و جنایتها را به موساد، سازمان مجاهدین و ... نسبت دهند، درست مانند ترور دانشمندان هسته ای ، ولی کار بالا گرفت تا جایی که وزارت اطلاعات مجبور شد بیانیه دهد و او را به عناصر خودسر وزارت اطلاعات و باند «سعید امامی» نسبت دهد.
چیزی که باید گفت این است که در این ۳۷ سال دو سعید ارتباط بسیار نزدیک و تنگاتنگی با رهبر نظام داشتند، سعید امامی و سعید مرتضوی و قطعا این دو نفر بدون اذن رهبر آب نمیخوردند.
 
دکتر مهدی خزعلی در ادامه گفت، نمی دانم این حرف که میگفتند اینها احکام قتل و ترور افراد را از آقای خوشوقت، مصباح، محسنی اژه ای و خزعلی میگرفتند درست است یا نه، چون در مورد آقای خزعلی میدانم که به غیر از یک بار که آن هم «اسدالله لاجوردی» گوشی تلفن رو روی بلندگو گذاشته بود و آقای «حبیب الله آشوری» میشنیدند و از آقای خزعلی پرسید که آیا شما کتاب توحید حبیب آشوری را موجب ارتداد میدانید، که پدر جواب میدهد بله آقای «حبیب الله آشوری» مرتد است و آقای مصباح نیز همین حکم را میدهد و سرانجام لاجوردی با استناد به این احکام حبیب الله آشوری را اعدام میکند.
 
دکتر مهدی خزعلی گفت، یکی از همین قتلهای زنجیره ای نیز «سید احمد خمینی» بود که با تغییر یکی از قرصهای داروهای ایشان و اوردوس کردن از دنیا رفت،
سه علی یعنی علی یونسی، علی ربیعی و علی سرمدی مسئول رسیدگی به قتلهای زنجیره ای میشوند و با شنیدن اعترافات متهمین و سعید امامی که علنا گفت من هیچ اقدامی را بدون حکم انجام ندادم، تصمیمی گرفتند که همه و همه پرونده زشت و کثیفی است که بر روی شانه های نظام مانده است.
 
آقایان سید محمد خاتمی ، سرمدی، ربیعی و یونسی به نتیجه کامل رسیدند که تمام دستورات قتلهای زنجیره ای از کجا آمده بود و این گزارش را در حضور رهبری قرائت کردند و از آن زمان بود که ما شاهد سکوت عجیبی در پرونده قتلهای زنجیره ای شدیم، ولی باید گفت که این پرونده بسته نشده و در حاله ای از ابهام است.
 
دکتر مهدی خزعلی سپس به قتل «سعید تاجیک» و دانشمندان هسته ای اشاره کرد و گفت، به گفته عده ای این حذفها رقابتهای درون گروهی بود که البته سعی میکنند به هر نحوی این قتلها را به دستهای بیگانگان نسبت دهند و در ابتدای قتلهای زنجیره ای هم همین را میگفتند، تا جایی که دو معاون امنیتی وزارت اطلاعات متهم شدند و یکی از آنان ازمیان برداشته شد.
 
دکتر مهدی خزعلی گفت، من در همان سالها هم اعلام کردم که سعید امامی جعبه سیاه این قتلها و مقتول پنجم بود و در اینجا اعلام میکنیم که این پرونده همچنان باز است و باید همان گزارشی را که در حضور رهبری قرائت کردند به مردم ارائه دهند.
 
دکتر مهدی خزعلی در پایان گفت، درست است که جان آن چهار اندیشمند، جان نویسندگانی چون ما را نجات داد ولی جان کسانی که با خود سیستم همکاری میکنند در خطر است، اخیرا منبعی(زن شوهرداری) که به محمد حسین تاجیک مرتبط بود به ما مراجعه کرده که من در سال هشتاد وهشت بازداشت شدم و از آن به بعد با اینها همکاری میکنم و الان از من خواسته اند که برو ترکیه و با «روح الله زم» فعال سیاسی و فرزند حجه الاسلام «محمد علی زم» طرح دوستی بریز که دیگر روانم طاقت همکاری با اینها را ندارد و از من خواست تا از آقای علوی درخواست کنم که دست از این بانو بردارند، و من هم این درخواست را از آقای علوی کردم و ما در این جا از شما درخواست میکنیم که رویه خود را تغییر دهید و از زن شوهردار نخواهید برود و با کسی دوست شود! و دوست نداریم فردا جنازه این خانم را ببینیم و امید داریم که دیگر شاهد کشته شدن منابع سپاه و اطلاعات نباشیم.
+116
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  همه چیز ایران بر باد رفت - برلین، آلمان

  ما فکر می کردیم فقط قاچاقچی ها و تروریست ها و تجزیه طلب ها به گفته اسب و شغال و شتر گاو پلنگ اعدام میشدن و میشن!. ای کاش فقط شتر مرغ پرورش میدادن! آدمخور پرورش دادن که زنده زنده خودی و غیر خودیو قورت میدن! .
  5
  50
  ‌سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵ - ۰۷:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  Big_Bang - دورتموند، آلمان

  توی این همه سال این همه بلا سر مردم و کشور آمد هیچگونه حرکتی‌ نکردید از همدیگر هم اعتراضی نداشتید، حالا که موقعیت خودتون تحت خطر افتاده به قول خودتون نظام تحت خطر هست، انسان دوست شدید و به راحتی‌ از همدیگر انتقاد می‌کنید و می‌خواهید میخ این نظام را بیشتر فرو کنید. شماها واقعا حرفه‌ای یعنی‌ در پیچوندن بی‌ نظیرید. همینطوری ۴۰ ساله پیش مخ این ملت را زدید و همه را شیفته بدبختی کردید. یادمه چطوری این ملت را هیپنوتیز میکردید که همه برای رسیدن به کثیفی و بدبختی اشک میریختند، لذت بر زمین نشستن بجای مبل نشینی، لذت ریش و پشم بجای کروات و شیکپوشی، لذت ملا پرستی‌ و قبرستان و گریه بجای تشریفات و خنده، لذت تحمل بدبختی برای رسیدن به ملکوت و دربهای بهشت و رها کردن مادییات زمینی‌. ۴۰ سال ملت را اینگونه تعلیم دادید، نتیجه هم مشخص، همه بدبخت شدند به ملکوت هم نرسیدند و شماها همه خوشبختی‌ گذشته ملت را امروز صاحب شدید. حالا هم نگران این هستید که این خوشبختی‌ از میان نرود و باز همان جمله‌های روانی‌ گذشته که دیو چون بیرون رود فرشته درآید را سر میدید. شماها همتون خوب و بد قاتلید و خیانت کردید.
  5
  63
  ‌سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵ - ۰۸:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  shaboruz - پاریس، فرانسه

  اوه اوه اینم انگشت به لونه مار کرده بخصوص قتلهای زنجیره ای !
  6
  40
  ‌سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  iran2015 - وین، اتریش

  هیچکس بیشتر از نیروهای صادق درون نظام این رژیم شیطانی را افشاگر نکرد.رهبران مجاهدین و نیروهای چپ صدها هزاران جوان را به کشتن دادند ولی آب از آب تکان نخورد.موسوی و کروبی بدون حتی یک تیرکمان پایه های نظام را به لرزه در آورند. این مرد بزرگ مهدی که معلوم نیست چطور فرزند آن جانی سقط شده است و آقای نوریزاد نه با ترور نه با جنگ و کشتن سرباز با افشاگری جامعه ای را تکان میدهند .اینها دل تمامی مردم را بدرد میآورند و نفرت از خامنه ای و کل نظام را نهاده میکنند بعد چهار تا ازگل آبجو یش را میزند و اینجا کانت میگذارد که اینها سوپاپ اطمینان رژیم هستند. یکی نمود آخر شیره ای نه اینکه ارتش آزادیبخش شما پیر و پاتال و بزدل ها پشت دروازه تهران منتظر است .چه سوپاپ اطمینانی اصلا بخاری وجود نداد که نیازی به سوپاپ اطمینان باشد.
  11
  35
  ‌سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان

  سر این اژدها ی هفت سر را باید زد
  4
  31
  ‌سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک

  اقای خزعلی با تمام احترامی که برای خود شما (نه عقاید خرافی شما) قائلم اما عزیز جان شما که میفرمایید «جنایات و اعمالی که بر شانه نظام سنگینی میکند!!!» چرا با خودتون حداقل صادق نیستید ؟ عزیز من ، نظام شما پایه هاش بر روی این جنایات و خونِ ملته ، سنگینی روی شانه کدومه !؟ چیزی که روی شانه نظام و خامنه ای و بیت او و سپاه و اطلاعات سنگینی میکنه افراد صادق مثل نوریزاد و خود شما و گوهر عشقی و زندانیهای سیاسی مثل سحرخیز و نرگس محمدی و . هستن. تاریخ بشما چشم داره اقای دکتور ، هیچ چیز بالاتر از مصلحت و منافع ملت نیست. هیچ چیز.
  7
  38
  ‌سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  iran2015 - وین، اتریش
  [::Big_Bang - دورتموند، آلمان::] حالا یعنی چی مثلا این افشاگری بزرگ شما ؟؟این کامنت قهرمانانه و رستم گونه شما کی را هدف قرار گرفته.؟ حالا اگر سازمان اطلاعات رژیم میخواست در جمع مخالفان رژیم یک نفر که از سرانجام رژیم انتقاد میکند را ضایع کند چی مینوشت؟ شما یا اگاهانه برای اطلاعت کار میکنی یا از جماعتی هستی در رویا خودت را اپوزیسیون رژیم میبینی و منافعت را در خطر میبینی در هر دو حال خجالت بکش.
  2
  3
  ‌چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  iran2015 - وین، اتریش
  یک طوری این کمونیستها و چپی ها و مجاهدین و بعضی همیشه مخالفان مینویسند انگار مخالفت با آخوند ورزیم خمینی جانی و قاتلین و دزدهای جمهوری اسلامی پشت قباله مادرشان است و نوع دیگر مخالفت وجود ندارد.یعنی اگر شما مشی اینها را قبول نداری و مثلا مثل اینها با مبارزه مسلحانه و کشتن و جنگ و ..مخالف و مثل یک پزشک به درمان معتقد بودی و بعد از مدتی دیدی نه بابا این جمهوری اسلامی ایدز دارد درمان نمیشود و پرونده پزشکی اش را رو کردی تو هم ایدزی هستی .فقط پدر سوخته بازی آخوند مملکت را دست آنها نداده حماقت ما هم در آن موثر است
  1
  5
  ‌چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.