ملانیا ترامپ تا پایان سال تحصیلی با فرزند ۱۰ ساله اش در نیویورک می ماند

یکی از نکات غیرمعمول دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ در آمریکا، بانوی اولی است که قصد ندارد در کاخ سفید اقامت کند.
 
خبرگزاری آسوشیتدپرس می نویسد که آقای ترامپ پس از مراسم سوگند ریاست جمهوری در بیستم ژانویه به کاخ سفید نقل مکان می کند. اما در اقدامی سنت شکنانه ملانیا ترامپ و فرزند ۱۰ ساله او قصد دارند دست کم تا پایان سال تحصیلی جاری در نیویورک بمانند.
 
خانم ترامپ که تجربه سیاسی ندارد و در جریان کمپین انتخاباتی همسرش نیز سعی در پرهیز از ورود به مسائل سیاسی داشت، اصالتا اهل کشور اسلوونی و یک شهروند مهاجر در آمریکا است.
 
آسوشیتدپرس به نقل از کاترین جلیسون رئیس دانشکده تاریخ در دانشگاه اوهایو می گوید: «ما در زمانی به سر می بریم که تمامی قالب ها در حال شکستن است. شاید این توضیحی باشد برای بازتعریف نقش بانوی اول که در قانون اساسی نیز وجود ندارد.»
 
جیسون میلر سخنگوی ترامپ در توضیح علت تصمیم ملانیا ترامپ برای ماندن در نیویورک «حساسیت» تعویض مدرسه برون ترامپ، فرزند ده ساله او در میانه سال تحصیلی را عنوان کرده است.
 
ملانیا ترامپ پیشتر در مصاحبه ای گفته بود: «برون اکنون در اولویت است و در این سن به من نیاز دارد. او می خواهد در خانه، پدر یا مادرش پیش او باشند و من می خواهم این روند را به عادی ترین شکل ممکن حفظ کنم.»
 
آینتا مکبراید رئیس ستاد لورا بوش بانوی اول سابق آمریکا در زمان اقامتش در کاخ سفید گفت که میشل اوباما نیز در زمان ورود به کاخ سفید مشکل مشابه داشت، ولی «در نهایت تصمیم دیگری گرفت؛ تصمیمی که به نفع خانواده شان بود.»
 
خبرگزاری آسوشیتدپرس می نویسد، این که ملانیا ترامپ با مسئله نقل مکان به کاخ سفید چگونه کنار خواهد آمد و افکار عمومی درباره او چه خواهند گفت معلوم نیست. بانوی اول آمریکا معمولا میزبان رسمی کاخ سفید به شمار می رود و برخی مسئولیت ها و فعالیت های اجتماعی را قبول می کند.
 
میشل اوباما در دوران اقامت در کاخ سفید به عنوان بانوی اول در مبارزه با چاقی مفرط و تغذیه سالم فعالیت کرد، اما طبق قانون اساسی ایالات متحده، بانوی اول وظیفه رسمی مشخصی ندارد.
 
ملانیا ترامپ ۱۲ سال است که با دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا ازدواج کرده و از سال ۲۰۰۶ شهروند این کشور است. او پس از لوئیزا کاترین جانسون آدامز، همسر جان کوئینسی آدامز که در لندن متولد شده بود، دومین بانوی اول آمریکا است که در خارج از این کشور به دنیا آمده است.
+15
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۴
  تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک
  مگه قرار نشد که واسه ملانیا هیچ لباسی طراحی نکنند؛ پس چی شد؛ وعده سر خرمن میدین به ملت؟ :(
  14
  17
  جمعه ۵ آذر ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  باریکلا به این زن که بخاطر فرزندش جریان ورود به کاخ سفید را به عقب میاندازد :)
  7
  17
  جمعه ۵ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.