پای بازیکن متولد قرن ۲۱ به لیگ قهرمانان اروپا باز شد

مویس کین متولد سال ۲۰۰۰ است اولین بازیکن متولد قرن ۲۱ (میلادی) در لیگ قهرمانان اروپا بازی کرد.
 
روز سه‌شنبه مویس کین، بازیکن ۱۶ ساله تیم یوونتوس، که در روز ۲۸ فوریه سال ۲۰۰۰ به دنیا آمده، در نیمه دوم دیدار مرحله گروهی بین یوونتوس و سویا وارد بازی شد.
 
در دیداری که یوونتوس می‌خواست با کسب هر سه امتیاز بازی، صدرنشین جدول شود، وقتی که بازی ۱-۱ مساوی بود، مویس کین در دقیقه ۸۴ به‌جای میرالم پیانیچ، بازی‌ساز ۲۶ ساله اهل بوسنی و هرزگوین، وارد میدان بازی شد.
 
دقایقی پس از ورود، مویس کین در به ثمر رسیدن دومین گل یوونتوس نقش داشت. پس از آنکه او و مدافعان سویا برای بردن توپ ارسال شده تلاش کردند، توپ برگشتی به لئوناردو بونوچی، مدافع ایتالیایی یوونتوس، رسید و او هم با یک ضربه دیدنی دروازه سویا را باز کرد.
 
چند دقیقه بعد، ماریو ماندژوکیچ پس از ورود به محوطه جریمه، و عبور از مدافع پیش رو، سومین گل بازی را برای راه‌راه‌پوش‌های شهر تورین به ثمر رساند، تا یوونتونس با کسب پیروزی ۱-۳، و به دست آوردن هر سه امتیاز بازی، صدرنشین گروه شود.
 
البته، کین پیش از این، اولین بازیکن متولد قرن ۲۱ بود که در سری آ، لیگ فوتبال ایتالیا، بازی کرد. این بازیکن جوان در دقایق آخر بازی یوونتوس و پسکارا - که ۰-۳ به سود تیم یوونتوس به پایان رسید - به عنوان سومین تعویض تیمش وارد بازی شده بود.
کین اولین بازیکن متولد قرن ۲۱ است که در سری آ بازی کرده
+20
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.