قتل در تبریز دستگیری در تهران / ۱۹سال زندگی مخفیانه قاتل فراری پایان یافت

برادر کینه ای که خانه برادرش را ۱۹ سال پیش به آتش کشیده و باعث مرگ زن برادر ۲۰ ساله اش شده بود بعد از ۱۹ سال عاقبت به دام عدالت افتاد.
 
به گزارش جام جم آنلاین از پلیس آگاهی تهران بزرگ، فردی به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه کرد و در اظهاراتش عنوان داشت که برادرم به نام «رحیم» ۴۹ ساله به اتهام آتش سوزی منجر به جنایت تحت تعقیب قرار دارد.
 
شاکی پرونده در خصوص شکایت خود از برادرش به کارآگاهان گفت: حدودا ۱۹ سال پیش، برادرم با به آتش کشیدن خانه ام باعث شد تا همسرم به نام رحیمه ۲۰ ساله در آتش بسوزد علت مرگ وی نیز ۹۵ درصد سوختگی اعلام شد و خود من نیز دچار سوختگی ۵۵ درصدی شدم و چشم چپ خودم را از دست بدهم.
 
شاکی پرونده در ادامه شکایتش به کارآگاهان گفت: شب حادثه و پس از پایان آتش سوزی، بقایای به جامانده از یک خودرو سواری در محل آتش سوزی باقی مانده بود که بنا بر نظریه آتش نشانی، منشاء آتش سوزی و انفجار از داخل آن اعلام شد. در ادامه و با بررسی ارکان هویتی خودرو، پلیس اعلام کرد که خودرو متعلق به برادرم رحیم بوده و از همان تاریخ تاکنون برادرم ناپدید شده است. طی این مدت اقدامات زیادی جهت دستگیری برادرم انجام شد اما هیچ اثر و نشانی از وی وجود ندارد.
شناسایی و دستگیری قاتل متواری
کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با انجام اقدامات پلیسی اطلاع پیدا کردند که «رحیم» طی این مدت با هویت های مختلف در تهران زندگی می کرده و تا حدود یک سال پیش نیز در یک مرکز تهیه غذا مشغول بکار بوده اما در حال حاضر در آنجا مشغول بکار نیست.
 
در ادامه اقدامات پلیسی، کارآگاهان اداره دهم با شناسایی مخفیگاه «رحیم» در منطقه بریانک، در تحقیقات نامحسوس اطلاع پیدا کردند که متهم طی این مدت متأهل شده و در حال حاضر نیز دارای دو دختر دوقلوی ۸ ساله است.
 
سرانجام «رحیم» در حین خروج از مخفیگاهش در منطقه بریانک و در حالیکه صورتش را با ماسک آلودگی پوشانده بود، سوم آذر دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.
 
«رحیم» پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ صراحتا به آتش زدن منزل برادرش اعتراف کرد و انگیزه خود از اقدامش را داشتن اختلاف مالی با برادرش در خصوص تأسیس یک شرکت تولیدی پوشاک عنوان داشت و مدعی شد که گمان می کرده در زمان آتش زدن خانه برادرش، کسی داخل خانه نیست.
اظهارات متهم دستگیر شده
متهم در خصوص شب حادثه به کارآگاهان گفت: پس از تهیه چندین کپسول گاز، آنها را در صندوق عقب خودرو شخصی خود قرار داده و به نزدیکی محل سکونت برادرم رفتم. شب حادثه، شاهد خارج شدن برادرم بهمراه اعضای خانواده اش از داخل خانه بودم. تا منتظر بمانم تا محل آرام شود و در همین مدت زمان، داخل ماشین خوابم برد. پس از بیدار شدن، ماشین را به نزدیکی منزل برادرم برده و پس از تخریب شیشه ی پنجره، شیلنگ های متصل به کپسول های گاز را به داخل خانه انداختم. اقدام به روشن کردن آتش کردم که ناگهان همه جا آتش گرفت و خودم نیز دچار سوختگی شدم اما موفق به خارج شدن از محل شدم.
 
وی در ادامه مدعی شد: پس از آتش زدن منزل برادرم، به تهران آمده و طی این مدت بواسطه عدم ارتباط با بستگان و اعضای خانواده ، اطلاع نداشتم که در آن آتش سوزی، همسر برادرم فوت کرده است.
 
«رحیم» در خصوص ازدواج خود در تهران نیز گفت: پس از گذشت ۱۰ سال از موضوع آتش زدن برادرم ، ازدواج کردم و در حال حاضر نیز دو دختر دوقلو دارم. طی این مدت، هر بار که از سوی همسرم یا خانواده اش در خصوص اعضای خانواده و بستگانم سؤال می شد، عنوان می کردم که با آنها اختلاف شدیدی دارم و آنها نیز پس از گذشت مدتی دیگر سؤالی در این خصوص نمی کردند.
 
متهم در خصوص استفاده مداوم از ماسک آلودگی هوا نیز به کارآگاهان گفت: ۱۹ سال است که برای شناسایی نشدن، از ماسک آلودگی هوا استفاده می کنم اما سرانجام دستگیر شدم.
 
سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به رسیدگی به پرونده در شعبه ۱۱۶ دادگاه کیفری تبریز و با توجه به ارتکاب جنایت در شهرستان تبریز، متهم برای ادامه رسیدگی به پرونده در اختیار آن مقام قضایی قرار گرفت.
+25
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  کاپیتان لیچ. - لندن ، انگلستان
  موسیو پوارو از نوع تبریزی افا خیال میکرده زیادى باهوشه.
  2
  9
  جمعه ۵ آذر ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.