پسر گلناره کریموا خبر مرگ مادرش را رد کرد

پسر گلناره کریموا، دختر بزرگ اسلام کریمف، رئیس جمهور فقید ازبکستان، خبرهای منتشر شده مبنی بر مرگ مادرش را رد کرده است.
 
اسلام کریمف که همنام پدربزرگش است، روز چهارشنبه ۳ آذر در صحبت با بخش ازبکی بی‌بی‌سی گفت که خبر مرگ مادرش به علت مسمومیت که طی دو روز اخیر در رسانه‌ها منتشر شده، "شایعه‌ای بیش نیست."
 
در پاسخ به سؤال بی‌بی‌سی که مادرش کجاست، فرزند ۲۳ ساله گلناره کریموا و نوه اسلام کریمف چنین نوشت: "از ماه فوریه سال ۲۰۱۴ به این سو مادرم در حبس خانگی به سر می‌برد. خواهرم حالا در حبس خانگی نیست، ولی نمی‌گذارند از کشور خارج شود و من خودم فعلا در لندن هستم."
 
گروه فیسبوکی "فرزندان کریمف" هم پیامی منتسب به پسر گلناره کریموا را منتشر کرده که در آن آمده: "از ژانویه سال ۲۰۱۴ در لندن هستم. از زمان مرگ پدربزرگم افسرده بودم و نمی‌توانستم با کسی صحبت کنم. مادرم زود به تماس‌های من پاسخ نداد. خواستم با سفارت ازبکستان در لندن تماس بگیرم، اما خواهرم زنگ زد و شایعه را رد کرد."
 
نوه اسلام کریمف می‌گوید خواهر و مادرش در تاشکند هستند و حالشان خوب است. او گفته که مادرش را به تیمارستان نبرده‌اند و از ازبکستان هم خارج نشده است و طی این مدت در تاشکند بوده است.
 
اسلام کریمف در سال ۲۰۱۴، زمانی که پدربزرگش زنده بود، در مصاحبه با بی‌بی‌سی گفته بود که زندگی او و مادرش در خطر است و افزوده بود که او و مادرش دو سال پیشتر مسموم شده بودند.
 
طی دو روز اخیر رسانه‌های منطقه با استناد به سایت "سنتر ۱" که گفته می‌شود قبلا به دختر اسلام کریمف تعلق داشته، درباره درگذشت گلناره کریموا در اثر مسمومیت و دفن او در ۵ نوامبر خبر دادند.
 
این سایت به نوبه خود به یک منبع امنیتی که نامش افشا نشده، استناد می‌کرد. این منبع گویا گفته بود که خانم کریموا شب‌هنگام دفن شده است.
 
گلناره کریموا در مراسم تدفین پدرش در اوایل شهریور ماه هم حضور نداشت. تلویزیون‌ ازبکستان فقط مادر او و خواهرش لاله کریموا طلایوا را نشان دادند که رهبران سیاسی و دیپلمات‌ها به آنان تسلیت می‌گفتند.
+9
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  اصحاب کهف - بروکسل، بلژیک

  خوب حالا ما باید دقیقا چه کنیم؟
  3
  38
  ‌پنجشنبه ۴ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان

  حیف نیست این بمیره ، راستی این جنتی کی میمیره رفقاش یکی یکی دارن لبه کفن رو تا میکنند
  3
  28
  ‌پنجشنبه ۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Ferulcheh - کیف ، اوکراین
  در واقع که حیف این بمیره هنوز ۱۰ سال دیگه جواب میده،،فدای آقا یه حدیث راجع به باند فرودگاه این خانم نقل کن حالش رو ببریم
  7
  7
  ‌پنجشنبه ۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.