سپاه: خواستار لغو سخنرانی مطهری نبودیم، شرایط مذهبی مشهد را یادآوری کردیم

سخنگوی سپاه پاسداران ایران درخواست لغو سخنرانی علی مطهری را تکذیب کرد و گفت که سپاه استان خراسان رضوی تنها خواستار این شده بود که به نائب رئیس مجلس، «شرایط مذهبی شهر مشهد» یادآوری شود.
 
سرتیپ رمضان شریف، مسئول روابط عمومی و سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد که با فرمانده سپاه استان خراسان رضوی تماس گرفته و او نقش این نیرو در لغو سخنرانی علی مطهری، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی را رد کرده است.
 
در پی جنجال ایجاد شده پس از لغو سخنرانی نائب رئیس مجلس در شهر مشهد، استاندار خراسان رضوی، اعلام کرد که دادستانی مشهد بر اساس نامه‌ای از اطلاعات سپاه دستور لغو را صادر کرده است.
 
اما آقای شریف می‌گوید «هیچ گونه اظهارنظری مبنی بر اینکه سخنرانی لغو یا برگزار نشود» از سوی اطلاعات سپاه خراسان رضوی مطرح نشده و تنها بر اساس سوابق سخنرانی‌های علی مطهری، توصیه کرده «به سخنران مدعو یادآور شود که با توجه به ایام اربعین حسینی و شرایط مذهبی شهر مشهد، مراسم به گونه‌ای برگزار شود که بستری برای سوء استفاده فراهم نشود.»
 
به گفته این مقام سپاه، که واحدهای «اطلاعات سپاه» در مراکز استان‌ها «بنابر وظیفه ذاتی» درباره برگزاری مراسم مختلف و احتمال بر هم خوردن امنیت اظهارنظر می‌کنند.
 
لغو سخنرانی نائب رئیس مجلس ایران در شهر مشهد، باعث مجادله لفظی روسای قوای سه گانه در ایران نیز شده است. پیشتر نیز خبر لغو کنسرت های موسیقی در مشهد مورد اعتراضات چهره های مختلف از جمله خود علی مطهری قرار گرفته بود.
+2
رأی دهید
-46

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  آزاد اندیش۳۳۲۲ - یورک، انگلستان

  چه ترسناکه این
  0
  32
  ‌چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵ - ۲۳:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  نازک بین - شفیلد، انگلستان

  علی مطهری شبه اپوزیسیونی که نامش و سخنرانی هایش برای جناح همسویش ایجاد نگرانی و دلواپسی میکند. یعنی استدلال میکنند, از ماست که بر ماست.!
  0
  22
  ‌چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  RAHSHENAS - برلین، آلمان

  شماها چرا انقدر که دلیرید هستید ، از انتقاد و اعتراض میترسید ؟
  0
  24
  ‌چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  negeen - کلن، آلمان

  خدایا اینا سی چیت بید افریدی !!!!!:_?????
  0
  30
  ‌چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  گنجور - خرونینگن، هلند

  جنایت از سر و صورت می بارد حیوان
  0
  34
  ‌چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵ - ۲۳:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  ژان وارژان - ایران گاز، بوتان
  خاک بر سر نایب رئیس مجلس یه مملکت که برای یه سخنرانی‌ ساده باید اول جواب پاس بده......حالا اون دوستان فرنگ رفته هی بگن چرا ایرانیا صداشون در نمیاد،بابا اینا اگر یه کم رو بهشون بدی خود خامنه‌ای رو هم به جرم اقدام علیه امنیت ملی‌ میگیرن
  0
  9
  ‌چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵ - ۲۳:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  نازک بین - شفیلد، انگلستان

  این بار هم مثل همیشه . کی بود , کی بود . من نبودم , اراذل و اوباش هم که نبودند . شخصی پوشها هم نبودند . پس نتیجه میگیریم آن قلم و کاغد با توانی همدیگه آن دسته گل را به آب دادن.!!! حتما" شک نکنید.!!!
  0
  26
  ‌پنجشنبه ۴ آذر ۱۳۹۵ - ۰۰:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  Omide por jalal - لس‌انجلس، ایالات متحده امریکا
  این هم یکی‌ دیگه از مو اردِ شرمساری برای حاکمان ایران است که عده‌ای شبهِ نظامی یا میلیشیا که همان سپاه هست دائما قانون را زیرِ پاا گذاشته و در همه چیز دخالت میکنند و به خاطرِ پر کردنِ جیبِ خود اقتصادِ مملکت را نابود کرده اند و کسی‌ هم حریفشان نمی‌شود . به نظر من خوب است که کمپینی به اسمِ " یاد آوریِ مو اردِ باعثِ شرمساری در جمهوریِ اسلامی به آقایِ روحانی " راه بیندازیم تا بلکه حقایق را ببینند !
  0
  9
  ‌پنجشنبه ۴ آذر ۱۳۹۵ - ۰۶:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.