احتمال سرایت آنفلوآنزای مرغی به مردم تهران چقدر است؟

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت به جزئیات بیشتر درباره آنفلوآنزای مرغی در تهران پرداخت.
 
براساس اعلام سازمان بهداشت جهانی به استناد گزارش وزارت جهاد کشاورزی ایران که عنوان شده است که دو مرغداری در تهران مبتلا به آنفلوآنزای مرغی شده و ۵۶۰۰ مرغ تلف شدند، در این رابطه محمدمهدی گویا – رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی توضیحاتی ارائه کرد.
 
گویا با اشاره به اینکه آنفلوآنزای مرغی، ویروس H5N8 است که در حوزه پرندگان شناخته می‌شود، عنوان کرد: این ویروس به انسان منتقل نمی‌شوند و مردم از این بابت هیچگونه نگرانی نداشته باشند.
 
گفتنی است، رویترز اعلام کرده است که سازمان بهداشت جهانی دام با اشاره به گزارش وزارت جهاد کشاورزی ایران نوشته است: ایران گزارش داده ۲ مرغداری در تهران مبتلا به آنفلوآنزای مرغی با سویه H5N8 شده است.
 
سازمان بهداشت جهانی دام در وبسایت رسمی خود گزارش داده که شیوع آنفلوآنزا باعث کشته شدن ۵ هزار و ۶۰۰ مرغ از کل ۲۸۳ هزار و ۵۰۰ مرغی شده که در این مرغداری نگهداری می‌شده است، بقیه مرغ‌ها برای جلوگیری از شیوع در کشتارگاه‌ها کشته شده‌اند.
 
وزارت جهاد کشاورزی ایران به سازمان بهداشت جهانی گزارش داده است: بررسی‌ها برای ردیابی منشأ آلودگی در حال انجام است تا از جلوی انتشار آن به دیگر مناطق گرفته شود.
 
بر اساس این گزارش ویروس H5N8 در انسان‌ها دیده نشده است اما موجب آلودگی پرندگان وحشی و مرغداری‌ها در چند کشور اروپایی و نیز اسرائیل شده است.
+10
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.