رهبر ایران: اگر تحریم‌های آمریکا تمدید شود قطعا واکنش نشان می‌دهیم

رهبر ایران امروز برای بسیجی‌ها سخنرانی کرده است آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران گفته است: "دولت کنونی آمریکا در قضیه‌ توافق هسته‌ای تخلف‌های متعددی تا الآن انجام داده است، تازه‌ترینش تمدید تحریم ۱۰ساله است، اگر این تحریم بشود، قطعا نقض برجام است و بدانند قطعا جمهوری اسلامی در برابر آن واکنش نشان خواهد داد."
 
آقای خامنه‌ای گفته است: "توافق هسته ای یا همان برجام نباید به وسیله ای برای فشار بر ملت و کشور ایران تبدیل شود."
 
رهبر ایران که امروز در جلسه‌ای برای بسیجی‌ها سخنرانی کرده، می‌گوید که آمریکا به تعهداتش در توافق هسته‌ای عمل نکرده و به گفته مسئولان مرتبط با توافق هسته‌ای، آمریکا از این توافق به عنوان وسیله‌ای برای فشار بر ایران استفاده می‌کند.
 
مجلس نمایندگان آمریکا هفته گذشته قانون تحریم‌های ایران را که از سال ۱۹۹۶ تصویب شده، برای ۱۰ سال دیگر تمدید کرد. مقام‌های آمریکایی پیش از این در نمونه‌های مشابه گفته‌اند که چنین اقداماتی به معنای وضع تحریم تازه نیست و اعمال تحریم‌های موجود است، اما آیت‌الله خامنه‌ای این کار را نقض توافق هسته‌ای دانسته است.
 
پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا موجب بروز تردیدهایی در مورد آینده توافق هسته‌ای ایران شده است. اما رهبر ایران امروز گفته است: "ما فعلا امکانی برای قضاوت درباره دولت جدیدی که قرار است سرکار بیاید نداریم."
 'بسیج در جهت دهی دولت حضور داشته باشد'
 آقای خامنه‌ای در سخنان امروز خود به ستایش سازمان بسیج پرداخته و آن را "مظهر مردم سالاری دینی در همه عرصه‌ها" دانسته است.
 
او گفته که دایره اعضای بسیج گسترده است و این سازمان ماهیتا جناحی نیست. آقای خامنه‌ای گفته که اگر تقابلی وجود داشته باشد بین "انقلابی" و "ضدانقلابی" است چرا که "حتی غیرانقلابی را نیز می توان جذب کرد."
 
از انتخابات ۱۳۹۲ به این سو این چندمین باری است که رهبر ایران از لزوم جذب منتقدان حکومت ایران سخن می‌گوید.
 
او امروز گفته است: "هر جناح یا فردی که انقلاب را قبول دارد و در خدمت انقلاب است، بسیج شامل او هم می‌شود."
 
آقای خامنه‌ای مجددا درباره خطر "نفوذ" قدرت‌های غربی در ایران هشدار داده و گفته است: "یکی از روش‌ها [برای ضربه زدن به بسیج ] ایجاد خطوط موازی و رقیب برای بسیج است که برخی هم اکنون در کشور به دنبال رقیب سازی برای بسیج هستند."
 
او گفته است: "ما نمی‌خواهیم بسیج را به عنوان یک رقیب برای قوه مجریه قرار دهیم بلکه بسیج به عنوان یک مکمل و امید بخش می‌تواند برای جهت دهی صحیح به قوه مجریه و همچنین کمک در عرصه‌های عملی حضور داشته باشد."
+25
رأی دهید
-45

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۷
  kamaan - تهران، ایران

  حضرت ولاد علی‌ پوتینه‌ای باز شکر پرانی فرمودند و گوزن را به شقیقه ربط دادند
  8
  61
  ‌چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Herzl - امستردام، هلند

  چی اگر تحریم ها آمریکا تمدید شودقطعا واکنش نشان میدهید تحریمها10 سال دیگه تمدید شد و ممنوعیت فروش هواپیما بوئنگ صادر شد چیکار کردید هیچی یطور حرف میزنید مثل اینکه با نفهم طرفید صبر کنید یه کاری باشماها می کنند که نان از گلوتون پائین نیاد
  5
  55
  ‌چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Unkn0wn - اصفهان، ایران

  این کفتار خودش هم نمیدونه داره چی میگه. توی یکی از سخنرانی ها میگفت امریکا به ما نیاز داره نه ما به امریکا! تحریم هارو هم بی اثر می دونست . الان میاد میگه اگه تحریم ها تمدید بشه واکنش نشون می دیم! خاک بر سر اون ملتی کنن که دروغ چند ماه پیش اینارو فراموش می کنن و میان از این نظام دفاع می کنند.
  6
  55
  ‌چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  afshin.briji - اهواز، ایران

  اونها تمدید میکنند و تو هم هیچ غلطى نمیتوانى بکنى . نقطه.
  3
  48
  ‌چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Dara20 - تهران، ایران

  باز هم این مرتیکه مافنگی به شیهه کشیدن افتاد و مهمل گوی کرد. مردک زباله بی‌ شرف
  2
  47
  ‌چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  az tabare korush - بروکسل، بلژیک

  مرتیکه ی الدنگ ببند در .. انقد لجن پراکنی نکن تا اینجا که غلطی نتونستی بکنی  ازاین به بعدشم نمی تونی 
  1
  37
  ‌چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  دستور تحریمها جزء قانون امریکا است و مسئولان امریکا همراه با ریس جمهورش نمی توانند از قانون سرپیچی کنند. امریکایها نمی توانند بخاطر مذاکره کردن زیر قانون خودشان را بزنند . خامنه ای و هیئت مذاکرات هسته ای میخواستند با بهانه مذاکره هسته ای قدرتماندن دولت امریکا را وادار کنند قانون شکنی کنند و دیگر قانون در امریکا جایگاه بالای قرار نگیرد و هرج و مرج در امریکا اغاز شود. که ایت الله تک دست باز در نقشه اش کم اورد و حالا میخواهد امریکا را با تهدید راضی کند که تحریمها را لغو کند. : :
  1
  10
  ‌چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.