اسرائیل «راه‌های قاچاق» سلاح از ایران به حزب الله لبنان را به شورای امنیت اعلام کرد

روزنامه اسرائیلی جروزالم پست طبق اطلاعاتی که سفیر این کشور در سازمان ملل متحد در اختیار شورای امنیت قرار داده و روز سه شنبه امکان نشر یافت، از قاچاق اسلحه و مهمات از سوی ایران به حزب الله از طریق پروازهای تجاری ایران به لبنان خبر داده است.
 
دنی دنون نماینده دائم اسرائیل در سازمان ملل متحد نامه ای فوری به اعضای شورای امنیت فرستاده و در آن مسیر قاچاق اسلحه از سوی سپاه پاسداران به حزب الله را شرح داده است. جروزالم پست می نویسد: «سپاه قدس ایران اسلحه و مهمات و تکنولوژی موشکی را بسته بندی کرده و با پروازهای هواپیمایی ماهان به حزب الله میرساند.»
 
دنون در این نامه می افزاید: «این پروازها مستقیم به فرودگاه های لبنان و دمشق می رود و سلاح از آنجا به حزب الله می رسد.»
 
نماینده اسرائیل در سازمان ملل متحد گفت: «ایران به نقض قطعنامه های شورای امنیت از جمله قطعنامه های ۱۷۰۱ و ۲۲۳۱ ادامه می دهد.» او گفت ایران سازمان های تروریستی خاورمیانه را مسلح و برای بی ثبات سازی تمامی منطقه فعالیت می کند.
 
قطعنامه ۲۲۳۱ درباره اعمال محدودیت های آبیشتر بر ایران به دلیل برنامه اتمی تهران است و قطعنامه ۱۷۰۱ موجب آتش بس میان اسرائیل و حزب الله پس از جنگ دوم لبنان در سال ۲۰۰۶ شد.
 
جروزالم پست می نویسد آژانس بین المللی انرژی اتمی حدود دو هفته پیش گفت که ایران شروط لحاظ شده در توافق اتمی با قدرت های جهانی را نقض کرده است.
 
در ماه ژوئیه دنون به شورای امنیت گفته بود که شمار موشک های حزب الله نسبت به ده سال پیش ۱۷ برابر شده است.
 
دنون در یک گزارش اطلاعاتی جدید درباره گروه حزب الله که بازوی نظامی جمهوری اسلامی ایران در لبنان به شمار می رود نوشت: «شمار موشک هایی که حزب الله زیر زمین نگاه می دارد از موشک های ناتو در روی زمین بیشتر است.» او در این گزارش عکس های هوایی از مواضع حزب الله و آمار و ارقام زرادخانه های تسلیحاتی آن را آورده است.
+48
رأی دهید
-24

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  آبجو تگری - مانتوری، ایالات متحده امریکا
  من که شخصاً به ایران مسافرت نمیکنم ولی‌ از همه هموطنهای خودم میخوام که به هیچ عنوان با ماهان پرواز نکند چون سپاه پاسداران مالک هواپیمایی ماهان هست این اعراب زادها را ساپورت نکنید.
  21
  34
  ‌سه شنبه ۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه
  داعش و النصرت و القاعده از طریق کدام خط هوایی اسلحه ها را از کشورهای عربی و غربی تحویل می گیرند ؟
  9
  8
  ‌چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵ - ۰۱:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.