فرمانده کل ارتش: فکر نکنیم با خنده، امریکا با ما کنار می‌آید / به گرگ نباید دل بست

انتخاب : فرمانده‌کل ارتش جمهوری اسلامی با اشاره به تهدیدات امروز کشور گفت: دلبستگی و لبخند به آمریکا موجب ذلت ملت ایران می‌شود.
 
به گزارش «انتخاب» امیر سرلشکر عطاءالله صالحی فرمانده‌کل ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه فرمانده پیشین و جدید نیروی زمینی ارتش ضمن تسلیت ایام اربعین گفت: امیدواریم هر دو عزیز با عَلَم‌هایی که به‌دست گرفتند در یگان‌های خود موفق باشند.
 
وی درباره شخصیت و عملکرد امیر پوردستان در نیروی زمینی افزود: کارهای بزرگی در هفت سال گذشته صورت گرفت، طرح ثامن الائمه(ع) برای چابک سازی نیروهای ارتش، تولید سلاح‌های جذاب و ویژه برای مقابله با تهدیدات، ساخت تانک و به‌خصوص دستیابی به تانک نوین در دوران ایشان صورت گرفت.
 
فرمانده‌کل ارتش تأکید کرد: تجربیات مستشاری در دوره امیر پوردستان ساختار سازمانی به خود گرفت. در دوره ایشان بهترین جوانان پذیرفته شدند و تحت تعلیم و تربیت قرار گرفتند.
 
امیر صالحی ادامه داد: به‌کارگیری عملیات پهپاد در صحنه عمل، در عرصه فناوری اطلاعات و مخابرات جَمِرهایی در نیروی زمینی ارتش ساخته شد که نیروهای دیگر نیز  از آن بهره می‌گیرند.
 
وی با اشاره به تأکیدات فرمانده‌کل قوا افزود:  اولویت مهم برای همه مسئولان سیاسی و غیرسیاسی بصیرت است و مهمترین نکته در بصیرت نیز دشمن شناسی است، این که دشمن چیست و کیست، این که چه‌چیزی مردم را تهدید می‌کند، راحت‌ترین راه حل دشمن‌شناسی، شناخت دشمن در نظر "دشمن" است یعنی اینکه چه‌کسی در نظر تهدیدات دشمن قرار دارد.
 
امیر صالحی افزود: باید بدانیم دشمن عرضی است یا طولی؟ یعنی ما الآن با عراق دوست هستیم اما در طول هشت سال جنگ دشمن بودیم، این دشمن، دشمنی فصلی است. دشمن طولی هیچ‌گاه مقاصدش را در طول زمان نسبت به خود درک نمی‌کند. آمریکا با ما دشمنی طولی دارد، فکر نکنیم با خنده و دوستی، دشمنی با ما کنار می‌آید. هرگونه دلبستگی به آمریکا موجب ذلت ملت خواهد شد. به گرگ نباید دل بست.
 
فرمانده‌کل ارتش جمهوری اسلامی اضافه کرد: آمریکا تبدیل به گرگ شده، با این حال، او چطور می‌تواند در برابر ایران کوتاه بیاید؟ مگر در کودتای 28 مرداد جمهوری اسلامی وجود داشت؟ به‌مرور در برابر ایران تبدیل به گرگ شدند، هزینه لشکرکشی‌های آمریکا به‌عهده نوکرانشان است که جنگ‌های نیابتی راه انداختند. فکر کنیم این موجود که جز گرگ‌صفتی‌ راه دیگری ندارد با این بدهی می‌تواند به‌عنوان بزرگتر دست کسی را بگیرد؟ آمریکا فقط می‌خواهد بِکَنَد. او حرف زور می‌زند.
 
وی افزود: در شرایط کنونی با تهدیدات نوینی روبه‌رو هستیم. در این شرایط باید از آن شرایط سنتی به‌سمت ساختار آموزش و عملیات نوین روی بیاوریم که زمینه‌های آن در دوره امیر پوردستان فراهم شده است، از امیر حیدری نیز می‌خواهیم این بسترها را با سرعت بیشتر به‌سمت عملیات‌ها سوق بدهد.
 
امیر صالحی تأکید کرد: امروز سردار سلیمانی مرواریدی در صدف حضرت آقا است، از این تجربه‌ها استفاده کنیم. انتظار از نیروی زمینی این است نسبت به تهدیدات نوین به‌سمت آموزش برود.
 
وی گفت: در زمان جنگ فقط امام بود، اما ببینیم امام چه داشت که در برابر شرق و غرب ایستاد. امروز نیز خلف ایشان با قدرت ایستاده و از هیچ تهدیدی واهمه ندارد. اگر برخی در جلسه 4 سال پیش ما بودند، خبری از تهدید داعش نبود. ما بر اساس یافته‌هایی گفتیم تهدید عملیاتی از غرب است. همه با تعجب پرسیدند "غرب؟" ما به‌اتفاق سردار جعفری به بازدید منطقه رفتیم، آمدیم، گفتیم این تهدید در حال عملیاتی شدن است حتی در محضر آقا نیز مطرح شد. با مدرک گفتیم و  این تهدید امروز واقع شده است.
 
فرمانده‌کل ارتش جمهوری اسلامی اضافه کرد: دشمن طولی با قرارداد و مذاکره از بین نمی‌رود و از دشمنی دست برنمی‌دارد، دوره "راحت باش" نباید دوره فریب باشد و کسی نباید گول خورد. امروز، این دشمن به‌خاطر رهبری شجاع و ظرفیت نیروهای مسلح در خط مقدم قدرت اعمال اراده ندارد اما دنبال فرصت است زیرا این گرگ اهلی شدنی نیست.
 
وی گفت: در برابر گرگی که فقط قصد کندن و خوردن دارد، نباید کوتاه آمد، داعش و تکفیری‌ها در آینده نزدیک از بین می‌روند و بساطشان جمع خواهد شد.
 
امیر صالحی اضافه کرد: دشمن پس از ناکامی در این عرصه دنبال تهدید دیگری است و برای آن جایزه می‌گذاریم! هرکس و هر نیرویی از ارتش و سپاه اگر تهدید آینده را شناسایی کند 20 میلیون تومان جایزه دریافت می‌کند. اگر نیرویی از سپاه یا ارتش ظرف یک ماه، مؤلفه‌هایی را ارایه کند که "تهدید آینده کشور چیست؟ از کجا و  از چه‌زمانی شروع می‌شود؟" این جایزه به او تعلق می‌گیرد.
+18
رأی دهید
-45

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  حکایتی - تهران ، ایران

  از ترسشون ،،،،،،به خودشون ،هر روز یک الاغی البته با پوزش از جناب الاغ میاد یک اراجیفی سر میده ،بابا تاریخ مصرفتون تموم شده ،یعنی‌ اینو به جرات می‌تونم بگم اگر دست مردم بیوفتین نه‌‌ به خودتون و نه به تک تک خانوادتون کسی‌ رحم نمیکنه ،یعنی‌ اینکه نسلتون رو برانداز می‌کنن .
  34
  54
  دوشنبه ۱ آذر ۱۳۹۵ - ۲۳:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  سیرابی - استانبول، ترکیه
  فعلا که باید به گرگ دل بست به تو هم هیچ ربطی نداره . برو بگو بزرگترت بیاد.
  5
  11
  ‌سه شنبه ۲ آذر ۱۳۹۵ - ۰۳:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  barish USA - هیوستون، ایالات متحده امریکا
  یارو میگه : امام چی داشت که جلو غرب و شرق ایستاد. آخه مردک شما هم مثل بقیه دارین دستمال میکشید.امام جوانانی مثل مهدی باکری وبقیه جوانان غیور تربیت شده رژیم قبلی رو داشت که با چنگ و دندان از ایران عزیز دفاع کردند تا کسانی مثل شما و رهبر ظالمتون در سایه خون اون جوانان خوب به چپاول این مملکت بپردازین.امیدوارم که هر چه زودتر یه جنگی در بگیره اونوقت معلوم میشه چند من حلاجین با اون بسیجیهای ترسو و بز دلتون که در طول این ۳۸ سال تربیت کردین،به امید خدا خواهیم دید.
  2
  12
  ‌سه شنبه ۲ آذر ۱۳۹۵ - ۰۶:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.