هشدار اردوغان به ناتو درخصوص افسرانی که تقاضای پناهندگی کرده‌اند

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه به مقامات پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) درخصوص درخواست پناهندگی تعدادی از افسران این کشور هشدار داده است.
 
پیشتر گزارش شده بود که تعدادی از افسران ارتش ترکیه مامور در ناتو از کشورهایی که در آن ماموریت داشته‌اند، بعد از کودتای نافرجام ۱۵ ژوئیه، تقاضای پناهندگی کرده‌اند.
 
رسانه‌های آلمان نیز پیش از این گزارش داده‌ بودند که تعدادی از افسران ارتش ترکیه مستقر در مرکز فرماندهی پایگاه هوایی رامشتاین متعلق به ناتو خواستار دریافت پناهندگی سیاسی از دولت آلمان شده‌اند.
 
گزارش شده است آقای اردوغان که در بازگشت از سفرش به ازبکستان در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت، خواهان استرداد این افراد که وی آنها را سربازان تروریست خواند، شده است.
 
انتظار می‌رود که این نکته امروز (دوشنبه ۲۱ نوامبر/۱ آذر) در دیدار وی با ینس استولتنبرگ، دبیر کل ناتو، در نشست اعضای این پیمان در ترکیه مطرح شود.
 
رسانه‌های آلمان پیش از این گزارش داده‌ بودند که تعدادی از افسران ارتش ترکیه مستقر در مرکز فرماندهی پایگاه هوایی رامشتاین متعلق به ناتو خواستار دریافت پناهندگی سیاسی از دولت آلمان شده‌اند.
 
از زمان کودتای نافرجام ترکیه در حدود چهار ماه پیش، دولت این کشور ده‌ها هزار نفر از جمله هزاران نظامی را برکنار یا بازداشت کرده‌ است.
 
سرکوب و دستگیری‌های گسترده پس از کودتای نافرجام ماه ژوئیه در این کشور با انتقادات گسترده کشورهای اروپایی روبرو شده است.
 
به گفته آنها، این اقدامات آقای اردوغان احتمالا ناقض معیارهایی است که ترکیه باید برای پیوستن به این اتحادیه رعایت کند.
+4
رأی دهید
-81

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.