سرقت در استخر، گره کور جنایت را باز کرد

ایسنا نوشت: رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ از کشف یک پرونده قتل پس از سه سال در پی دستگیری سه سارق خبر داد.
 
 18 مرداد ماه امسال فردی با مراجعه به کلانتری 166 لواسان به مأموران اعلام کرد که در زمان حضورش در استخر ، عابربانکش به سرقت رفته و مبلغ دو میلون و 700 هزار تومان وجه نقد داخل حسابش برداشت شده است.
 
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت اماکن و به دستور رئیس شعبه 101 دادگاه منطقه لواسانات ، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و مالباخته پس از حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: حین ورود به استخر و برای تهیه بلیط ، عابربانک خود را به همراه رمز آن به متصدی استخر تحویل دادم. پس از خروج از استخر ، از طریق پیامک بانک متوجه برداشت بیش از دو میلیون و 700 هزار تومان از حساب خود شدم.
 
کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ با مراجعه به استخر مذکور به تحقیق از کارکنان این مجموعه ورزشی پرداخته و اطلاع پیدا کردند که یکی از کارکنان استخر به نام نیما . الف 29 ساله که در آنجا به عنوان کارگر خدماتی مشغول به کار است ، از مجرمان سابقه دار در زمینه ارتکاب سرقت های به عنف است، لذا تحقیقات از وی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.
 
نیما در تحقیقات اولیه منکر هرگونه اطلاع و یا مشارکت در سرقت عابربانک شد اما در ادامه تحققات پلیسی ، به ناچار لب به اعتراف گشود و گفت: زمانیکه مالباخته رمز عابربانکش را به متصدی استخر داده بود تا هزینه بلیط استخر از آن کسر شود ، موفق به برداشتن شماره رمز آن شدم ؛ پس از آن ، با استفاده از کلید یدک به سراغ کمد مالباخته رفته و عابر بانکش را سرقت کردم و سپس با یکی از دوستانم به نام میثم تماس گرفته و موضوع را به او اطلاع دادم ؛ پس از گذشت مدت زمان کوتاهی ، میثم به استخر مراجعه و من عابربانک سرقت شده از کمد لباس‌های مالباخته را به همراه رمزش در اختیارش گذاشتم و او نیز با مراجعه به یک طلافروشی اقدام به خرید سکه کرد.
 
با شناسایی میثم . خ 31 ساله و بررسی سوابق وی، کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ اطلاع پیدا کردند که او یکی از مجرمان سابقه دار در زمینه ارتکاب جرایم مختلف بوده و علاوه بر پرونده های سرقت یک بار نیز به اتهام ایجاد اخلال در نظم عمومی ، دستگیر و روانه زندان شده است.
 
کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ با بررسی تراکنش مالی حساب مالباخته و با شناسایی دقیق یک طلافروشی در منطقه مینی سیتی به این مغازه مراجعه و در بررسی تصاویر به دست آمده از دوربین های مداربسته آن موفق به شناسایی تصویر میثم . خ شدند که با مراجعه به طلافروشی و با استفاده از عابربانک مالباخته اقدام به خرید سکه های طلا کرده بود.
با توجه دلایل و مدارک به دست آمده، میثم دستگیر و پس از مواجه حضوری با نیما و اطلاع از اعترافات صریح وی ، صراحتا به مشارکت در سرقت عابربانک مالباخته و همچنین ده ها فقره سرقت منزل به همراه نیما و یکی دیگر از دوستانش به نام مجید . خ 30 ساله اعتراف کرد که بلافاصله مجید نیز به عنوان یکی از مجرمان سابقه دار در زمینه سرقت های به عنف شناسایی و در ادامه دستگیر شد.
 
در زمان انجام تحقیقات از این سه متهم در زمینه سرقت های منازل ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که یکی از محل های سرقت ، منزل خواهر نیما بوده که این سه متهم با اطلاعات بدست آمده از نیما و با همدستی یکدیگر اقدام به سرقت از آن کرده بودند.
 
در ادامه رسیدگی به پرونده جرایم ارتکابی این سه متهم ، نیما در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: در سال 1392 به همراه میثم و مجید ، مقادیری از طلاهای مسروقه را برای فروش به فردی به نام محسن . م داده بودیم اما نامبرده به ما خیانت کرد و پس از فروش طلاهای مسروقه، پول آنها را به ما نداد، ماهم با گذاشتن قرار ملاقات در محل تپه سرک لواسان با او درگیر شدیم که در حین درگیری ، میثم با وارد کردن ضربه چوب بر سر محسن . م ، وی را نقش بر زمین کرد و سپس هر سه نفر ، محل را ترک کرده و پس از دقایقی ، زمانیکه مجددا به محل مراجعه کردیم ، متوجه مرگ محسن شدیم.
با توجه به اعترافات نیما در خصوص درگیری منجر به جنایت و در ادامه تأیید اظهارات وی توسط مجید ، کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی به بررسی صحت و سقم اظهارات این دو متهم پرداخته و در تحقیقات تکمیلی اطلاع پیدا کردند که در تاریخ سوم تیرماه 92 جسد متعلق به فردی ناشناس در محدوده سد لتیان کشف و پرونده ای در این خصوص تشکیل شده و به عنوان کشف جسد ناشناس در حال رسیدگی است که با بهره گیری از مستندات تهیه شده از جسد ناشناس، جسد محسن . م مورد شناسایی قرار گرفت.
 
براساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده جنایت کشف شده ، مراتب به نظر مقام قضایی رسیده و بازسازی صحنه قتل توسط کارشناسان بررسی صحنه جرم ، به همراه دو متهم پرونده انجام شد و هر سه متهم پرونده نیز پس از اعتراف صریح به جنایت، با صدور قرار بازداشت موقت روانه زندان شدند.
+40
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  Unkn0wn - اصفهان، ایران

  چطوری میشه که متهم خودش به ده ها فقره سرقت منزل و یک فقره قتل اعتراف میکنه؟. یارو رو انقدر زدن که تقلب های درسی دوران دبستانش رو هم اعتراف کرده :o
  3
  52
  یکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  فرهاد امیرپور - خارکوف، اوکراین
  [::Unkn0wn - اصفهان، ایران::]. این آدمخورها رو نباید زد، باید.........!!
  0
  3
  یکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.