مشاور ترامپ: ایران و اخوان‌المسلمین پشت شایعه اخراج مسلمانان از آمریکا هستند

ولید فارس، مشاور دونالد ترامپ ولید الفارس، مشاور دونالد ترامپ، می‌گوید ادعاهایی که درباره اخراج مسلمانان از آمریکا مطرح می‌شود، «مزخرفاتی» است که از سوی «اخوان‌المسلمین یا رژیم ایران» گفته می‌شود.
 
ولید الفارس مشاور لبنانی‌الاصل دونالد ترامپ به سایت عربی «ایلاف» گفت: «این گفته منابع رسانه‌ای که رییس‌جمهور دونالد ترامپ عرب‌ها را اخراج می‌کند، مزخرفاتی است که اخوان‌المسلین و رژیم ایران پشت آن هستند».
 
این مشاور دونالد ترامپ با رد هرگونه «نگاه‌ تبعیض‌آمیز» از سوی رییس‌جمهوری منتخب آمریکا در مورد مسلمانان و عرب‌ها گفت: «منابعی که این دروغ‌ها را منتشر می‌کننند مردم خودشان را از حلب و موصل اخراج می‌کنند».
 
دونالد ترامپ ماه سپتامبر در زمان مبارزات انتخاباتی خود تصریح کرده بود: «تا موقعی که نمایندگان کشورمان بفهمند (در این کشور) کی به کی است» باید ورود مسلمانان را به آمریکا ممنوع کرد.
 
در همین حال سخنگوی گروه «گریت آمریکن پک»، که طرفدار ترامپ است به شبکه تلویزیونی فاکس نیوز گفت طرح ثبت مسلمانان که در کمپین ترامپ از آن سخن گفته می‌شود پیش از این در آمریکا سابقه داشته است.
 
کارل هیگبی، طرح ثبت مسلمانان را شبیه انتقال اجباری ژاپنی‌های مقیم آمریکا در زمان جنگ جهانی دوم به اردوگاه‌ها توصیف کرده است.
 
به تازگی کریس کلباخ از اطرافیان ترامپ فاش ساخته که طرح کنترل مسلمانان در میان مشاوران ترامپ بدون تایید کنگره مطرح شده است.
 
بر پایه این طرح که پس از حملات ۱۱ سپتامبر اجرا و در سال ۲۰۱۱ ملغی شد، ورود و خروج مسلمانان غیر آمریکایی باید کنترل شود و مسلمانان غیرآمریکایی درباره رفت و آمد و محل اقامت خود توضیح ‌دهند.
 
دونالد ترامپ در مارس امسال به شبکه تلویزیونی «سی‌ان‌ان» گفته بود: «من فکر می‌کنم اسلام از ما متنفر است».
+23
رأی دهید
-37

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  gozargah - ایران، ایران
  فرار رو به جلو! خدا به داد مردم آمریکا برسد با این سیاست مداران جدید و بی تجربه که خیلی راحت حرف های گذشته خود را به دیگران نسبت می دهند. آشفتگی در کابینه آقای ترامپ بسیار زیاد است و باتوجه به اتفاق هایی که در چند روز گذشته مثل استعفای چند نفر از اطرافیان آقای ترامپ و سردرگمی نخست وزیر ژاپن برای دیدار با آقای ترامپ نشانه های این آشفتگی و بی تجربگی سیاسی است. امیدوارم کسب تجربه این کابینه به ضرر مردم جهان تمام نشود. ای کاش باراک اوباما می توانست باردیگر رئیس جمهور آمریکا شود.
  25
  28
  جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ - ۰۷:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا
  این آقای مشاور رفیق شیش دونگ عربستان سعودی هست، هفته پیش تو شبکه الجزیره داشت .... از ایرانیها میکرد.
  4
  9
  جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  سخت کوش - کردستان، ایران
  پس شما به حرفای که خود ترررامپ زده میگن مزخرف .یا کری یا خیلی خری
  1
  4
  جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.