چهار ماه حبس برای خبرنگار به اتهام «انتشار یک پیام تلگرامی»

حامد عطایی، خبرنگاری که انتشار فیلم سخنرانی جنجالی نادر قاضی‌پور، نماینده ارومیه، به او منتسب شده، به اتهام انتشار یک پیام تلگرامی درباره رد صلاحیت احتمالی این نماینده در انتخابات مجلس دهم «به چهار ماه زندان محکوم شد».
 
این روزنامه‌نگار روز چهارشنبه، ۲۶ آبان، در مصاحبه با خبرگزاری برنا چنین نظر داد که شاید انگیزه اصلی شکایت از او انتشار این فیلم بوده باشد، اما شکایت موجود در پرونده ارتباطی با انتشار این فیلم ندارد.
پس از برگزاری انتخابات مجلس دهم فیلمی از سخنان نماینده ارومیه منتشر شد که در آن می‌گفت: «مجلس جای زنان نیست، جای مرد‌ان است، [زنان را به مجلس] بفرستید‌ سرشان بلا بیاورند‌ تا آبرویتان برود.»
 
آقای قاضی‌پور در ادامه سخنانش که با تشویق حاضران نیز همراه بود سخنانی توهین‌آمیز را با مضامین جنسی درباره تعدادی از افراد دیگر بیان می‌کند.
 
به گفته آقای عطایی، این شکایت مربوط به یک پیام در شبکه تلگرام است که در آن به رد صلاحیت آقای قاضی‌پور در دوره‌های گذشته انتخابات مجلس اشاره و درباره احتمال رد صلاحیت او در انتخابات مجلس دهم گمانه‌زنی شده بود.
 
بر اساس این گزارش، آقای عطایی به دلیل انتشار این پیام «به نشر اکاذیب» متهم شده است. نادر قاضی‌پور هنوز به این خبر واکنشی نشان نداده است.
 
این روزنامه‌نگار درباره احتمال ارتباط این شکایت با انتشار فیلم سخنان جنجالی آقای قاضی‌پور گفت که انگیزه واقعی آقای قاضی‌پور از طرح شکایت می‌تواند همین مسئله باشد اما انتشار این فیلم «هیچ ارتباطی با من ندارد».
 
وی اضافه کرد: «هرچند آقای قاضی‌پور آن را به من نسبت می‌دهد، ولی در هر صورت شکایت و پرونده‌ای که اکنون مطرح است موضوع فیلم نیست.»
 
پس از انتشار فیلم سخنان توهین‌آمیز آقای قاضی‌پور، عده زیادی در فضای مجازی خواستار رد اعتبارنامه آقای قاضی‌پوردر مجلس شدند، اما اعتبارنامه او درنهایت تایید شد.
 
چند روز پس از انتشار این فیلم، وب‌سایت خبری‌ـ‌تحلیلی تابناک به نقل از علی مصطفی زادگان، مدیر مسئول نشریه فرهنگ شمس در ارومیه، خبر داد که حامد عطایی «منتشرکننده» فیلم سخنرانی آقای قاضی‌پور «از سوی افراد ناشناس» در حضور «زن و فرزندانش» مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.
 
به گفته آقای مصطفی‌زادگان، حادثه «در مقابل دوربین یک بانک اتفاق افتاده و در حال حاضر دادستانی ارومیه برای پیدا کردن مسببین حادثه ورود پیدا کرده است».
 
تاکنون اما گزارشی درباره نتیجه این پرونده منتشر نشده است.
 
در شهریورماه نیز «ضرب و جرح» احسان بداغی، خبرنگار روزنامه ایران، از سوی آقای قاضی‌پور در پی سوال درباره تشکیل «فراکسیون مناطق ترک‌نشین» اعتراض تعدادی از خبرنگاران و نمایندگان مجلس را به دنبال داشت.
 
نماینده ارومیه اما روز سه‌شنبه، ۹ شهریور، ضرب و شتم این خبرنگار در مجلس را «شوخی» توصیف کرده و گفت که برای رسیدن به یک جلسه عجله داشته و «مثل تراکتور» از هرچه سر راهش بود رد شده است.
نادر قاضی‌پور که در مجالس هشتم و نهم نماینده ارومیه بوده، در انتخابات دوره دهم مجلس با بیش از ۱۶۰ هزار رأی به عنوان منتخب اول این حوزه انتخابیه دوباره به مجلس راه یافت.
+27
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  Vejdan bidar - امستردام ، هلند
  مردم باید گشنه ، محتاج ، بیسواد و خرافاتی باشند تا مطیع شوند ، اگر به فلان عطار درس خوند ، فرد به جملهای من ایراد می‌گیرد و حرف‌های می‌زند که من و شما نمی‌فهمیم ، صادق هدایت مرگ بر رژیم جمهوری زورکی اسلامی
  1
  10
  ‌پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.