جنجال بر سر اظهارات نژادپرستانه درباره بانوی اول آمریکا

میشل اوباما و ملانیا ترامپ، بانوی اول کنونی و آینده آمریکا یک نوشته فیس بوکی نژادپرستانه درباره میشل اوباما، پای یک شهردار در ایالت ویرجینای غربی را به میان کشیده و بسیار جنجالی شده است.
 
پاملا رمزی تیلور، مدیر یک موسسه غیرانتفاعی در بخش "کلی" در ایالت ویرجینیای غربی در فیس بوکش، هنگام اشاره به بانوی اول آمریکا از عبارت "میمون" استفاده کرده است.
 
او احساسات خود درباره ملانیا ترامپ، بانوی اول آینده آمریکا را این طور نوشته بود: "نشاط آور است، که یک بانوی اول با کلاس، زیبا و باوقار در کاخ سفید خواهیم داشت. از دیدن این میمون که کفش پاشنه بلند می پوشد خسته شده ام."
 
بورلی والینگ، شهردار شهر، زیر این مطلب این طور نظر داده است: "روزم را ساختی پم." پم مخفف پاملا است.
 
خانم والینگ، شهردار شهر "کلی" است که فقط ۴۹۱ نفر جمعیت دارد.
 
بنا به آماری که در سال ۲۰۱۰ گرفته شده در این شهر هیچ سیاهپوستی زندگی نمی کند.
 
در کل بخش "کلی" ۹ هزار نفر زندگی می کنند که ۹۸ درصدشان سفیدپوست هستند.
 
با اینکه این منطقه کم جمعیت است و معمولا ویرجینای غربی، ایالتی کم سر و صداست، اما این نوشته فیس بوکی در آمریکا جنجالی شده است.
 
بیش از یکصد و شصت هزار نفر، طوماری را امضا کرده و خواهان برکناری این دو نفر از مشاغلشان شده اند.
 
واشنگتن پست گزارش کرده که خانم تیلور در روز دوشنبه از سمت خود کنار گذاشته شد. روز سه شنبه هم شهردار "کلی" استعفا کرده است.
"نژادپرست نیستم"
خانم تیلور، مدیر یک موسسه غیرانتفاعی بود که به افراد مسن و کم درآمد کمک می کند. بخشی از درآمد این موسسه از بودجه فدرال و بخش دیگر آن از بودجه ایالتی تامین می شود.
 
خانم تیلور، به یک شبکه محلی گفته که ممکن است از نوشته او برداشت شود که او "نژادپرست" است اما اصلا قصد نداشته پیامی نژادپرستانه منتشر کند.
 
او گفته که قصدش از آن نوشته، صحبت درباره "جذابیت" بوده و "نه رنگ پوست کسی". خانم تیلور همچنین تهدید کرده که از "افترا زنندگان" شکایت خواهد کرد.
 
شهردار مستعفی هم بلافاصله نامه ای نوشته بود و ضمن عذرخواهی، گفته بود: "منظورم از آنچه که نوشتم روزی بود که در کاخ سفید تغییر اتفاق بیافتد." او هم تاکید کرده: "به هیچ وجه نژادپرست نیستم."
رئیس جمهوری همه مردم
بیش از ۶۸ درصد از مردم ایالت ویرجینیای غربی به دونالد ترامپ رای دادند.
 
آقای ترامپ بارها به نژادپرستی متهم شده است. از جمله شکایتی که چند سال پیش از او شده بود و او را متهم کرده بودند که در آپارتمان هایش به سیاهپوستان خانه اجاره نمی دهد. آن شکایت با توافق طرفین، در دادگاه به جایی نرسید.
 
رییس پیشین گروه "کو کلوکس کلان" هم از حامیان آقای ترامپ در این دوره از انتخابات بود و یکی از مشاوران ارشدش در زمان رقابت ها و به زودی در کاخ سفید فردی است که بسیاری او را دارای عقاید "برتری سفید پوستان به نژادهای دیگر" معرفی می کنند.
 
استیون بنن، که پیشتر مدیر یک وبسایت دست راستی بود، در رقابتهای ریاست جمهوری از نزدیک با آقای ترامپ کار کرد و حالا قرار است استراتژیست ارشد در دستگاه حکومتی دونالد ترامپ شود.
 
با این حال آقای ترامپ و گروهش این اتهام ها را رد می کنند و تاکید می کنند که او می خواهد رئیس جمهوری همه مردم آمریکا باشد.
 
همزمان گروه "مرکز حقوقی فقر در جنوب" در گزارشی گفته است که بین روز بعد از انتخابات آمریکا تا صبح روز دوشنبه ۱۴ نوامبر گزارش هایی دایر بر وقوع ۴۳۷ مورد ارعاب و آزار به دلیل نفرت دریافت کرده است.
 
این گروه نوشت که بسیاری از این حوادث در اشاره مستقیم به کمپین دونالد ترامپ و شعارهای آن روی داده است.
+64
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  همه چیز ایران بر باد رفت - برلین، آلمان

  به به!!!بوی گل سوسن و یاسمن آید!همونجور که برای ایرانی ۳۸سال پیش آمد! چه شود!
  12
  53
  ‌چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ - ۰۷:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  ادامه فاز دوم - این قسمت : ملانیا ترامپ بانوی اول زیبا و ( با وقار ) ( از نوع آمریکایی البته )
  39
  12
  ‌چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ - ۰۸:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  دژمن الله - روسیه، روسیه

  خیر ماله نکشید! نژادپرست هستید خیلی های دیگر هم نژادپرستند ولی افکار خود را پنهان می کنند!
  2
  60
  ‌چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  ایرانی‌ دبش - تهران، ایران
  کاری که آمریکا با گوربا چف در روسیه انجام داد بعد از ۲۵ سال روسیه می‌خواد با ترامپ در آمریکا انجام دهد ، آمریکا با ترامپ فقط به صحنه زدوخورد سیاسی بینی خودشان تبدیل میشود که باعث ضعیف شدن آمریکاست و قوی شدن روسیه و ایران میشود
  13
  26
  ‌چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  Sabokbilam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  بعضی جاها تو امریکا هنوز اینطوری هستن اما با کلاس بودن به نوع لباس و رنگ پوست واینا نیست میشل خیلی مهربون بود و کسی نمیتونه انکار کنه بگه نبود این زن و دختر ترامپ مثل خودش ابزیرکاه و نچسب هستن
  6
  39
  ‌چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Pezhman - وین، اتریش

  زیبایی انسان به انسان بودنش است نه لنگ و پاچه
  2
  29
  ‌چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  شاهنشاه آریامهر - تهران، ایران
  نژاد پرست هم که باشند قابل قبول هست . کشور اول دنیا، صاحب قدرت، پول، علم، تکنولوژی در همه زمینها از فضا گرفته تاا زمین، هیچ حرکتی‌ انقلابی‌ در دنیا بدون دخالت آمریکا انجام نمیشه ( نمونه بارز عنقلاب ایران) با یک اشاره شاه عزیز رای بردند و دیو را جائی اون آوردند . معلم هست که با داشتن این همه قدرت و توانائی نژاد پرستی و حس بالاتر بودند از دیگران بهشان دست میده، خیلی‌ هم طبیعی هست، اگر ما هم مثل آمریکا بودیم مسلم بدانید بدتر از اونها میشودیم
  25
  8
  ‌چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::Sabokbilam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. مرگ من دیگه تو از کلاس حرف نزن. خیلى کلاس دارى که رفتى به تقلید از اسم کاربرى من اسم درست کردى؟ که چى؟ خواننده نمیتونه بین نوشته اشخاص تفاوت حس کنه؟
  6
  9
  ‌چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  غریبه_021 - تهران، ایران
  کار بسیار زشت و زننده ای بوده. البته واسه ایرانیهای مقیم امریکا و سایر ساکنان غیر امریکایی خوبه وقتی به یه ایرانی حمله نژاد پرستی میشه همه میگن مهاجره حقشه هیچکس متاثر نمیشه . اما وقتی به یه امریکایی دیگه سیاه پوست توهین نژاد پرستی میشه کسی که ابا اجدادش بیشتر نباشه همسان اجداد همینها تو امریکا بوده، جامعه تلنگر میخوره متوجه خطرناک بودن این جماعت میشه و قبول میکنن رفتار این چنین طرفدارهای ترامپ وحشتناک و شرم اوره.
  1
  7
  ‌چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.