تصویب جهانی ممنوعیت شرکت زنان بدنساز ایرانی در مسابقات بین‌المللی

رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ایران می‌گوید با تصویب کنگره جهانی این رشته از این پس هیچ ورزشکار زنی نمی‌تواند با پاسپورت ایرانی در رقابت‌های بدنسازی شرکت کند.
 
ناصر پورعلی‎فرد با اشاره به برگزاری کنگره فدراسیون جهانی بدنسازی و پرورش‌اندام در حاشیه مسابقات قهرمانی جهان در اسپانیا به خبرگزاری "تسنیم" گفت: «پیش از اینکه در مجمع حضور پیدا کنیم، طی نامه‎ای رسمی به فدراسیون جهانی اعلام کرده بودیم که به دلیل مسائل شرعی، اعتقادی و فرهنگی در بخش زنان هیچ‌گونه فعالیتی در بُعد قهرمانی نداریم. بر همین اساس در روز کنگره جهانی مصوب شد که هیچ نماینده‎ زنی از ایران که پاسپورت ایرانی داشته باشد، حق حضور در هیچ رویدادی از قبیل مسابقات فیزیک، پرورش‌اندام، بادی‌کلاسیک و سایر رشته‎ها را نخواهد داشت.»
 
آقای پورعلی‌فرد تاکید کرده که اگر ورزشکار زنی از ایران بخواهد در مسابقه‌ای شرکت کند، «در روز ثبت‎نام مسابقات جلوی او را خواهند گرفت».
 
رییس فدراسیون بدنسازی ایران در پایان نیز عنوان قهرمانی تیم بادی‌کلاسیک ایران در رقابت‌های جهانی اسپانیا را به «شهدای مدافع حرم» تقدیم کرد.
 
تصویب ممنوعیت حضور زنان بدنساز ایرانی در مسابقات بین‌المللی به دنبال برخورد اخیر قوه قضاییه جمهوری اسلامی با دو ورزشکار زن این رشته و چهار مربی مردشان به دلیل شرکت در رقابت‌های خارجی صورت می‌گیرد.
 
در همین ارتباط روز ۳۰شهریورماه امسال، خبرگزاری “میزان” متعلق به قوه قضاییه جمهوری اسلامی از ممنوعیت فعالیت و ممنوع‌الخروجی این شش نفر خبر داد و نوشت که در این پرونده، شماری از مربیان مرد رشته‌ی بدنسازی، بعد از آموزش دادن زنان، آن‌ها را به مسابقات خارجی اعزام کرده‌اند و به دنبال آن، تصاویر حضور این زنان به صورت «نیمه‌عریان» در شبکه‌های اجتماعی پخش شده است
+32
رأی دهید
-111

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  سوسیالیسم راه رهاییست - واشنگتن، ایالات متحده امریکا

  خیلی خیلی خوشحالم. چون با تصمیمات ماهیت ارتجاعی اسلام بیشتر و بیشتر آشکار و به سمع و نظر جهانیان می رسد.
  7
  87
  ‌سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک

  مبارک است انشالله ! از این ببعد دخترای ایرانی که میخوان در اروپا پناهنده بشن باید برن روزی صد تا دمبل بزنن و یه کم ماهیچه بسازن ، بقیه اش با من ! این اقایون و مسائل شرعیشون هر روز یه کار جدید دستشون میده ، از تفاوت فرهنگی کردن دختر 12/13 ساله برزیلی در استخر تا ماهیچه های شهین خانوم ! الله و اکبر ...
  4
  64
  ‌سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان

  یا ابرفض
  2
  49
  ‌سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Pastafarian - تهران، ایران

  واقعا دستتون درد نکنه که اینجور از خراب شدن ستون این دین جلوگیری میکنید . حدیث هم داریم که روزی همسر امام جعفر صادق داشتن دمبل میزدن که , حضرت وارد شدن و فرمودن مومنه دمبل نزند مگر با لگن رخت های چرک !
  2
  90
  ‌سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Pezhman - وین، اتریش

  از آخوندهایی که زنان را کنیز و برده میدانند بیش ازین نمیتوان انتظار داشت.
  2
  71
  ‌سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  agha_ehsan - تهران، ایران

  تقدیم جایزه جمع خانم های لخت به شهدای حرم !! با اینکارها فقط دوست و دشمن رو به ریش احمق خودتون میخندونید . حیف اون شهدا رفتن که شما گوساله ها اینجوری با آبروشون بازی کنین
  3
  60
  ‌سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  aashena - اتاوا، کانادا

  صد در صد دارد دروغ میگوید و به تصویب کنگره جهانی نرسیده اما با این دروغ زنان را از شرکت در مسابقات منع میکند
  1
  37
  ‌سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک
  [::aashena - اتاوا، کانادا::] افرین خوب نکته ای رو گرفتی . فدراسیونی که چنین رایی بده و با دلارهای دزدی اینها از این جور قطعنامه ها بده باید درشو گِل گرفت.
  0
  13
  ‌سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  غریبه_021 - تهران، ایران
  . مرده شور فدراسیون جهانی که هرکی جلوش یه تیکه استخون بندازه واسش دم تکون میده . اقای ترامپ ما از جونمون گذشتیم بیا برجام رو پاره کن یه بمب هم بنداز کل دنیا رو از شراین غده سرطانی خلاص کن
  2
  15
  ‌سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.