بستنی با طعم سلامتی!

یک دکتر ایتالیایی بستنی ابداع کرده که همه شاخص های سلامتی را دارد به طوریکه حتی برای کسانی که ورزش می کنند، مفید است.
 
مجله مهر: حتما شما هم شنیده‌اید که میگویند غذاهای سالم طعمهای خوبی ندارند! اما یک دکتر ایتالیایی دلش نمیخواسته جوابش به این سوال مثبت باشد و از همین رو دست به ابداع یک بستنی زده که اتفاقا بسیار سالم است و حتی میتوان از آن به عنوان یکی از خوراکیهای مفید برای ورزشکاران نام برد.
 
به هر حال همه قبول دارند که پزشکی برای کمک به بهبود سلامت قلب و جلوگیری از برخی بیماری‌های خاص بسیار مفید بوده است و مطالعات بسیاری هم در این زمینه انجام شده و اضافه شدن برخی اقلام غذایی مانند روغن زیتون و گوجه فرنگی در مقادیر زیاد به دستورهای غذایی ایتالیایی نشان از برنامه ریزی برای بهبود طول عمر انسانها دارد.
 
اما در این میان دکتر سانجینی معتقد بوده که آنتی اکسیدانهای موجود در بسیاری از مواد غذایی قبل از اینکه به دست مردم برسد، از بین میرود و به همین دلیل تصمیم میگیرد این مشکل را با استفاده از تولید یک نوع بستنی حل کند.
 
تحقیقات نشان می دهد که آنتی اکسیدان در دمای خیلی پایین در بهترین شرایط خود هستند و با اینکه ایده بستنی سلامتی کمی عجیب به نظر برسد، اما به نظر کاملا جواب می دهد. با مخلوط کردن برخی مواد اولیه که درصد بالایی از آنتی اکسیدان را دارند، مانند پودر شکلات تلخ، فندق و چای سبز در یک دستور غذایی رمزآلود می‌توان به ماده‌ای دست یافت که خواص بالایی داشته باشد و از آن‌ها بستنی تهیه کرد.
 
در تایید این تئوری باید گفت که این دکتر روی دانش‌آموزان خودش در دانشگاه رُم آزمایشی را انجام داده است، او قبل از ورزش کردن به همه آن‌ها بستنی داده، اما بعضی از آن‌ها بستنی ابداع شده خودش را خورده‌اند و نتیجه آزمایش نشان داده کسانی‌که بستنی با آنتی‌اکسیدان بالا خورده‌ بودند خیلی بهتر پا می‌زنند و ورزش می‌کنند. دکتر سانجینی می‌گوید که این اولین بار است که از بستنی برای هدف سلامتی استفاده شده است.
 
با تولید این بستنی به صورت انبوه با خیال راحت می‌توانید هم بستنی بخورید و هم خوشحال باشید که اتفاقا برای بدن‌تان ضرری که ندارد، مفید هم خواهد بود.
+15
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.