وزارت دفاع ترکیه: ۲۹۱ پرسنل نیروی دریایی تعلیق شدند

تظاهرات در مقابل دفتر روزنامه «جمهوریت» در استانبول و در اعتراض به دستگیری مدیر این روزنامه  وزارت دفاع ترکیه ۲۹۱ نفر از پرسنل نیروی دریایی این کشور را به اتهام ارتباط با کودتای نافرجام از کار تعلیق کرده است.
 
بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت دفاع ترکیه روز یکشنبه ۲۳ آبان اعلام کرد ۲۹۱ نفر از پرسنل نیروی دریایی این کشور را به خاطر ارتباط با کودتای نافرجام ترکیه در ماه ژوئیه از کار تعلیق کرده است.
 
به دنبال کودتای نافرجام ترکیه، دولت این کشور بیش از ۱۱۰ هزار قاضی، معلم، افسر پلیس، و کارمند دولتی را از کار تعلیق و یا برکنار کرده است. همچنین ۳۶ هزار نفر نیز در جریان مبارزه با کودتا دستگیر شدند.
 
در خبری دیگر از رویترز، یک دادگاه استانبول روز جمعه ۲۱ آبان دستور به دستگیری مدیر روزنامه «جمهوریت» چاپ استانبول داد. در هفته گذشته نیز ۹ نفر از کارمندان و روزنامه نگاران این روزنامه دستگیر شده بودند.
 
تحت وضعیت اضطراری در ترکیه که به دنبال کودتای نافرجام ماه ژوئیه در کشور برقرار شده است، پلیس کشور می تواند مظنونین را تا ۳۰ روز پیش از اینکه دادگاه دستور به دستگیری رسمی آنها دهد در زندان نگه دارد.
+13
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۵
  hassan5 - تهران، ایران
  با این اوضاعی که اردوغان پیش آورده که بیش از 150000 نفر را دستگیر و اخراج کرده این تردید را ایجاد میکند که تمام جریان کودتا مصنوعی وصحنه سازی بوده تا با تصفیه مخالفین یک حکومت پادشاهی مادامالعمر برای خودش مهیا کند.!؟
  3
  8
  دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  ahura95 - توکیو، ژاپن
  تاریخ ایران داره تکرار میشه ، دقیقا همون کارایی که اول فتنه 57 کرد ، دیکتاتو اردوغان اسلامگرا ، داره توی ترکیه انجام میده . بیچاره مردم ترکیه که جهش اقتصادی ای که دولت اسلامگرای ترکیه واسشون آورد ، چشاشون رو کاملا روی واقعیتهای دیگه بسته و کورکرده . از صمیم قلب متاسفم برای ملت ترکیه که از سرنوشت شوم همسایه اشون و تمام فساد و بدبختی و بیچارگی ای که اسلام ، سر کشور ما و تمام خاورمیانه و . حتی دنیا آورده ، درس عبرت نگرفتن و دارن به دست خودشون ، خودشون رو میندازن ته دره ای که سرنوشتی جز تباهی و ویرانی واسه مملکتشون نخواهد داشت .
  3
  13
  دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.