معمای عجیب پزشکی: دو برادر که با غروب آفتاب فلج می‌شوند!

همشهری آنلاین نوشت: شعیب احمد ۱۳ ساله و عبدول الرشید ۹ ساله دو برادر پاکستانی هستند که در طول روز زندگی کاملا عادی دارند،‌ از خانه بیرون می‌روند، راه می‌روند و با دوستانشان بازی می‌کنند.
 
براساس گزارش اسویشیتدپرس، اما زمانی که خورشید غروب می‌کند، این دو برادر به طور کامل فلج می‌شوند، و توانایی حرکت کردن و صحبت کردن را تا صبح فردا و طلوع دوباره خورشید از دست می‌دهند، بیماری که نشانه‌های آن برای اولین‌بار در جهان گزارش شده‌است و پزشکان هیچ آگاهی نسبت به علت وقوع این بیماری ندارند.
 
به گفته جواد اکرم، متخصص موسسه علوم پزشکی پاکستان، این مورد برای پزشکان یک چالش جدید است و پزشکان درحال انجام آزمایش‌هایی هستند تا بتوانند دلیل فلج شدن کامل این دو پسر را پس از غروب خورشید دریابند.
 
این دو کودک که به پسران خورشیدی شهرت یافته‌اند، از اوایل سال جاری تحت نظر بیمارستانی در اسلام‌آباد زندگی می‌کنند. درمان‌های این دو رایگان است و تاکنون بیش از 300 آزمایش مختلف روی آنها انجام گرفته‌است.
 
اولین گزینه‌ای که ذهن پزشکان را به خود مشغول کرد نور خورشید بود، نه ساعت روز، و اینکه احتمالا انرژی بدن دو کودک از نور خورشید تامین می‌شود. اما این فرضیه عجیب نمی‌تواند درست باشد زیرا پزشکان نشان دادند که دو کودک در طول روز می‌توانند در اتاقی تاریک حرکت کنند و فعالیت داشته‌باشند.
 
پزشکان همچنین نشان دادند کودکان به فلج موقت ناشی از آسیب‌های عصبی یا فلجی خواب مبتلا نیستند،‌اختلالی که بدن را در حالت رم خواب و فلج نگه می‌دارد اما مغز در هوشیاری کامل به سر می‌برد.
 
با این همه احتمال قوی‌تری نیز وجود دارد: اختلال ژنتیکی. زیرا مادر و پدر این دو کودک عموزاده هستند. اما پزشکان هنوز نمی‌دانند کدام ژن می‌تواند چنین تاثیری بر زندگی کودکان داشته‌باشد. این دو کودک دو برادر دیگر داشته‌اند که به همین مشکل مبتلا بوده‌اند و جان خود را از دست داده‌اند، اما خواهر آنها نشانه‌های این بیماری را بروز نمی‌دهد.
 
پزشکان هم‌اکنون مشغول آزمایش روی آب و خاک روستایی هستند که دو کودک در آن سکونت دارند و همچنین نمونه خون این دو برای آزمایش‌های چنتیکی به خارج از کشور ارسال شده‌اند. عجیب‌ترین نکته درباره این بیماری این است که دو پسربچه در طول روز کاملا عادی و سالم به نظر می‌آیند.
+77
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  دیارکو - جزیره واق واق ، جزایر کوکوس

  بعید نیست که فیلم بازی کنند تا مردم عقب افتاده پاکستانی و افغانی جهت تبرک و مراد نزد آنها رفته و صندوق پول خانواده مذهبی چاقتر شود.
  39
  17
  دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  دیارکو - جزیره واق واق ، جزایر کوکوس
  البته ناگفته نماند در ایران هم از این نمونه ها کم نیست خود من در نوجوانی شاهد حالت امام گرفتگی شبانه نزد بعضی از مردم بودم و مردم مزخرف هم از شهر و روستا بار بار پول و آزوقه به دربار اولیای امر میاوردند و اخرش دروغی بیش نبود
  19
  29
  دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  یه ایرونی - تهران، ایران
  یعنی این پزشکها متوجه نشدن اختلال هورمونی باعث این بیماری شده؟! هرچی هست برمیگرده به اختلال هورمونی و اختلال در ترشح ملاتونین و سیستم معیوب ساعت بدن این دو نفر که از نظر ژنتیکی هم بهم خیلی نزدیکند.ربطی هم به نور خورشید نداره این ساعت بدن.
  3
  5
  دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.