ایران در مراسم اهدای جوایز بهترین‌های فوتبال آسیا شرکت نخواهد کرد

مهدی تاج٬ رئیس فدراسیون فوتبال ایران در نامه‌ای اعتراض آمیز به شیخ سلمان٬ رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا نوشته‌ است که با توجه به اینکه ایران هیچ گزینه‌ای در فهرست بهترین‌های آسیا ندارد٬ هیچ نماینده‌ای از این کشور در مراسم اهدای جوایز شرکت نخواهد کرد.
 
دو روز پیش کنفدراسیون فوتبال آسیا، فهرست کامل نامزدهای بهترین‌ بازیکن مرد سال ۲۰۱۶ این قاره را اعلام کرد و نام هیچ نماینده‌ای از ایران در این فهرست دیده نمی‌شود. ایران در بخش‌های دیگر جایزه سال کنفدراسیون فوتبال آسیا هم نامزد ندارد.
 
آقای تاج در نامه‌ خود نوشته که با توجه موفقیت‌های یک سال گذشته فوتبال ایران در سطوح مختلف٬ عدم حضور هیچ گزینه‌ای از ایران در این فهرست "ناامیدکننده" است.
 
او در نامه‌اش به برخی از دستاورد‌های فوتبال و فوتسال ایران از جمله مدال برنز ایران در جام جهانی فوتسال٬ قضاوت داوران ایرانی در فینال المپیک ریو٬ صعود تیم بزرگسالان ایران در رده‌بندی جهانی٬ قهرمانی تیم‌های فوتسال زنان و مردان در آسیا در دو سال گذشته و صعود به جام‌‌‌های جهانی زیر ۱۷ سال و زیر ۲۰ سال اشاره کرده است.
 
به نوشته آقای تاج این موضوع "باعث شد که فدراسیون فوتبال ایران مورد اعتراض رسانه‌ها و مردم قرار گیرد، چرا که برای مردم ایران بسیار عجیب بود".
 
مراسم جایزه سالانه کنفدراسیون فوتبال آسیا روز اول دسامبر/۱۱ آذر سال جاری در ابوظبی برگزار خواهد شد. این جایزه شامل ۱۱ بخش - از توسعه فوتبال پایه تا الهام بخشی- می‌شود.
 
عمر عبدالرحمن (امارات)، وو لی (چین)، و حمادی احمد (عراق) سه بازیکنی هستند که به عنوان نامزد بهترین بازیکن مرد قاره آسیا در سال ۲۰۱۶ انتخاب شده‌اند.
 
سال گذشته ایران حضور چشمگیرتری در این جوایز داشت. وحید شمسایی٬ به عنوان بهترین بازیکن سال فوتسال آسیا و تیم تاسیسات دریایی به عنوان بهترین باشگاه فوتسال قاره آسیا انتخاب شدند.
 
ایران همچنین در دو بخش بهترین فدراسیون آسیا و بخش جایزه ویژه کنفدراسیون فوتبال آسیا به فوتبال پایه نیز نامزد شده بود که نتوانست جوایز این بخش‌ها را به دست آورد.
+29
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.