خارج کردن توده ۷ کیلویی از کلیه یک زن

به گزارش دیلی میل، این زن ۳۵ ساله از دهلی نو در هند پس از افزایش بی رویه و بی‌دلیل وزن و مراجعه به پزشک تحت یک سری از اسکن‌ها و آزمایشات و سونوگرافی قرار گرفت.
 
پزشکان پس از انجام آزمایشات مختلف دریافتند که وی دارای توده‌های خوش‌خیم در کلیه بوده که این توده‌ها از عملکرد طبیعی کلیه جلوگیری کرده و در نهایت موجب نارسایی در این اندام شده‌اند.
 
جراحان در ابتدا به این زن توصیه کردند که با انجام یک عمل جراحی کلیه خود را بردارد اما بعدا تصمیم گرفتند تا با حذف تومورها برای حفظ و نگهداری این اندام تلاش کنند.
 
آنها در نهایت طی یک عمل جراحی ۶ ساعته موفقیت آمیز توانستند سه تومور که به شکل یک تومور بزرگ در آمده بود را از کلیه این زن برداشته و از رشد بیشتر آنها جلوگیری کنند.
 
پزشکان وی اعتقاد داشتند که تومورهایی با این اندازه حتما باید جراحی شده و برداشته شوند.
 
از آنجایی که حفظ کلیه در این شرایط بسیار دشوار است، پزشکان اغلب کلیه را نیز به همراه تومورها از بدن خارج می‌کنند.
 
اما در این جراحی پزشکان موفق شدند تا با تلاش فراوان رگ خونی که تامین کننده بخش پایینی کلیه بود را حفظ کنند.
 این تومور به دلیل وسعت و محل آن یک تهدید جدی برای زندگی بیمار محسوب می‌شد.
 
حتی یک جراحت ساده در شکم بیمار می‌توانست به خونریزی داخلی سنگین و در نهایت به مرگ وی منجر شود.
 
این زن ماه‌ها بود که بی‌دلیل با مشکل افزایش وزن مواجه شده بود اما آن را به مشکلات معده ربط داده بود.
 
اما پس از انجام سونوگرافی و اسکن و آزمایش، پزشکان دریافتند که او دارای angiomyolipoma (یک تومور خوش خیم شایع کلیه که از عروق خونی، عضلات و سلول های چربی تشکیل می‌شود) است.
 
پس از بررسی بیشتر آنها دریافتند که این تومور در دو سال گذشته شروع به رشد کرده است.
 
آنها در نهایت تصمیم به انجام یک عمل جراحی به نام نفرکتومی جزئی گرفتند که یک فرایند برای برداشتن تومور و حفظ بخش سالم اعضای بدن است.
 
این پزشکان با انجام یک عمل جراحی ۶ ساعته موفق به حفظ نیمی از کلیه راست این زن شدند.
 
به گفته آنها در حال حاضر حال این بیمار خوب بوده و از نتایج حاصل از عمل جراحی راضی است.
+53
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  سال 2010 بعداز آزمایشات و سونوگرافی از کلیه هایم به من هم اعلام شد که در بین کلیه هایت یک تومور بزرگ در حال رشد کردن بیشتر است اگر زود عمل نشوید و ان تومور را در نیاورند ممکن است هر دو کلیه ات را از کار بیاندازد, تنها چیزیکه دانستم بعداز عمل این بود که 12 ساعت بیهوش بودم و وقتی بهوش امدم به حدی زیاد دکترها داروهای ضد عفونی برای این عمل استفاده کرده بودن که بوی شدید این داروها ضد عفونی جلوی نفس کشیدنم را گرفته بودن و اگر یک پرستاری که در کنار تختم بود اکسیژن هواراروی دهانم نمی گذاشت حتما" خفه میشدم بهرحال عمل خیلی وحشتناک می باشد تمام شکم انسان را باز میکنند و تمام ان اورگانهای مثل روده و ریه و قلب را از شکم خارج میکنند تا این تومور یا توده وحشتناک را خارج کنند. امیدوارم هیچ کس دچار چنین مشکلاتی نشود.
  5
  65
  یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  Dr.yashar - اسکی شهیر، ترکیه
  [::دوستدار - استهکلم، سوئد::]. قلب و ریه رو خارج می کنن؟
  3
  10
  یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۲۲:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  [::Dr.yashar - اسکی شهیر، ترکیه:: بله , وقتیکه این توده چربی یا تومور در پشت اورگانهای داخل شکم قرار داشته باشد و چندین کیلو باشد به خاطر اینکه اسیبی به این اورگانها نرسد در عین بریدن تومور , باید همه اورگانهای داخل شکم بطوریکه اسیبی نبینند از داخل شکم خارج شوند نه اینکه بصورت قطع شدنشان بلکه باید در کنار شکم باشند تا ان توده را در میاورند و بعدا" به سر جای خودشان بر گردانند . البته این را دکترها چند روز قبل از عمل برایم تعریف کردن که چگونه این عمل باید انجام شود و به چه ترتیبی تومور بزرگ را بردارن .
  0
  5
  دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  simairani - کاشان، ایران
  [::دوستدار - استهکلم، سوئد::]. کاربرِ گرامی‌ منم شک دارم که قلب و ریه‌های شما رو از بدنتون در حین عمل خارج کرده باشند، ریپورت جراحی رو بخونید به گفتهای شفاهی‌ فقط تکیه نکنید بعضی‌ اوقات باعث سوتفاهم میشه.
  1
  0
  دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.