اژه‌ای: دلیل بازداشت یاشار سلطانی افشای اسناد محرمانه بود

غلامحسین ﻣﺤﺴﻨﯽ‌اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه روز یکشنبه در یکصد و چهارمین ﻧﺸﺴﺖ ﺧ'ﺮی خود از جمله درباره پرونده «املاک نجومی شهرداری تهران» سخن گفت.
 
سخنگوی قوه قضاییه گفت: پس از آنکه بازرسی کل کشور وارد شد، شهرداری هم در حال بررسی موضوع بود، اما پیش از تمام شدن گزارش بازرسی کل کشور، بعضی از افراد آن را منتشر کردند که نفسِ انتشار سند محرمانه و جرم است.
 
در این پرونده، به گفته اقای اژه‌ای، با افشای فساد برخورد نشده بلکه با انتشار سند محرمانه برخورد شده است.
 
اشاره آقای محسنی اژه‌ای به بازداشت یاشار سلطانی سردبیر نشریه معماری نیوز است که به خاطر انتشار اسناد مربوط به فروش و یا تقسیم املاک توسط شهرداری تهران بازداشت و پس از حدود دوماه بازداشت، روزجمعه بیست و یکم آبان ماه با قراروثیقه از زندان آزاد شد.
 
به گزارش خبرگزاری میزان آقای محسنی اژه‌ای همچنین روز یکشنبه مناظرات نامزدهای ریاست جمهوری در آمریکا را «خجالت‌آور» خواند و گفت «خجالت‌آورتر» برای کسانی است که آمریکا را کدخدا می‌خوانند و می‌خواهند کدخدا مشکلات را حل کند که طعنه‌ای به حسن روحانی رئیس جمهور ایران است.
 
سخنگوی قوه قضاییه در ارتباط با آخرین وضعیت پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان هم گفت این صندوق در سال ۷۴ برای کمک به فرهنگیان تاسیس شد و مثل بسیاری از صندوق‌های دیگر منابع درآمدی را به سمت فعالیت اقتصادی برده است و حدود ۱۰۰ شرکت تشکیل داده‌اند که یکی از آنها بانک سرمایه بوده است.
 
به گفته معاون اول قوه قضاییه دو سهامدار بزرگ بانک سرمایه گروه ریخته‌گران و صندوق ذخیره فرهنگیان بوده‌اند.
 
بانک سرمایه، به عنوان ششمین بانک خصوصی، دوازده هزار و پانصد میلیارد تومان تسهیلات در اختیار مشریان خود گذاشته است که حدود دوسوم این مبلغ بازپرداخت نشده است.
 
سخنگوی قوه قضاییه روز یکشنبه گفت: «در حال حاضر اتهام فساد مالی هم به بعضی از دست‌اندرکاران این صندوق، هم دست‌اندرکاران بانک سرمایه و هم بعضی از مشتریان این صندوق و یا دلال‌های بین این صندوق و بانک و یا بین بانک با برخی از کسانی که تسهیلات گرفته‌اند، وارد شده است».
 
سخنگوی قوه قضاییه درباره «موضوع حقوق‌های نجومی» هم گفت: «چند ماه از موضوع حقوق‌های نجومی گذشته است و مردم به حق انتظار دارند که نظام، دولت و قوه قضاییه اقدام درخوری انجام دهد».
 
به گفته معاون اول قوه قضاییه تا امروز هنوز هیچ موردی از سوی دولت به قوه قضاییه گزارش نشده است.
 
اگرچه به گفته سخنگوی قوه قضاییه سازمان بازرسی کل کشور گزارش خود را به مجلس داده است، اما تا به امروز از ناحیه دیوان محاسبات به قوه قضاییه اعلام جرمی نشده است.
 
غلامحسین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضاییه در حالی روز یکشنبه از وضعیت پرونده «حقوق‌های نجومی» گفت که در مجلس کلیات طرح «شفافیت دریافتی مدیران کشور و استرداد دریافتی‌های مازاد»، از سوی اکثریت نمایندگان مجلس رد شد.
 
معاون اول قوه قضاییه همچنین در رابطه با پرونده پزشک تبریزی هم گفت: «متهم اقرار کرده است که غذا نذری نبوده است و این پزشک تفهیم اتهام قتل شده و فعلا در بازداشت داشت».
+1
رأی دهید
-31

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Dara20 - تهران، ایران
  برو بی‌ شرف بشین تریاک بکش کم اراجیف سر هم کن‌. خر خودتی
  0
  15
  یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  kawir - فرانکفورت، آلمان
  ....«موضوع حقوق‌های نجومی» هم گفت: «چند ماه از موضوع حقوق‌های نجومی گذشته است و مردم به حق انتظار دارند که نظام، دولت و قوه قضاییه اقدام درخوری انجام دهد». هر که امد بار خود را بست و رفت.......انکه پاکترین دولت تاریخ بود چنان کرد،اینکه دولت دلغکان و دزدان عمامه بسر و بیعمامه است چه خواهد کرد؟
  0
  10
  یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  simairani - کاشان، ایران
  خوب آره، خوب شد گفتی‌ ،ما فکر کردیم دلیلش آبگوشتِ بزباش خوردن با شما بوده..
  0
  12
  یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  بعله دیگه حتما دادن زمینها مفت به قاضی ها و اطاعاتی های قوه قضائیه در لوای شرکت تعاونی هم شده اطلاعات طبقه بندی شده . دیگه اسم دزدها هم داره میره تو مسائل فوق امنیتی کلا دزدها از هرچی برملا بشه و اسم آنها توش باشه می ترسند و تجربه انقلاب و اسناد ساواک نشون داد که اولین کاری که باید بکنند اینه که اسامی مستعار برای خودشون بذارند تا حتی اگر شناسایی شدند کسی نفهمه کی بوده
  0
  7
  دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ - ۰۱:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.