مسکو از ورود سفیر پیشین آمریکا به روسیه جلوگیری کرد

مایکل مکفال، سفیر پیشین آمریکا در مسکو  سفیر پیشین دولت باراک اوباما در مسکو از ورود به روسیه منع شده است. این خبر از سوی خود آقای مایکل مکفال و همچنین منابع نزدیک به وزارت خارجه روسیه تأیید شده است.
 
به گزارش خبرگزاری رویترز، روسیه از سفر برخی مقامات آمریکا به این کشور جلوگیری کرده است، اقدامی که در واکنش به منع سفر برخی مقامات روسیه به آمریکا صورت گرفته است.
 
آقای مکفال که از سال ۲۰۱۲ تا سال ۲۰۱۴ سفیر آمریکا در روسیه بوده، با بیان این که وقتی برای ویزای ورود به روسیه تقاضا کرده بود از این موضوع باخبر شد، گفت انگیزه اش از اقدام به سفر به روسیه کمک به فرایند انتقال قدرت برای هیلاری کلینتون در کاخ سفید بوده است؛ تصمیمی که پیش از پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات به ذهن او خطور کرده بود.
 
مایکل مکفال در ارتباط با علت ممنوع الورود شدن خود به روسیه می گوید «به من گفته شده که به خاطر ارتباط نزدیک من با پرزیدنت اوباما در فهرست تحریم شدگان کرملین قرار گرفتم. من این را به عنوان یک نکته مثبت درباره خودم می بینم. آمریکا نیز کسانی را که به پوتین نزدیک هستند از ورود به کشور منع کرده است.»
 
به گزارش رویترز، وزارت خارجه روسیه مستقیما این منع را تأیید نکرده است، اما منابع نزدیک به این وزارتخانه به رسانه های روسی گفته اند که نام آقای مکفال در سال ۲۰۱۴ به فهرست تحریم شدگان کرملین اضافه شده است.
+47
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  Arash 2017 - تهران، ایران
  روسیه و امریکا. دو کشوری که هر چی نا ارامی تو این دنیا بوجود میاد زیر سر یکی از این دو تاست. خاک تو سره عرب ها که زود میرقصن
  0
  6
  یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.