کلینتون اف.بی.آی. را برای شکست برابر ترامپ مقصر دانست

خانم کلینتون بعد از شکست در انتخابات هفته گذشته، کمتر با رسانه ها گفتگو کرده و 'سکوت' اختیار کرده است هیلاری کلینتون با انتقاد از جیمز کومی، رئیس پلیس فدرال، طرح تحقیقات دوباره از پرونده ایملیش از سوی اف.بی.آی. را در شکستش برابر دونالد ترامپ موثر دانسته است.
 
خانم کلینتون که هواداران او هنوز از نتیجه انتخابات سه‌شنبه گذشته شگفت‌زده به نظر می‌رسند، گفته علنی کردن قضیه تحقیق دوباره از پرونده ایمیل او از سوی جیمز کومی، رئیس اف.بی.آِی. آن هم تنها چند روز مانده به انتخابات، 'به حال و هوای شاداب کارزار او که از برتری‌اش خبر می داد'، صدمه زده است.
 
آن طور که به رسانه‌ها درز کرده، این گفته‌ها را خانم کلینتون در تماس تلفنی با حامیان مالی حزب دموکرات مطرح کرده است.
 
همزمان مخالفان آقای ترامپ به اعتراض علیه انتخاب او به عنوان رئیس جمهوری آمریکا ادامه دادند و روز شنبه هم در شهرهای بزرگی چون نیویورک و لس‌آنجلس به خیابان‌ها آمدند.
 
در نیویورک گزارش شده حدود ۲ هزار نفر با شعار "او رئیس جمهور ما نیست" به سوی برج معروف ترامپ حرکت کرده‌اند؛ جایی که دونالد ترامپ زندگی می‌کند.
 
در شهرهای دیگر آمریکا هم معترضان با تجمع‌های خیابانی مخالفت خود با سیاست‌های مناقشه‌برانگیز آقای ترامپ که در دوران کارزارهای انتخاباتی بارها تکرار شد، اعلام کردند.
 
این در حالی است که به نظر می‌رسد آقای ترامپ در نخستین اظهار‌نظرهای خود پس از پیروزی در انتخابات، لحن ملایم‌تری نسبت به شعارهایش اتخاذ کرده است. برای مثال، او که پیش‌تر گفته بود طرح بیمه درمانی باراک اوباما را متوقف خواهد کرد، اکنون می‌گوید شاید بخش‌های اصلی این طرح را حفظ کند.
 
در نمونه‌ای دیگر وقتی از آقای ترامپ سوال شده که اکنون که به کاخ‌سفید راه یافته آیا هیلاری کلینتون را به اتهام استفاده از ایمیل شخصی در هنگام وزارت امور خارجه به زندان خواهد انداخت، گفته موضوعاتی چون بیمه همگانی، اشتغال، کنترل مرزها و اصلاح نظام مالیاتی از الویت بیشتری برخوردارند.
 
دونالد ترامپ روز ۲۰ ژانویه سال آینده میلادی با سوگند رسمی در برابر کنگره آمریکا، رسما جایگزین باراک اوباما می‌شود که برای دو دوره رئیس جمهوری این کشور بوده است.
معترضان امروز هم در میدان یونیون نیویورک تجمع کردند معترضان در نیویورک از نخستین شب بعد از انتخابات، در میدان یونیون منهتن تجمع کرده‌اند عکس های متعددی از اعتراض های خیابانی علیه رییس جمهور شدن دونالد ترامپ در شبکه های اجتماعی منتشر شده است
+32
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  پریستوک - تهران، ایران
  ای بابا بس کن مردم تو رو نمی خواستن کلینتون. یک سری فیلم و عکس رو تلگرام به دستم رسید که جرج سوروس حامی کلینتون ساعتی 15 دلار به این اراذل و اوباش داده و به سبک جمهوری اسلامی که بسیجی جمع می کنه اینا رو جمع کرده تا ضد ترامپ اغتشاش کنند.
  12
  6
  یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۰۶:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  *پسر شجاع* - تهران، ایران
  پ نه پ برای برنده شدن تا اتاق خواب ترامپ حتی تا سی سال قبل هم سرک می کشیدی اونوقت انتظار داشتی کسی کاری به سی و سه هزار ایمیل لو رفته ات کاری نداشته باشه همه کله گنده ای آمریکا و تمام روزنامه ها و شبکه ها باهات بودن ولی مردم نمیخواستن تو رو فقط جای تاسف برای اون زنها و جوانهایی هست که با احساساتشون بازی کردی و فکر کردن با بازنده شدن تو دنیا به آخر رسید که البته بعد از مدت کمی درست میشه و می فهمن از این خبرا نیست
  3
  6
  یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Realman - ارواین، ایالات متحده امریکا
  خوب ترامپ نفوذ و زورش بیشتر بود اف بی ای رو انداخت به جونتون
  0
  6
  یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.